Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Bułgarii
.bg
Banner mobileBanner pc

Domeny .bg

domena bg
 • Jak zarejestrować bułgarską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Do 14 dni roboczych
 • Restrykcje
  Tak
  Po opłaceniu zamówienia przygotowujemy wniosek rejestracyjny, który należy następnie podpisać i przesłać w oryginale do rejestru w Bułgarii.
 • Możliwa rejestracja domen IDN
  Tak
 • Wymagane dokumenty
  Tak
 • Ile kosztuje domena bułgarska .bg?

 • Cena rejestracji
  299,00 zł 224,25 zł netto / rok Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 224,25 zł
  Cena przekreślona jest ceną regularną.
 • Cena przedłużenia
  299,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  299,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, wymaga dostarczenia podpisanych formularzy do rejestru przez obydwie strony transakcji.
  Cesja domeny powoduje ustawienie nowej daty ważności domeny od dnia cesji, tak jak dla nowej rejestracji.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (30 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .bg?

 • Czas transferu
  14 dni
 • Cena transferu
  299,00 zł netto
  Transfer domeny wymaga dostarczenia podpisanych formularzy do rejestru przez abonenta.
  Transfer domeny powoduje ustawienie ważności domeny jak dla nowej rejestracji domeny.

Domena .bg - podstawowe informacje

Aby stać się abonentem domeny .bg, nie jest wymagane dokumentowanie praw do wnioskowanej nazwy domeny, rejestracje są dokonywane dla dowolnych podmiotów z terytorium Unii Europejskiej.

Procedura rejestracji domeny .bg wymaga przesłania wniosku rejestracyjnego pocztą do rejestratora w Bułgarii lub wniosku zawierającego elektroniczny podpis kwalifikowany (zalecany sposób, polskie podpisy są akceptowane). Odpowiedni formularz przygotowujemy indywidualnie dla każdego zamówienia.

Ze względu na to, iż na wniosku muszą być podane osoby upoważnione do reprezentacji (w przypadku spółek), prosimy o przesłanie imienia i nazwiska odpowiedniej osoby (lub osób) niezwłocznie po złożeniu zamówienia. Do rejestru bułgarskiego należy przesłać następujące dokumenty:

 • w przypadku osób fizycznych - wniosek wraz z podpisem uwierzytelnionym notarialnie lub elektronicznym podpisem kwalifikowanym, kopia dokumentu tożsamości,
 • w przypadku firm i organizacji - wniosek podpisany przez osobę bądź osoby na nim wymienione, które są upoważnione do reprezentacji firmy, zawierający pieczątkę firmy bądź wydrukowany na papierze firmowym oraz kopia wpisu do ewidencji przedsiębiorców bądź KRS, lub plik zawierający elektroniczne podpisy kwalifikowane.

Jeśli nazwa domeny jest zgodna z nazwą zamawiającego bądź nazwą posiadanego przez niego znaku towarowego, na żądanie rejestrującego istnieje możliwość zlecenia tzw. rejestracji chronionej. Wówczas wniosek rejestracyjny musi zawierać taką informację oraz do przesyłanych dokumentów należy dołączyć inne, potwierdzające prawo aplikującego do danej nazwy (np. świadectwo ochronne znaku towarowego).

Możliwa jest również rejestracja domen IDN (ze znakami narodowymi). Rejestr domen .bg dopuszcza domeny napisane w całości w cyrylicy i zawierające przynajmniej jeden znak, który jest wyraźnie różny od odpowiednika w alfabecie łacińskim: (jeden z: б, г, д, ж, и, й, л, п, ф, ц, ч, ш, щ, ъ, ь, ю, я).

Rejestracja domen .bg oznacza akceptację Terms and Conditions for Domain Name Registration And Support in the .bg Zone.

W związku z koniecznością przesyłania dokumentów w oryginale do rejestru domen .bg oraz manualną procedurą ich weryfikacji rejestracja domen .bg trwa ok. 1-2 tygodni. Skorzystanie z elektronicznego podpisu kwalifikowanego umożliwia znacznie szybszą rejestrację.

W przypadku rejestracji i odnowień na okres 2 lat lub więcej oferujemy zniżkę dla tej domeny. Rabat nalicza się automatycznie w koszyku.

