Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Bośni i Hercegowinie
.ba

Domena .ba Bośnia i Hercegowina

 • Cena rejestracji
  399,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  399,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  199,00 zł netto
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  399,00 zł netto
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Restrykcje
  Tak
  Rejestracja nazw domen .ba jest dostępna wyłącznie dla firm, z dowolnego kraju. Wymagane będzie wypełnienie i wysłanie w oryginale upoważnienia do naszego lokalnego partnera.

Dodatkowe informacje o domenie

Rejestracja nazw domen .ba możliwa jest wyłącznie na rzecz firm. Wymaga podpisania oraz dostarczenia w oryginale upoważnienia do rejestracji nazwy domeny do współpracującego przez nas rejestratora domen w Bośni i Hercegowinie. Upoważnienie do podpisu generujemy i przesyłamy po złożeniu zamówienia.

Odrzucone mogą zostać wnioski rejestracyjne dla domen, które zawierają w nazwie cudze nazwy firm lub znaków towarowych lub frazy związane z dyskryminacją rasową, religijną, narodowościową itp.

Pozostałe informacje

.ba - domena narodowa: Bośnia i Hercegowina

Dostępna końcówka domeny: .ba
Organizacja: Universtiy Telinformatic Centre (UTIC)
Adres internetowy: http://www.nic.ba
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka

Prawie całe rolnictwo znajduje się w rękach prywatnych. Uprawia się głównie:

 • kukurydzę,
 • pszenicę,
 • jęczmień,
 • owies,
 • tytoń
 • oraz len.

Duże wagę przykłada się także do sadownictwa oraz uprawy:

 • winorośli,
 • oliwek,
 • oraz brzoskwiń.

Także produkcja zajmuje sporą część gospodarki. Obejmuje ona:

 • produkcję papierosów i wyrobów tytoniowych,
 • mebli,
 • części do samochodów,
 • sprzętu komunikacyjnego.

Główne kierunki importu to Słowenia, Turcja, Chiny, Chorwacja, Serbia, Włochy i Niemcy. Importuje się przede wszystkim oleje ropy naftowej, samochody, węgiel, leki i energia elektryczna.

Główne kierunki eksportu to Czarnogóra, Słowenia, Austria, Włochy, Serbia, Chorwacja i Niemcy. Eksportuje się głównie energię elektryczną, meble i ich części, przewody elektryczne, konstrukcje ze stali.

Igrzyska Olimpijskie Sarajewo 1984

Intensywnie rozwija się także turystyka, zwłaszcza w Sarajewie. W 1984 roku Sarajewo zostało wybrane na gospodarza zimowych igrzysk olimpijskich w 1984 roku. Kandydowały 3 miasta: Göteborg, Sapporo oraz właśnie Sarajewo. Wśród argumentów przemawiających za Sarajewem była potrzeba stworzenia nowego centrum sportów zimowych w tym rejonie Europy.

Sarajewo nie posiadało praktycznie żadnych obiektów sportowych - większość trzeba było zbudować od nowa. Było to jednak wyzwanie, bo chociaż budżet na ten cel był ogromny - aż 160 milionów dolarów - to sytuacja w kraju nie była najlepsza. Inflacja sięgała wówczas 50%, a dług zagraniczny wynosił 20 miliardów dolarów. Mimo tego, wszystkie prace udało się zakończyć przed czasem. Było to też ogromnego zaangażowania ludności Jugosławii. Po ogłoszeniu wyników do organizatorów zgłosiło się ponad 3000 osób z całego kraju. Bezpłatnie pomagali przy budowie infrastruktury, a dodatkowo mieszkańcy Sarajewa zorganizowali zbiórkę, na której zebrano 214 tysięcy dolarów. Poza budową m.in toru dla saneczkarstwa i bobslejów, zmodernizowano trasy zjazdowe, port lotniczy i stację kolejową.

Przed Olimpiadą czytelników jugosłowiańskich gazet poproszono o wybranie oficjalnej maskotki zawodów. Do wyboru były wiewiórka, baranek, jeżozwierz, koza górska, śniegowa kula i wilk. Oficjalną maskotką igrzysk został wilk Vučko. Wilczek miał wpłynąć na zmianę niekorzystnego wizerunku tych zagrożonych zwierząt tych zwierząt i powiększyć wiedzę na ich temat. Vučko stał się postacią kultową, a według MKOI udało się zmienić niekorzystny stereotyp wilków na terenie Bośni i Hercegowiny.

Euforia związana z Igrzyskami nie trwała jednak długo. Mimo tego, że na chwilę udało się zatrzymać postępujący kryzys a napływ turystów ożywił gospodarkę - w 1991 roku rozpoczęła się wojna domowa, będąca najkrwawszym konfliktem w Europie od zakończenia II wojny światowej. Na chwilę obecną większość obiektów olimpijskich popadła w ruinę i zapomnienie.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Maciej Dutko

Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×