Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Chinach
.cn
Banner mobileBanner pc

Domeny .cn - podstawowe informacje

domena cn
 • Jak zarejestrować chińską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Do 14 dni roboczych
 • Restrykcje
  Tak
  Rejestracja domen .cn wymaga akceptacji zasad CNNIC oraz przekazania dokumentów. Aktualne wymagania są dostępne pod adresem: https://www.domeny.tv/domeny/cn
 • Możliwa rejestracja domen IDN
  Tak
 • Wymagane dokumenty
  Tak
 • Ile kosztuje domena chińska .cn?

 • Cena rejestracji
  149,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  149,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  79,00 zł netto
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  599,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (8 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .cn?

 • Czas transferu
  14 dni
 • Cena transferu
  499,00 zł netto
  Transfer domeny musi być zainicjowany nie wcześniej niż 60 dni od momentu jej rejestracji i nie później niż 16 dni przed jej wygaśnięciem.
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.

Dodatkowe informacje o domenie .cn

Rejestracja domeny .cn wymaga akceptacji wielu zasad rejestru CNNIC, zaś procedury rejestracji ulegają częstym zmianom. Aktualne zasady rejestracji opisujemy poniżej.

 • Wybrana nazwa domeny nie może zawierać słów zastrzeżonych przez władze chińskie oraz m. in. nazw geograficznych, nazw generycznych towarów i branż, znaków towarowych zastrzeżonych przez inne podmioty.
 • Rejestrujący musi podać pełne i aktualne dane niezbędne do rejestracji,
 • Rejestrujący musi zapoznać się i zaakceptować wszystkie warunki i polityki rejestru CNNIC,
 • Rejestrujący musi dostosować się do wszystkich polityk dotyczących dozwolonych treści stron umieszczonych w domenie .cn,
 • Wymagane jest utrzymywanie domeny na serwerach zlokalizowanych poza terytorium Chin (wyjątek od tej zasady obowiązuje wyłącznie w przypadku posiadania ważnego numeru ICP),
 • Rejestrujący musi przyjąć pełną odpowiedzialność za ewentualne zawieszenie nazwy domeny lub inne konsekwencje związane z naruszeniem zasad CNNIC,
 • Możliwa jest również rejestracja domen .cn IDN, z użyciem chińskiego alfabetu.

Rejestracja domen .cn na rzecz podmiotów zagranicznych (z siedzibą poza terytorium Chin)

Rejestr domen CNNIC zezwala na rejestrację domen .cn na rzecz podmiotów zagranicznych. Aktualnie do rejestracji domen .cn wymagane jest przedstawienie kopii wpisu do ewidencji działalności gospodarczej bądź KRS w przypadku podmiotów gospodarczych z siedzibą na terytorium Polski.

Od marca 2022 roku do każdej rejestracji (na rzecz osoby fizycznej lub firmy) niezbędne jest również przekazanie do rejestru skanu dokumentu tożsamości osoby reprezentującej abonenta, wpisanej jako osoba kontaktowa w zamówieniu. Musi to być skan dowodu osobistego lub paszportu. Nie mamy możliwości aktywacji domeny bez spełnienia tego wymogu.

Rejestracja domen .cn na rzecz podmiotów chińskich

Rejestracja oraz cesja domen .cn na dane podmiotu z siedzibą na terytorium Chin może się wiązać z dodatkowymi procedurami i kosztami. Prosimy o kontakt celem wyceny takiej usługi przed złożeniem zlecenia.

Usługa trustee

W przypadku utrzymania domen .cn istnieje możliwość skorzystania z płatnej usługi trustee, w ramach której abonentem formalnie jest trustee. W takim przypadku nie ma potrzeby przesyłania dokumentów (kopii dowodu osobistego lub paszportu) do Chin w celu weryfikacji. Klientem korzystającym z usługi trustee może być osoba fizyczna lub firma z Chin i Hong Kongu.

Roczna opłata dodatkowa za korzystanie z trustee to 299 zł netto.

Inne rozszerzenia domen .cn

Istnieje również możliwość rejestracji domeny .com.cn oraz domeny .net.cn., jak też chińskiej IDN: domeny IDN .中国.

Domena .cn - informacja o rejestrze

.cn - domena narodowa: Chiny

Dostępna końcówka domeny: .cn
Organizacja: Chinese Academy of Sciences
Adres internetowy: http://www.cnnic.net.cn/
Publiczny serwer WHOIS: whois.cnnic.net.cn

Gospodarka Chin

Chiny to światowi liderzy w wydobyciu węgla kamiennego i wolframu. Republika zajmuje za to drugie miejsce na światowym podium w wydobywaniu soli kamiennej.

