Domeny z całego świata w jednym miejscu

Menu:

933 Dostępnych
rozszerzeń domen
z całego świata

Opcja na domeny .pl

Miej pewność, że zajmujesz pierwsze miejsce w kolejce na dowolną domenę polską, jaką chcesz mieć. Jeśli po założeniu opcji w ciągu kolejnych 3 lat domena wygaśnie lub zostanie usunięta, będziesz mieć gwarantowane 14 dni na jej rejestrację. Może być tylko jedna osoba, która posiada opcję na daną domenę. Usługa jest oferowana przez NASK za pośrednictwem serwisu Domeny.tv.

Aby zakupić opcję na domenę musisz posiadać konto w naszym serwisie. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, tutaj je możesz założyć. Musisz następnie zasilić swoje konto wymaganą kwotą na wykupienie opcji.

Aktualna cena za założenie opcji wynosi tylko 35,00 netto (43,05 zł z VAT) i obejmuje cały trzyletni okres pierwszeństwa do zakupu domeny. Cena nie obejmuje kosztu rejestracji domeny, jeżeli opcja zostanie wykonana.

Jak założyć opcję na domenę?

Założyłeś już konto oraz dokonałeś przedpłaty? Zaloguj się do panelu administracyjnego (kliknij tutaj) a następnie wybierz z menu po lewej stronie "Opcje na domeny .pl". Wpisz nazwę domeny, zatwierdź ją i opcja zostaje wówczas automatycznie założona.

Opcję możesz założyć wyłącznie dla aktywnych domen z rozszerzeniem .pl. Jeśli domena wygasła, jest wyłącznie zarezerwowana lub testowana, lub już istnieje dla niej opcja, założenie opcji nie będzie możliwe. Wszystko to możesz sprawdzić w bazie WHOIS. Życzymy jak najwięcej zrealizowanych opcji!

Jak działa opcja?

Wykupienie opcji na domenę nie jest równoznaczne z tym, że w ciągu 3 lat staniesz się jej właścicielem. Jest to możliwe tylko, jeśli jej dotychczasowy właściciel z jakiegokolwiek powodu zdecyduje się jej już dłużej nie utrzymywać lub też nie dokona opłaty w terminie. Jeśli więc domena zostanie usunięta, opcja da Ci prawo pierwokupu domeny w ciągu następnych 14 dni. Opcję można wykupić wyłącznie dla domen aktualnie zarejestrowanych - nie można jej założyć dla domen wygasłych.

Prosimy o zapoznanie się również z regulaminem opcji dostępnym na stronach NASK.

Przedłużanie opcji

Od września 2010 umożliwiamy przedłużanie wygasających opcji na domeny .pl. Jest to możliwe na miesiąc przed wygaśnięciem opcji i polega na jej usunięciu i utworzeniu w jej miejsce nowej, która będzie aktywna przez 3 lata. Odpowiednia funkcja znajduje się już w naszym panelu administracyjnym na liście aktywnych opcji dla domen .pl.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×