Rejestracja domen .co.hu, podobnie jak domen .hu jest dostępna dla wszystkich rejestrujących z dowolnego kraju Unii Europejskiej.
Rejestracja domeny .co.hu trwa ok. 2 tygodni. Po otrzymaniu zlecenia rejestracji, rejestr umieszcza domenę na publicznej liście domen oczekujących na rejestrację. W przypadku braku sprzeciwu innych podmiotów odnośnie wnioskowanej nazwy domena jest automatycznie rejestrowana.
Serwery DNS, na które ma być wydelegowana domena .co.hu muszą być odpowiednio skonfigurowane. Sprawdzany jest m. in. rekord SOA, MX oraz istnienie skrzynki pocztowej postmaster. Należy zweryfikować poprawną konfigurację własnych serwerów. Zapewniamy również pełną obsługę domen .hu na naszych serwerach.
Domena .hu
Domena .hu to krajowa domena ccTLD Węgier, powstała w 1990 roku. Ilość zarejestrowanych domen stale rośnie, czy przym wzrost nastąpił w styczniu 2000 roku. W tamtym momencie zarejestrowanych było 9 761 domen. Raport z końca 2019 roku pokazuje 769 136 domen.
Gospodarka Węgier
Ostatnimi czasy gospodarka Węgier należy do najdynamiczniej rozwijających się państw europejskich. W 2019 roku PKB wzrosło o 4,8%, był to najlepszy wynik w Europie.
Węgierskie ziemie oferują różnorodne surowce mineralne, aczkolwiek nie są to bogate złoża. Wydobywa się przede wszystkim boksyt (skała osadowa, główne źródło aluminium na świecie). Eksploatuje się także niewielkie złoża manganu, miedzi, węgla brunatnego czy ropy naftowej.
Węgry są jednym z bardziej atrakcyjnych rynków dla inwestorów z centralnej i wschodniej Europy. Ich głównymi partnerami handlowymi jest Polska, Niemcy, Austria, Rumunia, Słowacja, Francja, i Czechy.
Główne filary przemysłu to przetwórstwo żywności, farmaceutyka, technologie informacyjne, środki chemiczne, motoryzacja, metalurgia i turystyka.
Turystyka Węgier
Węgry dysponują licznymi uzdrowiskami, pięknymi krajobrazami, licznymi zabytkami i cenioną na świecie kuchnią. Nic dziwnego więc, że turystyka przynosi znaczne dochody. W 2016 roku kraj odwiedziło 15,256 milionów turystów, generując przychody wysokości 5,653 miliarda dolarów.
Jedną z popularniejszych atrakcji Węgier jest stolica kraju, Budapeszt. Zamek Królewski, brzeg Dunaju czy Plac Bohaterów wpisano na listę UNESCO. Miasto oferuje również liczne uzdrowiska. W wielu punktach miasta znajdują się ciepłe źródła lecznicze. Wykorzystywane są od wieków do leczenia między innymi reumatyzmu i astmy.
Relacje polsko-węgierskie
“Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki” - tak głosi znane chyba wszystkim przysłowie o przyjaźni polsko-węgierskiej. Parlament węgierski uznał 23 marca za Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Deklarację poparło 324 posłów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Polskie Radio 15 marca obchodzi Święto Narodowe Węgier. Wtedy udostępniane są relacje na żywo z Budapesztu, wywiady z politykami i rozmowy o relacjach polsko-węgierskich. Święto to upamiętnia Powstanie Węgierskie z 1848 roku, podczas którego Węgrom przysłużył się generał Józef Bem - postać pamiętana i szanowana do dziś. W niemal każdym większym węgierskim mieście znajduje się ulica lub plac imienia Bema, generał jest również patronem wielu szkół.
Jednak nie tylko przysłowie świadczy o dobrych stosunkach między naszymi państwami. Na korzyść wymiany handlowej między Polska a Węgrami działa: nieduża odległość, dobra infrastruktura i silne tradycje współpracy, tak bardzo niespotykane między innymi nacjami. Polska od paru lat jest 3. głównym dostawcą Węgier, po Austrii i Niemczech. W wymianie handlowej przeważa przemysł elektromaszynowy, wyroby metalurgiczne i przemysł chemiczny. Jesteśmy także drugim co do wielkości dostawcą artykułów rolno-spożywczych na rynek węgierski.