Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Austrii
.at

Domena .at Austria

domena at
 • Cena rejestracji
  59,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  59,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Rejestr wysyła linki w wiadomościach e-mail do potwierdzenia operacji do obecnego i nowego abonenta. Cesja jest wykonywana po potwierdzeniu przez obydwie strony.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  99,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (6 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 40 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Tak
  Rejestracja domen .at wiąże się z akceptacją zasad rejestracji NIC.AT. Prosimy o dokładne zapoznanie się z informacjami na stronie: https://www.domeny.tv/domeny/at

Dodatkowe informacje o domenie

Domeny .at są dostępne bez restrykcji dla osób z terytorium dowolnego kraju.

Rejestracja domeny .at wiąże się z akceptacją ogólnych zasad NIC.AT.

Transfer

Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Pozostałe informacje

.at - domena narodowa: Austria

Dostępna końcówka domeny: .at
Organizacja: NIC.AT Internet Verwaltungs und Betriebsgesellschaft m.b.H
Adres internetowy: https://www.nic.at/en
Publiczny serwer WHOIS: whois.nic.at

Domena .at

To krajowe rozszerzenie ccTLD dla Republiki Austrii, administrowane przez nic.at, wprowadzone w 1988 roku. Większość właścicieli domen to Austriacy, domena jest jednak popularna również wśród Niemców i Szwajcarów.

Gospodarka Austrii

Austria jest społeczną gospodarką rynkową i należy do najlepiej rozwiniętych krajów Unii Europejskiej pod względem ekonomicznym. Rolnictwo odgrywa tu stosunkowo niewielką rolę w austriackiej gospodarce - uprawia się głównie jęczmień, pszenicę, żyto i buraki cukrowe. Lasy zajmują sporą część terenu Austrii, przez co ważną gałęzią gospodarki jest leśnictwo. Austriacy są jednym z największych dostawców tarcicy na terenie Europy.

Dużą rolę odgrywa także przemysł, zwłaszcza hutnictwo, przemysł petrochemiczny,maszynowy i optyczny.

Eksport Austrii skupia się głównie na pojazdach, maszynach, chemikaliach, żelazie, stali i żywności. Importowane są podobne dobra: maszyny i wyposażenie do nich, pojazdy, chemikalia, olej, gaz ziemny i artykuły spożywcze. Austriacy handlują głównie z Niemcami, Stanami Zjednoczonymi, Włochami, Czechami i Słowacją.

Austria skupia się na produkcji energii ze źródeł odnawialnych, nie posiada ani nie będzie posiadać elektrowni jądrowych - decyzja ta została podjęta przez parlament Austrii w 1997 roku. Dodano nawet zapis do Konstytucji tego kraju o zakazie budowy elektrowni jądrowych a także o zakazie składowania i przewożenia materiałów jądrowych na terytorium państwa.

Turystyka w Austrii

Turystyka jest ważną częścią austriackiej ekonomii, generującą sporą część PKB. Turystów przyciągają piękne górskie krajobrazy Alp, jeziora i zabytki. Ułatwieniem jest również położenie Austrii w centrum Europy. Jako ciekawostkę warto dodać, że Wiedeń w 200 roku został wybrany jako miasto z najlepszą jakością życia na całym świecie.

Turystyka Austrii skupia się głównie na sportach związanych z górami- Alpy przyciągają ludzi bez względu na porę roku. Turyści mają do dyspozycji liczne schroniska, ośrodki narciarskie i szlaki górskie, można również wziąć udział w dorocznym wyścigu rowerów górskich.

Polsko-austriackie stosunki gospodarcze

Polska i Austria odgrywają ważną rolę w swojej gospodarce - nasz kraj w ciągu ostatnich lat uplasował się w pierwszej dziesiątce krajów eksportujących i importujących do Austrii.

Austriacki import z Polski skupia się na pojazdach mechanicznych, częściach i samochodowych, meblach, artykułach spożywczych i instrumentach muzycznych.

Eksportuje się przede wszystkim maszyny, pojazdy mechaniczne, produkty farmaceutyczne, papier, tekturę, artykuły metalowe, warzywa i owoce, napoje, odzież i okucia meblowe.

Austria znajduje się w pierwszej dziesiątce zagranicznych inwestorów na naszym rynku - inwestycje przekroczyły 6 miliardów euro. Austriackie firmy działają głównie w sektorze bankowym i budowniczym - ponad 550 firm działa na terenie naszego kraju. Wśród polskich firm na austriackiej ziemi warto wymienić CCC, Comarch i Fakro.

Współpraca kulturowa pomiędzy Polską a Austrią

W Warszawie od ponad 50 lat Austriackie Forum Kultury realizuje program “Creative Austrians”. Wspiera on wymianą artystyczną i naukową pomiędzy naszymi krajami, działając na takich polach jak m.in. architektura, sztuka, nauka czy design. Organizowane są różne kreatywne warsztaty. Dzięki pracy AFK co roku w Polsce przeprowadzane są występy austriackich naukowców i artystów, organizowane są również rozmaite wystawy i przedstawienia teatralne.

Od 1965 roku nasze kraje współpracują także na płaszczyźnie naukowej. Na polskich uniwersytetach na wydziale germanistyki pomocą służy 6 austriackich lektorów i lektorek. W Instytutach Austriackich we Wrocławiu, Krakowie i Warszawie organizowane są kursy języka niemieckiego - są one uznawane międzynarodowo. Instytuty proponują równie oficjalny egzamin z języka niemieckiego - jego ukończenie wieńczy uzyskanie Austriackiego Dyplomu z Języka Niemieckiego(ÖSD).

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Bartosz Odważny właściciel dyrektor techniczny SAT-SYSTEM

Zdecydowanie DOMENY.TV można określić jako sprawdzonego i zaufanego partnera, któremu można bezpiecznie powierzyć całe portfolio domen. Na szczególną uwagę zasługuje przejrzysty i bezawaryjny interfejs www, przystępny cennik hurtowy, szybkie wsparcie supportu, a także bardzo ważne przypomnienia o przedłużeniu domen na e-mail i sms. Z wielką przyjemnością POLECAM wszystkim zainteresowanym :)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×