Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1094 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Rejestracja domen ze znakami narodowymi (IDN)

Czy wiesz, że w naszym serwisie zarejestrujesz również domeny z polskimi znakami diakrytycznymi? Z roku na rok coraz większą popularność zdobywają domeny IDN. Możesz być właścicielem domeny łódź.pl czy też gżegżółka.pl.

Poniższy translator nazw domen umożliwia uzyskanie postaci ASCII dla nazwy domeny z polskimi znakami diakrytycznymi. Nazwę zaczynającą się od xn-- wpisz następnie w naszej wyszukiwarce domen.

Tłumacz PunyCode

Podaj nazwę domeny do tłumaczenia
www.Czym dokładnie są domeny IDN?

Skrót IDN (ang. Internationalized Domain Name) określa domenę internetową, w której są użyte diakrytyczne znaki narodowe charakterystyczne dla danego języka np. ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź.

Dzięki możliwości rejestrowania domen np. z polskimi znakami można posługiwać się oryginalnym brzmieniem nazwy. Od teraz sąd.pl to nie sad.pl zaś kąt to już nie kat.pl.

Od strony technicznej rozwiązanie opiera się na istnieniu dwóch postaci domeny: Formy zewnętrznej - ze znakami diakrytycznymi oraz formy technicznej (wewnętrznej) odwzorowanej za pomocą specjalnego algorytmu (Punycode) do takiej postaci, aby można było ją wprowadzić w DNS. W formie technicznej (wewnętrznej) nazwa domeny sklada się z alfabetu łacińskiego, ale rozpoczyna się sekwencja "xn--".

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×