Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1094 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Dynamiczny DNS - natychmiastowa aktualizacja wpisów DNS

Serwer przekierowań, dostępny dla każdej domeny utrzymywanej w naszym serwisie, wspiera dynamiczne uaktualnienia DNS. Pozwala on uruchomić serwer www lub dowolną inną usługę sieciową na swoim komputerze, nawet jeśli adres IP łącza ulega zmianie (np. przy każdym połączeniu z siecią lub cyklicznie co pewien czas). Używając odpowiedniej aplikacji, za każdym razem kiedy otrzymasz nowy IP, zostanie on zaktualizowany w ustawieniach DNS Twojej domeny. Twoja domena będzie podążała tam gdzie kieruje aktualnie Twój adres IP.

Prosimy zwrócić uwagę, że takie rozwiązanie wymaga wiedzy na temat działania DNS. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o takiej możliwości i nie uruchamiasz na swoim komputerze żadnych usług sieciowych (np. serwera stron WWW), najprawdopodobniej nigdy nie będziesz musiał korzystać z tej możliwości. Nie udzielamy wsparcia technicznego dla konfiguracji tej usługi na Twoim komputerze, zakładamy, że posiadasz wiedzę niezbędną do samodzielnej konfiguracji usługi.

Do czego służy Dynamic DNS?

Funkcjonalność Dynamic DNS pozwala na uaktualnianie adresu IP w ustawieniach DNS dla danej domeny za każdym razem kiedy Twój komputer otrzymuje nowy IP. Jest to przydatne wyłącznie gdy na komputerze z takim łączem są uruchamiane usługi sieciowe.

Kiedy ma się do czynienia ze stałym a kiedy ze zmiennym adresem IP?

Wszystko zależy od łącza, które posiadasz. Jeśli jesteś wewnątrz sieci lokalnej, na ogół nie masz dostępu do zewnętrznego adresu IP. Jeśli jednak posiadasz własne dostępowe, rodzaj adresu IP zależy od Twojego usługodawcy.

Co trzeba zrobić aby uaktywnić tę funkcję?

Usługa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich domen korzystających z naszego serwera przekierowań.

Lista aplikacji współpracujących z usługą Dynamic DNS

Windows
Unix

Unix:

Trybiki

Inne:

Uwaga odnośnie usługi Dynamic DNS

Serwis Domeny.tv nie jest związany z producentami wymienionych aplikacji. Nie świadczymy wsparcia technicznego dla nich, ani nie możemy zagwarantować ich poprawnego działania. Korzystasz z usługi Dynamic DNS na własne ryzyko.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×