Domena .bg - informacja o rejestrze

.bg - domena narodowa: Bułgaria

Dostępna końcówka domeny: .bg
Organizacja: Register.BG
Adres internetowy: http://www.register.bg
Publiczny serwer WHOIS: whois.register.bg

Domena .bg

Rozszerzenie krajowe ccTLD dla Republiki Bułgarii, administrowane przez Register.BG, w użyciu od 1991 roku.

Gospodarka Bułgarii

Bułgaria jest krajem rolniczo-przemysłowym, opartym na gospodarce rynkowej. Stopniowo wzrasta też znaczenie turystyki. W 2017 roku kraj ten odwiedziło ponad 8 milionów turystów.

Import Bułgarii skupia się na ropie naftowej, rudzie miedzi, lekach, samochodach i gazie ziemnym. Odbiorcami są głównie Chiny, Hiszpania, Turcja, Rumunia, Niemcy, Rosja i Włochy. Eksportowane są przede wszystkim stopy miedziane, nierafinowana miedź, leki i pszenicy. Eksport odbywa się do Belgii, Francji, Grecji, Turcji, Niemiec, Włoszech i Rumuni.

W Bułgarii uprawia się przede wszystkim pszenicę, kukurydzę, słonecznik, tytoń, bawełnę, pomidory i ogórki. Uprawia się również drzewa owocowe, takie jak jabłonie, brzoskwinie, śliwy i winorośl.

Bułgarskie róże

To właśnie w Bułgarii znajduje się Dolina Różana - teren leżący pomiędzy Kazanłykiem a Sredną Górą, gdzie znajdują się plantacje róż. Pierwsze wzmianki o uprawach róż na terenie Bułgarii pochodzą z 1712 roku, a od 1720 roku olejek z tych kwiatów był eksportowany z Konstantynopola do reszty świata. Szybko stał się sławnym i pożądanym towarem - nawet dziś jego cena potrafi osiągnąć 8 tysięcy euro za kilogram.

Olejek jest wykorzystywany w przemyśle kosmetycznym, np. do leczenia skóry naczynkowej, a pochodna procesu jego uzyskiwania, czyli woda różana, również jest wykorzystywana. Kwiaty róży są natomiast używane do produkcji konfitur. Olejek znajduje także wykorzystanie w przemyśle perfumeryjnym. W Dolinie Róż swoje destylarnie posiada m.in koncern Chanel.

Od 2014 roku olejek różany z Bułgarii jest regionalnym produktem, którego chroni prawo unijne.

Stosunki polsko-bułgarskie

Co ciekawe, zarówno Polska jak i Bułgaria uznaje dwie różne daty nawiązania stosunków dyplomatycznych. Bułgarzy za punkt przełomowy przyjęli 30 grudnia 1918 roku, zaś Polacy 20 stycznia 1921 rok. Wszystko to zostało zapoczątkowanie przybyciem w 1915 roku do Bułgarii dr Tadeusza Grabowskiego - historyka literatury słowiańskiej i dyplomaty. Stanął on na czele Polskiego Biura Prasowego, placówki której celem było popularyzowanie na Bałkanach polskich dążeń do niepodległości. Grabowski doprowadził do uzyskania poparcia przez bułgarskie elity, co doprowadziło do dynamicznego rozwoju kontaktów pomiędzy naszymi krajami.

Przystąpienie obydwu krajów do Unii Europejskiej i NATO tylko umocniło bliską kooperację naszych krajów. Polska i Bułgaria posiadają podobne stanowiska w sprawie wielu kwestii unijnych, przywiązują również dużą wagę do współpracy regionalnej, np. w kwestii połączeń infrastrukturalnych.

Od 1949 roku w Sofii działa Instytut Polski, najstarsza tego typu instytucja na Bałkanach. Instytut współpracuje z polskimi galeriami i muzeami, prezentuje sztukę polskich artystów, m.in malarstwo, plakaty czy sztukę użytkową. Organizowane są także przeglądy i pokazy filmowe polskich twórców.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Andrzej Fałek Active Lab

Z punktu widzenia klienta bardzo istotne jest wsparcie: zarówno merytoryczne jak i techniczne. W Domeny.tv support funkcjonuje bardzo dobrze. Uzyskałem kompetentną pomoc podczas przeniesienia usług z firmy, która nagle przestała istnieć. Wszystko przebiegło sprawnie i bez żadnych problemów. Inna ważna sprawa to przejrzysty panel zarządzania własnymi usługami w Domeny.tv. Polecam ten serwis wszystkim niezdecydowanym.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×