Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1083 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Zamówienia oczekujące - backorders

Codziennie kasowanych jest kilka tysięcy domen z powodu nieprzedłużenia ich ważności przez dotychczasowych właścicieli. Często są to bardzo cenne adresy. Można również przejmować usuwane domeny w przypadku, kiedy polujemy na jakiś ważny dla nas adres a domena jest zwalniana. Poniższy schemat przedstawia proces wygasania domeny globalnej (com, net, org, biz, info).

backorder

Każda domena ma określony swój cykl życia. Rejestracja pierwotna może być dokonana na okres od 1 do 10 lat, może być następnie przedłużana przez właściciela domeny. Pewna część domen nie jest jednak przedłużana z różnych powodów. Właściciel może nie mieć potrzeby dalszego korzystania z domeny lub po prostu zapomnieć o konieczności uiszczenia opłaty na kolejny okres. Z uwagi na to, że każda domena ma swoją pewną wartość, istnieje szansa na przejęcie wielu wartościowych adresów. Nie jest to jednak sprawa prosta, gdyż domeny nie są kasowane w dniu ich wygaśnięcia. Najpierw trwa kilkutygodniowy okres zawieszenia domeny, w którym dotychczasowy właściciel ma możliwość jej reaktywacji, następnie domena jest kolejkowana do usunięcia co trwa następny miesiąc. Okresy te mogą zostać wydłużone przez rejestratora dowolnie, np. poprzez prolongatę domeny. Dopiero wówczas domena trafia na listę domen przeznaczonych do usunięcia i 5 dni po tym fakcie staje się dostępna do rejestracji przez każdego. Bardzo często jednak kasowane domeny są szybko rejestrowane przez firmy, które następnie oferują je do odsprzedaży dotychczasowym właścicielom za duże kwoty.

Koszt przejęcia domeny jest zróżnicowany i zależy ściśle od rodzaju oraz nazwy domeny, w większości przypadków są to jednak stosunkowo wysokie kwoty. W przypadku dobrych domen globalnych kwoty nierzadko osiągają kwoty kilkunastu-kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×