Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Grecji
.com.gr
Banner mobileBanner pc

Domeny .com.gr - podstawowe informacje

domena com.gr
 • Jak zarejestrować grecką domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  2 lata
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Ile kosztuje domena grecka .com.gr?

 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  199,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna i trwa do 4 tygodni.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  149,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (6 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .com.gr?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .com.gr

Domena .com.gr jest dostępna dla wszystkich podmiotów z terenu Unii Europejskiej.

Domeny .com.gr są aktywne w ciągu ok. 3 godzin od rejestracji, jednakże podlegają manualnemu sprawdzeniu przez rejestr w ciągu 4-6 tygodni od momentu wstępnej rejestracji. Weryfikacja obejmuje sprawdzenie czy domena nie znajduje się na liście domen zastrzeżonych lub naruszających prawa osób trzecich. Dopiero wówczas rejestrujący staje się pełnoprawnym abonentem domeny. Do momentu zakończenia weryfikacji nie jest również możliwa edycja domeny (w tym edycja serwerów DNS).

Domena .com.gr - informacja o rejestrze

.com.gr - domena narodowa: Grecja

Dostępna końcówka domeny: .com.gr
Organizacja: ICS-FORTH GR
Adres internetowy: https://grweb.ics.forth.gr/public/?lang=en
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka

Grecka gospodarka skupia się przede wszystkim na usługach, przemyśle, rolnictwie, turystyce i żegludze. Grecka marynarka handlowa jest największą na świecie, a wzmożone zainteresowanie transportem morskim pomiędzy Azją a Grecją zaprocentowało inwestycjami w ten sektor.

Grecja jest jednym z założycieli Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Organizacja Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego. Jest to też największa gospodarka na Bałkanach, a sama Grecja jest ważnym regionalnym inwestorem.

Grecja najczęściej eksportuje ropę naftową, leki, samochody osobowe, łodzie wycieczkowe, statki i liniowce pasażerskie. Import odbywa się z Hiszpanii, Holandii, Chin, Rosji, Niemczech, Iraku i Włoszech. Eksportowane się przede wszystkim oleje odpadowe, leki, blachy, czytniki magnetyczne i optyczne, oliwa. Grecja eksportuje głównie do WIelkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Libanu, Włoszech, Niemczech, Turcji i Cypru.

Turystyka w Grecji

Turystyka w Grecji to jeden z filarów ekonomii. Bogata historia kraju i liczne zabytki - aż 18 obiektów jest wpisanych na listę UNESCO, a także niemal 300 słonecznych dni w roku - to wszystko sprawia,że Grecja najchętniej odwiedzany kraj w Europie, przyciągający co rok miliony turystów.

Będąc w Grecji warto odwiedzić m.in Peloponez, półwysep na którym znajduje się jeden z ważniejszych greckich zabytków - Olimpia. Znajdują się tu również nowoczesne miejscowości wypoczynkowe i jedne z piękniejszych plaż nad Morzem Śródziemnym. Turystów przyciąga także Korynt i Kreta, gdzie według legendy żył Minotaur - pół-człowiek, pół-byk. W górach Krety znajduje się także najdłuższy wąwóz Europy, Samaria. Warto także odwiedzić Rodos, gdzie niegdyś stał jeden z cudów świata, Kolos Rodyjski.

Współpraca Polski i Grecji

Polska i Grecja nawiązały współpracę dyplomatyczną w 1919 roku, a w czasach II wojny światowej kontakty pozostawały aktywne a nasze narody dalej łączyła przyjaźń. Po wojnie relacje trochę osłabły, za to punktem zwrotnym było przyjęcie w 1949 roku przez Polskę kilkunastu tysięcy greckich uchodźców. W 2019 roku wypadło stulecie relacji dyplomatycznych - w obydwu krajach odbył się szereg wydarzeń kulturowych, naukowych i gospodarczych.

Grecy doceniają polską sztukę filmową i teatralną - polskie produkcje często goszczą na greckich scenach a ich twórcy odnoszą sukcesy na festiwalach organizowanych m.in w Atenach czy Salonikach. Także polska muzyka cieszy się dużą popularnością - Grecy doceniają Chopina, Pendereckiego, Preisnera czy Leszka Możdżera.

Polska i Grecja współpracują również na polu naukowym - obydwa kraje oferują stypendia dla studentów i pracowników naukowych, oraz lekcje języka i kultury. Greccy studenci chętnie wyjeżdżają do Polski w ramach programu Erasmus. Najwięcej studentów jest z kierunków humanistycznych i ekonomicznych. W 2019 roku Ambasada Polski w Atenach zorganizowała Dni Nauki Polskiej w Grecji, których celem było zwiększenie zainteresowania Greków studiowaniem w Polsce oraz wzmocnić współpracę przy projektach badawczych.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Marcin Bugalski Senior Brand Manager Farmio SA

Z Domeny.tv korzystamy od początku obecności marki Farmio w Internecie. Współpraca dzięki intuicyjnemu i czytelnemu panelowi do zarządzania domenami oraz automatycznym funkcjom powiadomień przebiega idealnie.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×