Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1094 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Opcja na domeny .pl

Miej pewność, że zajmujesz pierwsze miejsce w kolejce do zakupu wybranej przez Ciebie domeny z końcówką .pl. Jeśli po założeniu opcji w ciągu kolejnych 3 lat domena wygaśnie lub zostanie usunięta, będziesz mieć gwarantowane 14 dni na jej rejestrację. Opcję na daną domenę może mieć tylko jedna osoba. Usługa jest oferowana przez rejestr domen .pl za pośrednictwem serwisu Domeny.tv.

Aby zakupić opcję na domenę musisz mieć konto w naszym serwisie lub założyć je tutaj. Następnie zasil swoje konto przedpłacone wymaganą kwotą na wykupienie opcji.

Aktualna cena za założenie opcji wynosi tylko 69,90 netto (85,98 zł z VAT) i obejmuje cały trzyletni okres pierwszeństwa do zakupu domeny. Cena nie obejmuje kosztu rejestracji domeny, jeżeli opcja zostanie wykonana.

Jak założyć opcję

Jak założyć opcję na domenę?

Założyłeś już konto oraz dokonałeś przedpłaty? Zaloguj się do panelu administracyjnego, następnie wybierz z menu po lewej stronie "Opcje na domeny .pl". Wpisz nazwę domeny i zatwierdź ją. Opcja zostanie wówczas automatycznie założona.

Opcję możesz założyć wyłącznie dla aktywnych domen z rozszerzeniem .pl. Jeśli domena wygasła, jest zarezerwowana lub już istnieje dla niej opcja, wykonanie tego zlecenia nie będzie możliwe. Wszystko to możesz sprawdzić w bazie WHOIS. Życzymy jak najwięcej zrealizowanych opcji!

Jak działa opcja

Jak działa opcja?

Wykupienie opcji na domenę nie jest równoznaczne z tym, że w ciągu 3 lat staniesz się jej właścicielem. Jest to możliwe tylko, jeśli jej dotychczasowy właściciel z jakiegokolwiek powodu zdecyduje się jej już dłużej nie utrzymywać lub też nie dokona opłaty w terminie. Jeśli więc domena zostanie usunięta, opcja da Ci prawo pierwokupu domeny w ciągu następnych 14 dni. Opcję można wykupić wyłącznie dla domen aktywnych - nie można jej założyć dla domen wygasłych.

Przedłużanie opcji

Umożliwiamy również przedłużanie wygasających opcji na domeny .pl. Jest to możliwe na dwa sposoby. Odnowienie opcji na kolejne 3 lata jest możliwe na 90 dni przed wygaśnięciem opcji. Na 30 dni przed wygaśnięciem opcji pojawia się druga możliwość - polega na jej usunięciu i utworzeniu w jej miejsce nowej, która będzie aktywna przez 3 lata i jest dostępna w niższej cenie, jak założenie nowej opcji. Odpowiednia funkcje znajdują się w naszym panelu administracyjnym na liście aktywnych opcji dla domen .pl.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×