Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Wielkiej Brytanii
.uk
Banner mobileBanner pc

Domeny .uk - podstawowe informacje

domena uk
 • Jak zarejestrować brytyjską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Ile kosztuje domena brytyjska .uk?

 • Cena rejestracji
  49,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  49,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny. Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .uk?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Po zainicjowaniu transferu należy w ciągu 5 dni zmienić IPS-Tag dla domeny na wartość KEY-SYSTEMS-DE. Czynność tę musi wykonać obecny rejestrator domeny.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .uk

Podstawowe rozszerzenie domenowe Wielkiej Brytanii dostępne bez restrykcji. Nazwy w domenie mogą rejestrować zarówno firmy, jak i osoby fizyczne.

Domena .uk jest odpowiednim wyborem dla każdego, kto planuje wejście na brytyjski rynek lub chce zabezpieczyć markę zbudowaną pod adresem z rozszerzeniem .co.uk. Końcówka jest krótka i łatwa do zapamiętania, dlatego pozwala skupić się bardziej na nazwie marki, niż rozszerzeniu domeny.

Jest to najnowsza spośród brytyjskich domen. Dzięki temu są w niej wciąż dostępne atrakcyjne nazwy, zajęte w pozostałych rozszerzeniach. Wybierając adres w domenie .uk pokazujesz, że podążasz za nowymi trendami i znasz specyfikę rynku internetowego Wielkiej Brytanii.

Rejestr domen .uk to Nominet. Obowiązują Terms & Conditions of Domain Name Registration tej organizacji.

Zarejestrujesz u nas również inne popularne brytyjskie domeny:

 • .co.uk. - wybierane przez firmy,
 • .org.uk. - przeznaczone dla organizacji i niekomercyjnych przedsięwzięć,
 • .me.uk. - odpowiednie do prezentacji marki osobistej, portfolio czy bloga.

Domena .uk - informacja o rejestrze

.uk - domena narodowa: Wielka Brytania (GB)

Dostępna końcówka domeny: .uk
Organizacja: Nominet UK
Adres internetowy: http://www.nic.uk/
Publiczny serwer WHOIS: whois.nic.uk

Domena .uk

Rozszerzenie krajowe ccTLD dla Wielkiej Brytanii, administrowane przez Nominet UK.

Jak zarejestrować domenę uk w Wielkiej Brytanii?

Rejestracja domeny uk Wielkiej Brytanii nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Każda osoba fizyczna jak i firma może zarejestrować taką domenę.

Jakie inne rozszerzenia, oprócz domeny uk, ma Wielka Brytania?

Co jeśli wybrana przez Ciebie domena uk jest już zajęta? Sięgnij po inne popularne domeny brytyjskie dostępne w naszej bazie:

Statystyki związane z domeną .uk

Domena .uk znajduje się w 5 najpopularniejszych domen na świecie - poza nią w czołowej piątce znajdują się domeny .com, .de, .net i .org (dane z końca 2021 roku). Pod koniec września 2022 roku zarejestrowanych jest 11 147 094 domen .uk drugiego i trzeciego poziomu łącznie. Domeny trzeciego poziomu to aż 9 767 445 rejestracji a domeny drugiego poziomu to 1 379 649 rejestracji.

Korzyści z posiadania domeny .uk. Bezpieczeństwo domen uk.

Warty uwagi jest raport z października 2021, dotyczący domen uk wykorzystywanych do działalności przestępczej. Dane były zbierane przez 12 miesięcy i wykazują ogromny spadek zawieszonych domen. W poprzednich 12 miesiącach liczba ta wynosiła 22 158 i spadła do aż 3 434 - to ponad sześciokrotnie mniej. Skąd taka różnica? Wynika ona z całkowitego ograniczenia liczby fałszywych stron wykorzystujących domenę .uk, zgodnie z raportem jednostki Police Intellectual Property Crime Unit (PIPCU).

