Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Portugalii
.pt
Banner mobileBanner pc

Domena .pt Portugalia

domena pt
 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  179,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, nie zmienia okresu ważności domeny, wymaga podpisania dokumentów cesji zarówno przez obecnego jak i nowego abonenta domeny.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  39,00 zł netto
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo. Wygenerowany kod jest ważny tylko 30 dni.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  299,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (40 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Do 7 dni roboczych
 • Restrykcje
  Tak
  Po zainicjowaniu rejestracji domeny .pt wysyłana jest na adres e-mail zamawiającego wiadomość zawierająca link do akceptacji warunków rejestracji.
 • Wymagane dokumenty
  Nie

Dodatkowe informacje o domenie .pt

Dozwolona jest rejestracja nazw domen .pt przez rejestrującego z dowolnego kraju. Możliwa jest również rejestracja w rozszerzeniu .com.pt.

Zasady rejestracji domen portugalskich określa dokument .PT Domain Registration Regulations. W szczególności zabroniona jest rejestracja nazw wprowadzających w błąd co do ich tożsamości lub używających znaki towarowe należące do osób trzecich. Tego typu nazwy domen mogą być usuwane przez rejestr bez prawa do zwrotu opłat rejestracyjnych.

Domena .pt - pozostałe informacje

.pt - domena narodowa: Portugalia

Dostępna końcówka domeny: .pt
Organizacja: Fundacao para a Computacao Cientifica Nacional
Adres internetowy: http://www.dns.pt/
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka Portugalii

Ważną rolę w gospodarce odgrywa rolnictwo - zwłaszcza uprawa warzyw i owoców. Uprawa winorośli jest szczególnie ważna - uprawia się ją niemal 2 tysiące lat. Największe winnice znajdują się nad rzeką Duero. To właśnie stąd pochodzi eksportowane na cały świat wino porto. Poza winem Portugalia jest także znana z produkcji oliwek i oleju z oliwek.

Poza rolnictwem w portugalskiej gospodarce ważny jest także przemysł:

 • przemysł włókienniczy,
 • spożywczy,
 • chemiczny.

Turystyka Portugalii

Portugalia znana jest z turystyki wypoczynkowej oraz pątniczej. Jednym z najpopularniejszych miast wśród turystów jest Lizbona, stolica Portugalii. Warto przejechać się tramwajem nr 28, który przejeżdża obok najważniejszych zabytków. Odwiedzających przyciąga także najdłuższy most w Europie, czyli most Vasco da Gama. Został oddany do użytku 29 marca 1998 roku, w 500. rocznicę odkrycia drogi morskiej z Europy do Indii przez Vasco da Gamę. Łączna długość mostu to 17,2 km, a jego budowa pochłonęła ponad 1 milion dolarów.

W Lizbonie znajduję się dzielnica Belem, skąd Vasco da Gama wyruszył do Indii - i został powitany po powrocie przez króla Manuela I. W ramach podziękowania za udaną podróż żeglarza, król położył kamień węgielny pod Klasztor Hieronimitów - tu też znajduje się grób Vasco da Gamy.

Klasztor Hieronimitów jest też odpowiedzialny za powstanie najsmaczniejszego deseru Portugalii - tartaletek Pastel de nata. Podobno przepis na te przysmaki wykonane z francuskiego ciasta i wypełnione budyniem zna tylko kilka osób.

Osoby wierzące z pewnością zechcą odwiedzić Fatimę - centrum kultu maryjnego. W 1917 roku trójce dzieci - Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji objawiła się Matka Boża. Znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Muzeum Figur Woskowych a także domy-muzea Franciszka, Hiacynty i Łucji.

Polska - Portugalia

Za początek stosunków dyplomatycznych uznaje się 13 maja 1922 roku. W Lizbonie funkcjonuje konsulat honorowy, a w Porto, na Maderze, Wyspach Azorskich, Angoli i Mozambiku także konsulaty i wice konsulaty honorowe.

Współpraca ekonomiczna

Wg danych Agencji ds. Inwestycji i Handlu Zagranicznego Portugalii (AICEP) od stycznia do czerwca 2019 roku, eksport portugalskich towarów do Polski wyniósł 419,39 mln EUR a import polskich towarów wyniósł 521,4 mln EUR.

W 2018 r. eksport polskich towarów do Portugalii wyniósł 883,9 miliona euro a import portugalskich towarów do Polski wyniósł 761,3 miliona euro. Saldo wymiany towarowej było dodatnie dla Polski i wyniosło 122,5 miliona euro. Łączna wartość portugalskich inwestycji zagranicznych w naszym kraju wynosiła 1,631 miliarda euro. Działa u nas ponad 100 portugalskich firm - dając ponad 70 tysięcy miejsc pracy.

Portugalskie firmy inwestujące w Polsce to między innymi:

 • Jeronimo Martins,
 • Eurocash,
 • Mota-Engil,
 • Martifer,
 • Banco Comercial Português (BCP).

Polskie firmy inwestujące w Portugalii to :

 • Asseco Poland,
 • Inglot,
 • X-Trade Brokers.

Wicemarszałek sejmu, Adam Bielan, podkreśla, że “od kilkunastu lat systematycznie odnotowujemy wzrost wymiany handlowej między naszymi krajami”. Natomiast Joao Bras Jorge, prezes Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej, mówi, że “Portugalia mogłaby być swoistego rodzaju hubem dla polskich firm, które chcą wejść na rynki w Ameryce Południowej czy Afryce”.

Współpraca kulturalna

Podpisana 30 września 1975 r Umowa o współpracy kulturalnej i naukowej między Rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a Rządem Republiki Portugalskiej stanowi podstawę współpracy współpracy kulturalno-naukowej.

W programie ujęte są m.in:

 • inicjatywy mające zacieśnić współpracę we wszystkich obszarach kultury,
 • ułatwienie rozwoju kontaktów między twórcami i artystami,
 • wspieranie organizacji wydarzeń kulturalnych w odpowiednich instytucjach kultury,
 • promocje współpracy między instytucjami kultury i stowarzyszeniami artystów.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w 2017 roku przystąpiła do portugalskiego klastra EUNIC zrzeszającego instytuty kultury i ambasady państw UE.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Daniel Stalica właściciel Stalica Ltd

Najlepszy rejestrator domen z jakim miałem do czynienia w ciągu 9 lat posiadania własnych domen. Szybka reakcja BOK i komunikacja na wysokim poziomie. Panel administracyjny bardzo przyjazny i intuicyjny. Elastyczne metody płatności oraz ogromna ilość obsługiwanych końcówek. Zdecydowanie polecam!

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×