Domeny z całego świata w jednym miejscu

Menu:

933 Dostępnych
rozszerzeń domen
z całego świata

Dynamiczny DNS - natychmiastowa aktualizacja wpisów DNS

Nasz serwer przekierowań, dostępny dla każdej domeny utrzymywanej w naszym serwisie, wspiera dynamiczne uaktualnienia DNS. Oznacza to, iż użytkownicy łącz typu Neostrada, dial-up i innych mogą uruchomić serwer www lub dowolną inną usługę sieciową na swoim komputerze, nawet jeśli ich adres IP ulega zmianie (np. przy każdym połączeniu z siecią lub cyklicznie co pewien czas). Używając odpowiedniej aplikacji, za każdym razem kiedy otrzymasz nowy IP, zostanie on zaktualizowany w ustawieniach DNS Twojej domeny. Twoja domena będzie podążała tam gdzie Twój adres IP.

Prosimy zwrócić uwagę, iż ta opcja wymaga pewnej wiedzy na temat działania DNS. Jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o takiej możliwości i nie uruchamiasz na swoim komputerze żadnych usług sieciowych (np. serwer stron WWW), najprawdopodobniej nigdy nie będziesz musiał korzystać z tej możliwości. Nie udzielamy wsparcia technicznego dla konfiguracji tej usługi na Twoim komputerze, zakładamy iż posiadasz wiedzę niezbędną do samodzielnej konfiguracji usługi.

Do czego służy Dynamic DNS?

Funkcjonalność Dynamic DNS pozwala na uaktualnianie adresu IP w ustawieniach DNS dla danej domeny za każdym razem kiedy Twój komputer otrzymuje nowy IP. Jest to przydatne wyłącznie gdy na komputerze z takim łączem są uruchamiane usługi sieciowe.

Kiedy ma się do czynienia ze stałym a kiedy ze zmiennym adresem IP?

Wszystko zależy od łącza, które posiadasz. Jeśli jesteś wewnątrz sieci lokalnej, na ogół nie masz dostępu do zewnętrznego adresu IP. Jeśli jednak posiadasz własne dostępowe, rodzaj adresu IP zależy od Twojego usługodawcy. W Polsce niektóre typy łącz posiadające zmienny adres IP to: numery dial-up (np. 0202122), usługa Neostrada, dostęp ryczałtowy w sieci Dialog.

Co trzeba zrobić aby uaktywnić tę funkcję?

Usługa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich domen korzystających z naszego serwera przekierowań.

Lista aplikacji współpracujących z usługą Dynamic DNS

Windows:

Unix:

Inne:

Uwaga odnośnie usługi Dynamic DNS

Zwracamy uwagę, iż Domeny.tv nie jest związany z producentami wymienionych aplikacji. Nie świadczymy wsparcia technicznego dla nich ani nie możemy zagwarantować ich poprawnego działania. Korzystasz z usługi Dynamic DNS na własne ryzyko.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×