Gospodarka Wielkiej Brytanii

Gospodarka Wielkiej Brytanii to gospodarka rynkowa, o silnej pozycji na rynku światowym. Jest trzecia pod względem PKB w Europie (za Niemcami i Rosją), a ósma na świecie (po Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Japonii, Niemczech, Rosji i Brazylii).

Pomimo tego, że użytki rolne zajmują większość powierzchni kraju, pracuje na nich jedynie mała część społeczeństwa. Zaspokaja to ok. połowy potrzeb żywieniowych Brytyjczyków. Przez to rolnictwo ma podrzędne znaczenie w gospodarce Wielkiej Brytanii.

Wielka Brytania jest bogata w złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego. W 2019 roku ogłoszono budowę pierwszej od 30 lat kopalni węgla, pomimo protestów ekologów. Firma która planuje wydobycie złoża, West Cumbria Mining, zapowiedziała produkcję koksu, który zostanie wykorzystany m.in w hutach. Przekonuje również, że produkowane na miejscu paliwo zastąpi paliwo importowane.

Największy udział w brytyjskim PKB biorą usługi bankowe i ubezpieczeniowe, zaś przemysł traci na znaczeniu.

Trzeba też wymienić znane na całym świecie brytyjskie luksusowe marki samochodów osobowych, czyli Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin czy Jaguar.

Import Wielkiej Brytanii skupia się na pojazdach, maszynach, artykułach elektronicznych, lekarstwach i paliwie. Główne kraje importowe to: Niemcy, Chiny, USA, Holandia, Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Norwegia i Irlandia. Eksportowane są przede wszystkim paliwa, maszyny, pojazdy, lekarstwa, artykuły elektroniczne, samoloty i plastik. Główne kierunki eksportu to: USA, Niemcy, Szwajcaria, Chiny, Francja, Holandia, Irlandia, Belgia, Hiszpania i Włochy.

Muzyka

Wielka Brytania to ojczyzna wielu znanych muzyków, i to z wielu gatunków muzycznych. To stąd pochodzi William Byrd, Henry Purcell czy Benjamin Britten - pionier nowoczesnej brytyjskiej opery. To również z Wysp Brytyjskich wywodzą się takie zespoły jak: Queen, Pink Floyd, The Beatles, Bee Gees czy The Rolling Stones. Wielka Brytania zapoczątkowała również wiele gatunków muzyki elektronicznej, m.in: drum and bass, trip hop i dubstep.

Stosunki polsko-brytyjskie

Ponad 980 tysięcy Polaków znalazło dom na Wyspach Brytyjskich, założyli ponad 30 tysięcy przedsiębiorstw, a język polski jest tu drugim najczęściej używanym językiem.

Polska i Wielka Brytania ściśle współpracują na wielu płaszczyznach, m.in kulturowej i naukowej. Powstała inicjatywa Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie. Gromadzi ona specjalistów ze świata m.in: nauki, biznesu, polityki i mediów. Edycja w 2018 roku skupiała się na przyszłości polsko-brytyjskich relacji w zmieniającej się Europie.

Działa również Polsko-Brytyjskie Forum Nauki, Polsko-Brytyjski Rok Przedsiębiorczości, Nauki i Innowacji. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sebastian Skuza podkreśla, że “(..) możemy mówić o bliskim partnerstwie. Podstawą naszej współpracy są: mocne związki gospodarcze, silne relacje międzyludzkie, w tym również studentów i naukowców oraz podobieństwo wyznawanych systemów wartości”.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Paweł Pesz Kierownik działu IT InsERT S.A.

Domeny.tv wybraliśmy ze względu na obsługę DNSSEC oraz wsparcie dla szerokiego wachlarza domen międzynarodowych. Dzięki temu mogliśmy zebrać całe nasze portfolio u jednego rejestratora. Ich panel administracyjny jest wygodny, opcje przedłużania elastyczne, a usługi dodatkowe adekwatne.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×