Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Szwajcarii
.ch
Banner mobileBanner pc

Domeny .ch - podstawowe informacje

domena ch
 • Ile kosztuje domena szwajcarska .ch?

 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  99,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, wymaga wypełnienia wniosku zmiany abonenta.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  149,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (8 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .ch?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .ch

Rejestracja

Brak ograniczeń co do rejestracji, jest natychmiastowa.

Domena .ch - informacja o rejestrze

.ch - domena narodowa: Szwajcaria

Dostępna końcówka domeny: .ch
Organizacja: SWITCH The Swiss Education & Research Network
Adres internetowy: http://www.nic.ch/
Publiczny serwer WHOIS: whois.nic.ch

Domena .ch

Krajowe rozszerzenie ccTLD dla Konfederacji Szwajcarskiej, w użyciu od 1987 roku, administrowane przez SWITCH Information Technology Services.

Gospodarka Szwajcarii

Szwajcaria to jeden z najbogatszych krajów na świecie, a jej gospodarka ma najwyższy wskaźnik wolności wśród krajów europejskich. Kraj ten uchodzi za finansowe centrum Europy i świata - taką pozycję zagwarantowała Szwajcarii długotrwała neutralność i zasada nienaruszalności tajemnicy bankowej.

Dawniej gospodarka opierała się głównie na wysoko rozwiniętym rolnictwie i przemyśle - teraz tę rolę przejęły banki, firmy ubezpieczeniowe oraz turystyka. W Szwajcarii działa ponad 630 banków, w tym 5 największych na świecie: Schweizerischer Bankverein, Schweizerische Bankgesellschaft, Crédit Suisse, Schweizerische Volksbank i Bank Leu. Ważną rolę odgrywa także eksport luksusowych zegarków- Szwajcaria jest światowym liderem w produkcji zegarków. Jedne z najbardziej znanych szwajcarskich marek to Adriatica, Atlantic, Certina, Tissot i Swatch.

Poza zegarkami Szwajcaria eksportuje również złoto, leki, szczepionki i biżuterię. Główne kraje eksportowe to Włochy, Indie, Francja, Niemcy, Stany Zjednoczone, Chiny i Hong Kong. Importowe produkty do Szwajcarii przedstawiają się podobnie - importowane jest złoto w stanie surowym lub jako półprodukt, leki, części do biżuterii, samochody i leki. Import odbywa się głównie z Irlandii, Chin, Francji, Stanów Zjednoczonych, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Również przemysł spożywczy jest rozbudowany, znany z produkcji czekolady ( Nestle i Suchard) czy serów.

Współpraca Polski i Szwajcarii

Zarówno przed jak i po II wojnie światowej na terenach Szwajcarii przebywało wielu znanych polskich obywateli, np. Tadeusz Kościuszko, Gabriel Narutowicz, Ignacy Jan Paderewski i Ignacy Mościcki. W 1919 roku otworzono Ambasadę Polski w Bernie, a 2 lata później Ambasada Szwajcarii w Warszawie. W 2019 roku Polska i Szwajcaria obchodziły 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych.

W polskim eksporcie do Szwajcarii największy udział mają wyroby przemysłowe, aparaty i elektronika, pojazdy, meble i wyposażenie mieszkań, metale i wyroby metalowe, tekstylia ubiory i obuwie. Natomiast w polskim imporcie ze Szwajcarii dominują farmaceutyki i wyroby chemiczne, maszyny, aparaty i elektronika, metale, instrumenty precyzyjne, zegarki.

W 1868 roku z inicjatywy Władysława hr. Broela-Platera powstało Muzeum Polskie w Rapperswilu - najstarsza polska instytucja na terenie Szwajcarii. Dwa lata później otworzono Muzeum Narodowe Polski, w którym zaczęto gromadzić pamiątki narodowe. Jest to też miejsce w którym złożono urnę z sercem Tadeusza Kościuszki. Obecnie muzeum pełni nieoficjalną rolę polskiego instytutu kultury.

Co jeśli Twoja domena .ch jest zajęta?

Być może zainteresuje cię domena.at, narodowa domena Austrii. Przedłużysz ją i zarejestrujesz za 59,00 zł netto za rok.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Piotr Jasiński Ultra-Trail® Małopolska Fundacja 4 Alternatywy

"Atrakcyjne ceny, intuicyjny i nowoczesny panel zarządzania, kompetentni pracownicy, solidny support - to wszystko jest ważne. Ale Domeny.tv dają coś jeszcze - SPOKÓJ. Coś, czego szuka każdy człowiek z branży IT. Dlatego właśnie wszystkie swoje domeny od 2004 roku rejestruję w Domeny.tv"

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×