Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Niemczech
.de
Banner mobileBanner pc

Domeny .de - podstawowe informacje

domena de
 • Jak zarejestrować niemiecką domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Tak
  Rejestracja domen .de wiąże się z akceptacją zasad rejestracji DENIC oraz usługi trustee (lokalny kontakt administracyjny na terenie Niemiec, zapewniany dla rejestracji na rzecz osób i podmiotów z innych krajów). Złożenie zamówienia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wszystkie zapisy w wyżej wymienionych dokumentach, dostępnych pod adresem: https://www.domeny.tv/domeny/de
 • Wymagane dokumenty
  Nie
 • Ile kosztuje domena niemiecka .de?

 • Cena rejestracji
  29,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  59,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny jest bezpłatna.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 30 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .de?

 • Czas transferu
  Natychmiast
 • Cena transferu
  59,00 zł netto
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo.
  Transfer domeny powoduje ustawienie ważności domeny jak dla nowej rejestracji domeny.

Dodatkowe informacje o domenie .de

Domeny .de to najpopularniejsze domeny narodowe w Europie. Niemcy są jednym z europejskich liderów gospodarczych i stanowią bardzo atrakcyjny rynek dla polskich firm. Zapraszamy do rejestracji nazw w domenie .de.

Rejestracja domeny .de wiąże się z akceptacją zasad rejestracji domen DENIC.

Kontakt administracyjny dla domen .de

Dla rejestracji domen .de wymagane jest posiadanie kontaktu administracyjnego zlokalizowanego fizycznie na terenie Niemiec, przy czym abonentem może być osoba/podmiot z innego kraju. W cenie rejestracji domeny zapewniamy usługę trustee umożliwiając legalną rejestrację domen .de dla osób i firm z Polski i całego świata. Abonentem domeny pozostaje zamawiający, zaś kontaktem administracyjnym jest nasz niemiecki partner. Usługa jest aktywowana automatycznie podczas każdej rejestracji domeny na rzecz osoby lub podmiotu spoza terytorium Niemiec.

Skorzystanie z usługi trustee oznacza akceptację:

W przypadku chęci dokonania transferu domeny do innego rejestratora w trakcie korzystania z usługi trustee, należy uprzednio podać (poprzez zgłoszenie do naszej obsługi klienta) dane nowego kontaktu administracyjnego, spełniającego wymagania rejestru.

Wygasanie i reaktywacja domen .de

Wygasające domeny przechodzą w 30-dniowy okres RGP (Redemption Grace Period), w trakcie którego abonent domeny może ją reaktywować. Wiąże się to z opłatą reaktywacyjną w wysokości 120 zł netto (147,60 zł z VAT) plus opłata za odnowienie domeny wg cennika. Domeny, dla których nie otrzymamy zlecenia reaktywacji, zostaną automatycznie usunięte po 30-dniowym okresie RGP.

Domena .de - informacja o rejestrze

.de - domena narodowa: Niemcy

Dostępna końcówka domeny: .de
Organizacja: DENIC eG
Adres internetowy: http://www.denic.de/
Publiczny serwer WHOIS: whois.denic.de

Domena .de

Domena .de to krajowe rozszerzenie ccTLD (Top-Level Domain), czyli najwyższego poziomu, dla Republiki Federalnej Niemiec. Zajmuje się nią DENIC, założony w 1996 roku. DENIC zapewnia DNS (Domain Name System), rejestrację i zarządzanie usługami dla domen .de. Nazwa domeny to dwie pierwsze litery niemieckiej nazwy kraju, czyli Deutschland, choć do 1990 roku wschodnie Niemcy posiadały osobny kod, czyli .dd.

Domena .de jest drugą, zaraz po domenie Chin, najpopularniejszą domeną krajową pod względem rejestracji. DENIC na swojej stronie deklaruje ponad 16 milionów zarejestrowanych domen, w tym 1,2 miliona jest utrzymywana przez ludzi spoza Niemiec.

Gospodarka niemiecka

Niemcy posiadają świetnie rozwiniętą, społeczną gospodarkę rynkową, plasują się na pierwszym miejscu w Europie i na czwartym, w rozrachunku światowym. Wyżej są tylko Chiny, USA i Japonia. Eksport naszych zachodnich sąsiadów skupia się głównie na chemikaliach, samochodach, stali czy nawozach i artykułach rolno-spożywczych.

