Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Chinach
.com.cn
Banner mobileBanner pc

Domeny .com.cn - podstawowe informacje

  • Jak zarejestrować chińską domenę internetową?

  • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
    1 rok
  • Czas rejestracji
    Do 14 dni roboczych
  • Restrykcje
    Tak
    Rejestracja domen .cn wymaga akceptacji zasad CNNIC oraz przekazania dokumentów. Aktualne wymagania są dostępne pod adresem: https://www.domeny.tv/domeny/cn
  • Możliwa rejestracja domen IDN
    Tak
  • Wymagane dokumenty
    Tak
  • Ile kosztuje domena chińska .com.cn?

  • Cena rejestracji
    149,00 zł netto / rok
  • Cena przedłużenia
    149,00 zł netto / rok
  • Cena cesji
    79,00 zł netto
    Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
  • Cena reaktywacji domeny
    599,00 zł netto
    + cena przedłużenia
    Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (8 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
  • Jak przebiega transfer domeny .com.cn?

  • Czas transferu
    14 dni
  • Cena transferu
    149,00 zł netto
    Transfer domeny musi być zainicjowany nie wcześniej niż 60 dni od momentu jej rejestracji i nie później niż 16 dni przed jej wygaśnięciem.
    Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.

Dodatkowe informacje o domenie .com.cn

Dla domen .com.cn obowiązują te same zasady i wymagania rejestracyjne jak dla domen .cn. Prosimy o dokładne zapoznanie się z nimi.

Istnieje również możliwość rejestracji domeny .cn oraz domeny .net.cn.

Domena .com.cn - informacja o rejestrze

.com.cn - domena narodowa: Chiny

Dostępna końcówka domeny: .com.cn
Organizacja: Chinese Academy of Sciences
Adres internetowy: http://www.cnnic.net.cn/
Publiczny serwer WHOIS: whois.cnnic.net.cn

Gospodarka Chin

Chiny to światowi liderzy w wydobyciu węgla kamiennego i wolframu. Republika zajmuje za to drugie miejsce na światowym podium w wydobywaniu soli kamiennej.

Filarami chińskiej gospodarki jest przemysł:

  • ciężki,
  • maszynowy ( środki transportu, przemysł stoczniowy i samochodowy),
  • chemiczny ( nawozy azotowe i fosforowe, tworzywa sztuczne),
  • elektroniczny,
  • spożywczy (cukrowniczy, tłuszczowy, młynarski, mięsny, winno-spirytusowy, tytoniowy i herbaciany).

W Chinach dobrze prosperuje również tradycyjne włókiennictwo, szczególnie przemysł bawełniany oraz jedwabniczy. Duże znaczenie ma także rękodzieło artystyczne.

Podstawą rolnictwa jest uprawa roślin, a najważniejszą z nich jest ryż. Uprawia się go od tysiącleci - tu także Chiny są światowym liderem.

Bawełna jest najważniejszą przemysłową uprawą(1. miejsce w zbiorach światowych), W zbiorach herbaty Chiny plasują się tuż za Indiami, a tytoniu 1. miejsce.

W całych Chinach jest dobrze rozwinięta hodowla jedwabników. Według legendy już około 2700 lat p.n.e włókno jedwabne było znane. Metody wykorzystania i produkcji były jednak dobrze strzeżone. Wywóz jedwabników oraz ich jaj poza Chiny był surowo karany.

Współpraca Polski i Chin

Stosunki dyplomatyczne między Polską a Chińską Republiką Ludową zostały nawiązane 7 października 1949 r.

Polska jako drugie państwo po ZSRR otworzyła swoje przedstawicielstwo dyplomatyczne, kiedy w Chinach nastąpiła zmiana władzy. Stosunki dyplomatyczne zaczęły się ocieplać m.in poprzez obustronne wizyty podczas narodowych świąt. Polska ambasada gościła wtedy Mao Zedonga czy ministra spraw zagranicznych, Zhou Enlai.

Relacje ochłodziły się po “rewolucji kulturalnej” w 1966 roku - Chiny ucięły wtedy wszelkie kontakty i przerwały współpracę. Stopniowa normalizacja stosunków polsko-chińskich nastąpiła dopiero po wprowadzeniu reform w 1978 roku. Wyraźne ożywienie kontaktów nastąpiło dopiero w latach 80, zwłaszcza we współpracy gospodarczej.

W 1991 roku doszło do wizyt ministrów spraw zagranicznych obydwu państw - umożliwiło to wznowienie dwustronnych, okresowych konsultacji politycznych.

W 1991 roku nastąpił jednak powrót do dialogu politycznego z naszymi głównymi partnerami w Azji. W przypadku Chin, doszło w tym roku do wymiany wizyt ministrów spraw zagranicznych oraz ministrów współpracy gospodarczej z zagranicą. Wznowiono wówczas dwustronne, okresowe konsultacje polityczne na szczeblu wiceministrów spraw.

W 2011 roku ustanowiono polsko-chińskie partnerstwo strategiczne. Od 2013 roku organizowane jest Forum Regionów Polska-Chiny. Pierwsze Forum zostało objęte honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego. Prezydent wyraził nadzieję, że będzie ono dobrą formułą "pozwalającą na wypełnienie konkretną treścią strategicznego porozumienia o partnerstwie" podpisanego w grudniu 2011 roku.

Rok później Polskę odwiedził premier Chin, Wen Jiabao. Zainicjował on wtedy współpracę Chin z Europą Środkowo-Wschodnią. W jej ramach odbywają się doroczne spotkania szefów rządów. Ustalane są wtedy wytyczne współpracy na kolejny rok.

Nasz kraj jako jeden z pierwszych państw europejskich wyraził zainteresowanie współpracą z Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Pomysł ten stał się bardzo popularny w chińskich mediach i środowisku eksperckim pod hasłem: „jeden pas i jeden szlak” (One Belt and One Road).

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Tomasz P.H.U. SZCZEPAN

Szanowne Domeny.tv, wspaniałe wiadomości, dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie. Po długotrwałych bojach w końcu udało się dokończyć temat :) Jeszcze raz dziękuję. Doceniam Państwa starania, szybkość odpowiedzi i wytrwałość w dążeniu do rozwiązania tematu (co ostatnio jest rzadkością w usługach).

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×