Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Belgii
.be
Banner mobileBanner pc

Domeny .be - podstawowe informacje

domena be
 • Jak zarejestrować belgijską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Ile kosztuje domena belgijska .be?

 • Cena rejestracji
  49,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  49,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  49,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, jest wykonywana automatycznie przez rejestr.
  Cesja domeny powoduje ustawienie nowej daty ważności domeny od dnia cesji, tak jak dla nowej rejestracji.
 • Cena reaktywacji domeny
  249,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .be?

 • Cena transferu
  49,00 zł netto
  Transfer domeny jest wykonywany natychmiast, nie wymaga dodatkowego potwierdzenia.
  Transfer domeny powoduje ustawienie ważności domeny jak dla nowej rejestracji domeny.

Dodatkowe informacje o domenie .be

Rejestracja domeny .be

Brak ograniczeń co do rejestracji, jest natychmiastowa.

Domena .be - informacja o rejestrze

.be - domena narodowa: Belgia

Dostępna końcówka domeny: .be
Organizacja: DNS BE vzw/asbl
Adres internetowy: http://www.dns.be
Publiczny serwer WHOIS: brak

Domena .be

Rozszerzenie .be krajowe rozszerzenie ccTLD (Top-Level Domain), czyli najwyższego poziomu, dla Królestwa Belgii. Funkcjonuje ono od 1989 roku.

Gospodarka Belgii

Belgia to jedno z najlepiej rozwiniętych państw Europy. Podporą gospodarki jest przemysł (hutniczy, maszynowy, elektrotechniczny, spożywczy, chemiczny, włókienniczy) oraz rolnictwo (hodowla bydła, uprawa zbóż czy buraków cukrowych). Antwerpia to największy na świecie ośrodek szlifowania diamentów. To właśnie przez to miasto przechodzi aż 80% światowego handlu diamentami.

Dobrem narodowym Belgii jest czekolada. W 1912 roku Jean Neuhaus postanowił pokrywać czekoladą słodkie kremy - orzechowe, waniliowe i karmelowe. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, a praliny stały się symbolem i znakiem rozpoznawczym Królestwa. Firma Neuhaus pracuje do dziś - sklepy można spotkać w Brukseli, Brugii czy Antwerpii.

Każdy mieszkaniec konsumuje aż 8 kg czekolady rocznie, a roczna produkcja wynosi 220 000 ton. Największym punktem sprzedaży czekolady jest lotnisko Brussels International Airport. Ponadto w Brukseli znajduje się Muzeum Kakao i Czekolady.

Energię pozyskuje się głównie z energetyki gazowej i wiatrowej, mimo iż Belgia posiada siedem reaktorów jądrowych. W 2003 roku rząd Belgii przyjął ustawę zakazującą budowy kolejnych elektrowni i planuje wyłączyć wszystkie aktywne reaktory do 2025 roku.

Import Belgii skupia się na samochodach, olejach, lekach,szczepionkach i krwi ludzkiej preparowanej do celów teraupetycznych. Główni partnerzy importowi Belgii to Włochy, Irlandia, Stany Zjednoczone, Francja, Holandia i Niemcy.

Eksportowane są przede wszystkim samochody, oleje ropy naftowej, leki i diamenty. Główni partnerzy eksportowi to Włochy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Holandia, Niemcy i Francja.

Turystyka

Jeśli jest się fanem malarstwa, warto zajrzeć do Antwerpii, gdzie znajduje się dom Rubensa, słynnego malarza z epoki baroku. To właśnie tu przeprowadził się wraz z matką i sześciorgiem rodzeństwa jako dziecko po śmierci ojca. Dom po śmierci artysty przechodził z rąk do rąk, aż w końcu w 1937 roku przejęło go państwo. W domu znajdują się nie tylko dzieła Rubensa, ale także jego uczniów, w tym Antony’ego von Dyck’a.

Jednak jeśli bliższe sercu są festiwale muzyczne i muzyka elektroniczna, Tomorrowland to pozycja obowiązkowa. Organizowany od 2005 roku w Boom, jest jednym z najpopularniejszych festiwali muzycznych na świecie. Odbywa się co roku w lipcu, w ostatni weekend lub dwa. Festiwal jest tak popularny, że bilety wyprzedają się w parę minut. W 2020 roku, przez pandemię COVID-19, festiwal pod nazwą “Tomorrowland Around the World” odbędzie się w wirtualnie.

Warto także odwiedzić Brugię, uważaną za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Nazywana “Wenecją Północy” od lat przyciąga turystów. Jej starówka jest wpisana na listę UNESCO. W 2018 roku znalazło się tu ponad 8 milionów odwiedzających. Władze Brugi są jednak przeciwne aż takiemu napływowi turystów, zwłaszcza, że większość z nich zostaje zaledwie parę godzin. Burmistrz pragnie przyciągać do miasta głównie ludzi, którzy pozostaną tu przez parę dni. Ograniczona zostanie liczba reklam Brugi i zmniejszenie liczby statków cumujących w porcie Zeebrugge z 5 do 2. W 2019 roku powstał pomysł stworzenia prawa, które pozwoli blokować i ograniczać masowe powstawanie sklepów z pamiątkami w centrum miasta.

Stosunki polsko-belgijskie

Nasze kraje w 2015 roku podpisały 14 porozumień o partnerstwie i/lub współpracy przez firmy obu krajów (łączna kwota to 100 mln euro). W 2019 roku Belgię odwiedził polski minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz. Był jednym z honorowych gości narady belgijskich ambasadorów. Minister wziął także udział w inauguracji wystawy o żołnierzach dywizji generała Maczka “Pancerne skrzydła”.

Belgijskie firmy, zwłaszcza małe i średnie, chętnie inwestują w Polsce. W naszym kraju zarejestrowanych jest ponad 700 firm z udziałem kapitału belgijskiego. Skupiają się przede wszystkim na sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, energetycznym, spożywczym, materiałów budowlanych, maszyn rolniczych i usług komunalnych. Polsko-belgijska wymiana handlowa koncentruje się głównie na regionie Flandrii. Realizowane jest tu około 85% łącznych obrotów pomiędzy Polską a Belgią.

W 1974 roku podpisano umowę o współpracy kulturalnej i naukowej. Dodatkowo, współpracę kulturalną reguluje Program współpracy na lata 2015-2017. Od 2009 roku w Brukseli jako Wydział Kultury Ambasady RP działa Instytut Polski. Główne zadanie Instytutu to promocja polskiej historii, języka i kultury, a także prezentacja aktualnych polskich osiągnięć artystycznych i intelektualnych.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Maciej Dutko

Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×