Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Portugalii
.com.pt
Banner mobileBanner pc

Domeny .com.pt - podstawowe informacje

domena com.pt
 • Jak zarejestrować portugalską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Restrykcje
  Tak
  Po zarejestrowaniu domeny rejestr może przesłać wiadomość (z adresu request@pt.pt) bezpośrednio do abonenta domeny z żądaniem weryfikacji danych. Abonent ma na odpowiedź tylko 2 dni robocze. W przypadku braku odpowiedzi rejestr skasuje domenę, bez prawa do zwrotu opłat rejestracyjnych.
 • Ile kosztuje domena portugalska .com.pt?

 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  179,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, nie zmienia okresu ważności domeny, wymaga podpisania dokumentów cesji zarówno przez obecnego jak i nowego abonenta domeny.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  299,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (40 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .com.pt?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo. Wygenerowany kod jest ważny tylko 30 dni.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .com.pt

Domeny .com.pt są dostępne dla wszystkich zainteresowanych, niezależnie od kraju zamieszkania lub siedziby. Jest to alternatywa dla domeny .pt.

Zasady rejestracji domen portugalskich określa dokument .PT Domain Registration Regulations. W szczególności zabroniona jest rejestracja nazw wprowadzających w błąd co do ich tożsamości lub używających znaki towarowe należące do osób trzecich. Tego typu nazwy domen mogą być usuwane przez rejestr bez prawa do zwrotu opłat rejestracyjnych.

UWAGA — Po zarejestrowaniu domeny rejestr może przesłać wiadomość (z adresu request@pt.pt) bezpośrednio do abonenta domeny z żądaniem weryfikacji danych. Abonent ma na odpowiedź tylko 2 dni robocze.

W przypadku firm rejestr prosi o dokument potwierdzający: nazwę firmy, TIN (czyli numer NIP), adres i e-mail - wyciąg z KRS lub CEIDG powinien wystarczyć do potwierdzenia danych.

W przypadku braku odpowiedzi rejestr skasuje domenę, bez prawa do zwrotu opłat rejestracyjnych.

Skasowana domena może zostać zarejestrowana ponownie po uiszczeniu kolejnej opłaty rejestracyjnej.

Domena .com.pt - informacja o rejestrze

.com.pt - domena narodowa: Portugalia

Dostępna końcówka domeny: .com.pt
Organizacja: Fundacao para a Computacao Cientifica Nacional
Adres internetowy: http://www.dns.pt/
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka Portugalii

Ważną rolę w gospodarce odgrywa rolnictwo - zwłaszcza uprawa warzyw i owoców. Uprawa winorośli jest szczególnie ważna - uprawia się ją niemal 2 tysiące lat. Największe winnice znajdują się nad rzeką Duero. To właśnie stąd pochodzi eksportowane na cały świat wino porto. Poza winem Portugalia jest także znana z produkcji oliwek i oleju z oliwek.

Poza rolnictwem w portugalskiej gospodarce ważny jest także przemysł:

 • przemysł włókienniczy,
 • spożywczy,
 • chemiczny.

Turystyka Portugalii

Portugalia znana jest z turystyki wypoczynkowej oraz pątniczej. Jednym z najpopularniejszych miast wśród turystów jest Lizbona, stolica Portugalii. Warto przejechać się tramwajem nr 28, który przejeżdża obok najważniejszych zabytków. Odwiedzających przyciąga także najdłuższy most w Europie, czyli most Vasco da Gama. Został oddany do użytku 29 marca 1998 roku, w 500. rocznicę odkrycia drogi morskiej z Europy do Indii przez Vasco da Gamę. Łączna długość mostu to 17,2 km, a jego budowa pochłonęła ponad 1 milion dolarów.

W Lizbonie znajduję się dzielnica Belem, skąd Vasco da Gama wyruszył do Indii - i został powitany po powrocie przez króla Manuela I. W ramach podziękowania za udaną podróż żeglarza, król położył kamień węgielny pod Klasztor Hieronimitów - tu też znajduje się grób Vasco da Gamy.

Klasztor Hieronimitów jest też odpowiedzialny za powstanie najsmaczniejszego deseru Portugalii - tartaletek Pastel de nata. Podobno przepis na te przysmaki wykonane z francuskiego ciasta i wypełnione budyniem zna tylko kilka osób.

Osoby wierzące z pewnością zechcą odwiedzić Fatimę - centrum kultu maryjnego. W 1917 roku trójce dzieci - Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji objawiła się Matka Boża. Znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Muzeum Figur Woskowych a także domy-muzea Franciszka, Hiacynty i Łucji.

Polska - Portugalia

Za początek stosunków dyplomatycznych uznaje się 13 maja 1922 roku. W Lizbonie funkcjonuje konsulat honorowy, a w Porto, na Maderze, Wyspach Azorskich, Angoli i Mozambiku także konsulaty i wice konsulaty honorowe.

Współpraca ekonomiczna

Wg danych Agencji ds. Inwestycji i Handlu Zagranicznego Portugalii (AICEP) od stycznia do czerwca 2019 roku, eksport portugalskich towarów do Polski wyniósł 419,39 mln EUR a import polskich towarów wyniósł 521,4 mln EUR.

W 2018 r. eksport polskich towarów do Portugalii wyniósł 883,9 miliona euro a import portugalskich towarów do Polski wyniósł 761,3 miliona euro. Saldo wymiany towarowej było dodatnie dla Polski i wyniosło 122,5 miliona euro. Łączna wartość portugalskich inwestycji zagranicznych w naszym kraju wynosiła 1,631 miliarda euro. Działa u nas ponad 100 portugalskich firm - dając ponad 70 tysięcy miejsc pracy.

Portugalskie firmy inwestujące w Polsce to między innymi:

 • Jeronimo Martins,
 • Eurocash,
 • Mota-Engil,
 • Martifer,
 • Banco Comercial Português (BCP).

Polskie firmy inwestujące w Portugalii to :

 • Asseco Poland,
 • Inglot,
 • X-Trade Brokers.

Wicemarszałek sejmu, Adam Bielan, podkreśla, że “od kilkunastu lat systematycznie odnotowujemy wzrost wymiany handlowej między naszymi krajami”. Natomiast Joao Bras Jorge, prezes Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, mówi, że “Portugalia mogłaby być swoistego rodzaju hubem dla polskich firm, które chcą wejść na rynki w Ameryce Południowej czy Afryce”.

Współpraca kulturalna

Podpisana 30 września 1975 r Umowa o współpracy kulturalnej i naukowej między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Portugalskiej stanowi podstawę współpracy współpracy kulturalno-naukowej.

W programie ujęte są m.in:

 • inicjatywy mające zacieśnić współpracę we wszystkich obszarach kultury,
 • ułatwienie rozwoju kontaktów między twórcami i artystami,
 • wspieranie organizacji wydarzeń kulturalnych w odpowiednich instytucjach kultury,
 • promocje współpracy między instytucjami kultury i stowarzyszeniami artystów.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w 2017 roku przystąpiła do portugalskiego klastra EUNIC zrzeszającego instytuty kultury i ambasady państw UE.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Maciej Dutko

Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×