Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1096 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Baza WHOIS - informacje o abonentach domen

Baza WHOIS jest bazą informacji o domenach. W bazie znajdują się wpisy o zarejestrowanych domenach, ich właścicielach, administratorach, opiekunach technicznych itp. Często można również znaleźć informacje o terminie wykupienia i wygaśnięcia domeny, aktualnym rejestratorze - krótko mówiąc, wszystkie podstawowe informacje o domenie.

Dane pobierane są z zewnętrznych baz rejestrów domen, odpowiednich dla danych ich końcówek. Zakres udostępnianych danych zależy od polityki danego rejestru oraz typu abonenta. Często dane abonentów będących osobami fizycznymi nie są dostępne publicznie.

www.
captcha


Zaloguj się do naszego serwisu aby móc przeglądać bazę WHOIS bez konieczności przepisywania kodu z obrazka oraz aby uzyskać większy limit dobowy zapytań.

Wyszukiwarka WHOIS posiada dobowy limit zapytań dla jednego użytkownika. Wszelkie zapytania do bazy WHOIS są logowane wraz z adresem IP odpytującego. Zastrzegamy sobie możliwość blokady dostępu do WHOIS w przypadku korzystania ze skryptów do automatycznego przesyłania zapytań.

Baza danych WHOIS – na czym polega i jakie informacje zawiera?

Bazę danych WHOIS prowadzi prawie każdy rejestr domen. Jej zadaniem jest publiczne udostępnianie pewnej ilości informacji na temat zarejestrowanych domen. Zakres danych zależy od rejestru (rozszerzenia domeny). W wynikach zwracanych przez WHOIS można sprawdzić:

Jak sprawdzić w bazie WHOIS kto jest właścicielem domeny?

Sprawdzenie kto jest właścicielem domeny, a ściślej rzecz ujmując jej abonentem, jest proste. Warunkiem uzyskania informacji o abonencie jest brak zastrzeżenia ze strony abonenta lub rejestru domen.

W celu sprawdzenia danych domeny, w bazie WHOIS, najprościej wejść w wyszukiwarkę w górnej części tej strony i wpisać nazwę domeny wraz z jej rozszerzeniem oraz potwierdzić wyszukiwanie przyciskiem „Sprawdź WHOIS”. Jeśli jesteś zalogowany na swoje konto w naszym serwisie, nie musisz wpisywać kodu CAPTCHA, który zabezpiecza formularz przed spamem.

Pomoc dotyczącą wyszukiwania w bazie WHOIS znajdziesz na stronie: Pomoc WHOIS — Informacje o abonentach domen.

Sprawdzanie domen w narzędziu WHOIS – w jakim celu się to robi?

Baza WHOIS to usługa, która pomaga w identyfikacji abonenta domeny. Innym celem może być uzyskanie kontaktu do administratora domeny w przypadku problemów technicznych.

Informacje o domenie sprawdza się również, aby pomóc przy weryfikacji dostępności domeny np. w przypadku sprawdzania możliwości przejęcia domeny. Szczegółowe informacje znajdziesz w artykule: Jak przejąć domenę internetową? Praktyczny poradnik.

Co oznaczają statusy przy domenach w bazie WHOIS?

W zależności od wyszukiwanej domeny w bazie WHOIS możesz zobaczyć dodatkowe statusy. To oznaczenia informujące o różnych aspektach związanych z daną domeną. Oto kilka najpopularniejszych z nich:

Oprócz powyższych, powszechnych statusów możesz natknąć się na bardziej specjalistyczne i rzadkie statusy. Więcej o nich pisaliśmy na blogu: https://blog.domeny.tv/statusy-przy-domenach/

Sprawdź szczegółowe informacje o domenie

Jak wyszukiwać w bazie WHOIS różnych rejestrów domen? Wskazówki krok po kroku znajdziesz w naszym artykule. Z poradnika dowiesz się:

Wejdź na stronę: Do kogo należy domena? Jak to sprawdzić? Poradnik krok po kroku i sprawdź w bazie WHOIS informacje, które Cię interesują.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×