Filarami chińskiej gospodarki jest przemysł:

 • ciężki,
 • maszynowy ( środki transportu, przemysł stoczniowy i samochodowy),
 • chemiczny ( nawozy azotowe i fosforowe, tworzywa sztuczne),
 • elektroniczny,
 • spożywczy (cukrowniczy, tłuszczowy, młynarski, mięsny, winno-spirytusowy, tytoniowy i herbaciany).

W Chinach dobrze prosperuje również tradycyjne włókiennictwo, szczególnie przemysł bawełniany oraz jedwabniczy. Duże znaczenie ma także rękodzieło artystyczne.

Podstawą rolnictwa jest uprawa roślin, a najważniejszą z nich jest ryż. Uprawia się go od tysiącleci - tu także Chiny są światowym liderem.

Bawełna jest najważniejszą przemysłową uprawą(1. miejsce w zbiorach światowych), W zbiorach herbaty Chiny plasują się tuż za Indiami, a tytoniu 1. miejsce.

W całych Chinach jest dobrze rozwinięta hodowla jedwabników. Według legendy już około 2700 lat p.n.e włókno jedwabne było znane. Metody wykorzystania i produkcji były jednak dobrze strzeżone. Wywóz jedwabników oraz ich jaj poza Chiny był surowo karany.

Współpraca Polski i Chin

Stosunki dyplomatyczne między Polską a Chińską Republiką Ludową zostały nawiązane 7 października 1949 r.

Polska jako drugie państwo po ZSRR otworzyła swoje przedstawicielstwo dyplomatyczne, kiedy w Chinach nastąpiła zmiana władzy. Stosunki dyplomatyczne zaczęły się ocieplać m.in poprzez obustronne wizyty podczas narodowych świąt. Polska ambasada gościła wtedy Mao Zedonga czy ministra spraw zagranicznych, Zhou Enlai.

Relacje ochłodziły się po “rewolucji kulturalnej” w 1966 roku - Chiny ucięły wtedy wszelkie kontakty i przerwały współpracę. Stopniowa normalizacja stosunków polsko-chińskich nastąpiła dopiero po wprowadzeniu reform w 1978 roku. Wyraźne ożywienie kontaktów nastąpiło dopiero w latach 80, zwłaszcza we współpracy gospodarczej.

W 1991 roku doszło do wizyt ministrów spraw zagranicznych obydwu państw - umożliwiło to wznowienie dwustronnych, okresowych konsultacji politycznych.

W 1991 roku nastąpił jednak powrót do dialogu politycznego z naszymi głównymi partnerami w Azji. W przypadku Chin, doszło w tym roku do wymiany wizyt ministrów spraw zagranicznych oraz ministrów współpracy gospodarczej z zagranicą. Wznowiono wówczas dwustronne, okresowe konsultacje polityczne na szczeblu wiceministrów spraw.

W 2011 roku ustanowiono polsko-chińskie partnerstwo strategiczne. Od 2013 roku organizowane jest Forum Regionów Polska-Chiny. Pierwsze Forum zostało objęte honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego. Prezydent wyraził nadzieję, że będzie ono dobrą formułą "pozwalającą na wypełnienie konkretną treścią strategicznego porozumienia o partnerstwie" podpisanego w grudniu 2011 roku.

Rok później Polskę odwiedził premier Chin, Wen Jiabao. Zainicjował on wtedy współpracę Chin z Europą Środkowo-Wschodnią. W jej ramach odbywają się doroczne spotkania szefów rządów. Ustalane są wtedy wytyczne współpracy na kolejny rok.

Nasz kraj jako jeden z pierwszych państw europejskich wyraził zainteresowanie współpracą z Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku. Pomysł ten stał się bardzo popularny w chińskich mediach i środowisku eksperckim pod hasłem: „jeden pas i jeden szlak” (One Belt and One Road).

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Andrzej Fałek Active Lab

Z punktu widzenia klienta bardzo istotne jest wsparcie: zarówno merytoryczne jak i techniczne. W Domeny.tv support funkcjonuje bardzo dobrze. Uzyskałem kompetentną pomoc podczas przeniesienia usług z firmy, która nagle przestała istnieć. Wszystko przebiegło sprawnie i bez żadnych problemów. Inna ważna sprawa to przejrzysty panel zarządzania własnymi usługami w Domeny.tv. Polecam ten serwis wszystkim niezdecydowanym.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×