Republika Niemiecka a Internet

Niemcy to nie tylko rynek dla przemysłowców. To również gigantyczne pole do popisu dla przedsiębiorców skupiających się na działalności internetowej - w 2017 roku odnotowano aż 79 127 551 użytkowników sieci. Stanowi to 96% ogólnej populacji Niemiec - i staje się świetną okazją do rozwoju firmy. Warto wspomnieć, że lwia część niemieckich inwestycji dotyczy outsourcingu usług informatycznych.

Stosunki polsko-niemieckie

Polska często podejmuje współpracę z Niemcami, aktywnie też bierze udział w handlu i inwestycjach na niemieckich ziemiach. Chęć do inwestycji działa również w drugą stronę - w 2018 roku niemieckie inwestycje wyniosły niemal 2 miliardy euro.

Wprowadzenie Polski do strefy Schengen usprawniło współpracę transgraniczną - rozbudowywane są przejścia graniczne czy usprawnianie ruchu drogowego i transportu. Trzeba podkreślić, że Niemcy są odpowiedzialni za ponad 1,5 wartości polskiego eksportu i wciąż pozostają naszym największym partnerem handlowym.

Polscy przedsiębiorcy w Niemczech

Rynek niemiecki przyciąga zarówno wielkich jak i drobnych przedsiębiorców. Według Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Niemczech operuje ponad 1,5 tysiąca polskich firm, zaś jednoosobowych firm - kilkadziesiąt tysięcy. Jak mówi Artur Kasiubowski, założyciel portalu Polando.de, “niemieccy konsumenci bardzo sobie cenią polską innowacyjność, podejście do realizacji projektów (...) i elastyczność polskich przedsiębiorców”.

Jak zarejestrować domenę w Niemczech? Wymagania przy rejestracji domeny .de

Zapewniamy kontakt administracyjny do rejestracji domeny .de, znajdujący się na terenie Niemiec. Dlaczego jest to takie ważne? Jego obecność jest niezbędna do rejestracji domen .de. Taki kontakt administracyjny może być zarówno osobą fizyczną jak i podmiotem. Niekoniecznie musi być obywatelem tego kraju - jedynym wymogiem jest ich fizyczna obecność w Niemczech.

Jak przebiega proces rejestracji domeny DE? Usługa trustee.

Przy rejestracji domen .de oferujemy usługę trustee, która umożliwia w pełni legalną rejestrację domen .de. Jako zamawiający domenę pozostajesz jej abonentem, a nasz niemiecki partner jest kontaktem administracyjnym. Aktywujemy ją automatycznie przy każdorazowym rejestrowaniu domeny de dla abonentów mieszkających poza terytorium Niemiec.

Jakie inne rozszerzenia domeny mają Niemcy?

Rejestracja domeny .de jest najlepszą opcją, jeśli interesuje Cię rynek Niemiecki. Co jeśli domena .de nie jest dla Ciebie lub jest już zarejestrowana? Jeśli posiadasz firmę z GmbH w nazwie i możesz okazać dowód jej rejestracji, wybierz domenę .gmbh. Jej istnienie rejestr może zweryfikować w Austrii, Niemczech, Liechtensteinie i Szwajcarii. Domena .gmbh jest dobrym wyborem dla każdej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowanej w wyżej wymienionych krajach. Inną opcją może być domena .com.de. Zarządzana jest przez podmiot niezależny od rejestru DENIC, który opiekuje się domeną .de. W przeciwieństwie do domeny głównego poziomu .de, domena .com.de nie wymaga posiadania kontaktu administracyjnego. Może ją zarejestrować każdy podmiot i osoba fizyczna z dowolnego kraju.

Co jeśli Twoja domena .de jest zajęta?

Jeżeli interesują Cię rynki krajów sąsiednich, koniecznie sprawdź możliwość rejestracji domen:

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Emilia Bukiewicz właścicielka Verbono – studio językowe

Od 7 lat korzystam z usług domeny.tv - to zespół profesjonalistów, którzy dbają o klientów. Polecam wszystkim właścicielom firm.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×