Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes na Białorusi

Domena .by Białoruś

domena by
 • Cena rejestracji
  149,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  149,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  99,00 zł netto
  Cesja domeny musi być potwierdzona pisemnie przez dotychczasowego oraz nowego abonenta.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny musi być pisemnie potwierdzony przez abonenta.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Restrykcje
  Tak

Dodatkowe informacje o domenie

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę oraz wprowadzone sankcje od marca 2022 do odwołania nie oferujemy nowych rejestracji domen .by ani transferów. Odnowienia dotychczas zarejestrowanych domen będą procesowane o ile będzie to tylko możliwe.

Rejestracja domen .by jest dostępna dla wszystkich osób i podmiotów spoza terytorium Białorusi. Wybrana nazwa nie może naruszać praw osób trzecich, zawierać słów i zwrotów niezgodnych ze standardami moralnymi i etycznymi, propagujących nienawiść lub wrogość międzynarodową lub jakiekolwiek inne czynności zabronione przez prawo Republiki Białoruś.

W przypadku rejestracji domeny .by przez osobę fizyczną, należy po złożeniu zamówienia wysłać nam dodatkowe informacje: numer identyfikacyjny (np. PESEL), numer dowodu tożsamości, organ wydający oraz datę wydania dokumentu.

Złożenie zamówienia na domenę .by oznacza akceptację warunków rejestracji.

Domeny .by są kasowane w dniu upływu ich ważności, bez okresu karencji, często nie są uwalniane do ponownej rejestracji. Prosimy o opłacanie odnowień wygasających domen z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć utraty domeny.

Pozostałe informacje

.by - domena narodowa: Białoruś

Dostępna końcówka domeny: .by
Organizacja: The State Centre of Security Information of Belarus Republic
Adres internetowy: http://cctld.by
Publiczny serwer WHOIS: http://cctld.by/eng/whois.html

Domena .by

Domena .by krajowe rozszerzenie ccTLD (Top-Level Domain), czyli najwyższego poziomu, dla Republiki Białorusi. Funkcjonuje ona od 10 maja 1994 roku, a administrowana jest przez Centrum Operacji i Analizy Prezydenta Republiki.

Gospodarka Białorusi

Białoruska gospodarka skupia się na rolnictwie i przemyśle. Dużą część kraju zajmują ziemie uprawne, bo aż 44%. Uprawiane są przede wszystkim zboża, ziemniaki i buraki cukrowe. Rozwinięte jest także leśnictwo, które zajmuje ważną pozycję w gospodarce. Ponad 38% powierzchni kraju zajmują lasy - to właśnie je symbolizuje zielony kolor na fladze Białorusi. Niestety, przez wybuch elektrowni w Czarnobylu duża część południowo-wschodnich została skażona i nie jest już wykorzystywana do upraw.

Dobrze rozwinięty jest przemysł elektromaszynowy, produkcja samochodów ciężarowych MAZ, BiełAZ, ciągników, rowerów, chemiczny, petrochemiczny, mięsny i mleczarski. Liczne zakłady rzemieślnicze (garncarskie, wikliniarskie). Eksploatowany jest węgiel kamienny, ropa naftowa, sól kamienna i potasowa, rudy metali,oraz surowce budowlane.

Import Białorusi skupia się na olejach, gazie ziemnym, samochodach i aparatach telefonicznych. Partnerzy eksportowi Białorusi to Ukraina, Niemcy i Rosja. Eksportowane najczęściej są oleje, nawozy, samochody, ser i twaróg. Eksport odbywa się przede wszystkim do Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Rosji.

Warto dodać, że Polska jest bliskim partnerem gospodarczym Białorusi, a polscy rezydenci w 2019 roku zainwestowali w tamtejszą gospodarkę ponad 440 mln dolarów.

Dlaczego warto inwestować na Białorusi?

 • Łatwy dostęp do Rosji i Kazachstanu.
 • Członkostwo w Unii Celnej, Wspólnej Przestrzeni Gospodarczej Rosji, Białorusi i Kazachstanu.
 • Specjalne preferencyjne warunki ekonomiczne w działalności gospodarczej.
 • Wysoko rozwinięta infrastruktura transportowa i logistyczna.
 • Wysoko wykwalifikowana siła robocza.

Współpraca Polski i Białorusi

Stosunki dyplomatyczne nawiązano w 1992 roku. Po ogłoszeniu niepodległości przez Białoruś w 1991, podpisano Deklarację o dobrym sąsiedztwie, wzajemnym zrozumieniu i współpracy. Rok później Polska i Białoruś zawarły porozumienia w sferach przewozów międzynarodowych, unikania podwójnego opodatkowania, ochrony inwestycji czy przejścia graniczne.

Wicepremierzy Białorusi i Polski w 2014 roku spotkali się dwa razy: w Brześciu podczas Białorusko-Polskiego Forum „Dobrosąsiedztwo” oraz w Warszawie na posiedzeniu Wspólnej Białorusko-Polskiej Komisji międzyrządowej ds. współpracy gospodarczej i w trakcie Białorusko-Polskiego Forum Inwestycyjnego.

Między obydwoma krajami nawiązano szereg międzynarodowych działań, m.in:

 • Komisję do spraw współpracy gospodarczej,
 • Komisję transgraniczną,
 • Komisję do spraw dziedzictwa kulturalno-historycznego.
 • Regularnie odbywają się również konsultacje pomiędzy ministerstwami spraw zagranicznych obydwu państw.

  Białoruś i Polska współpracują ze sobą również na stopie gospodarczej. Polska jest bliskim partnerem gospodarczym Białorusi, a polscy rezydenci w 2019 roku zainwestowali w tamtejszą gospodarkę ponad 440 mln dolarów.

Zaufali nam

Paweł Pesz Kierownik działu IT InsERT S.A.

Domeny.tv wybraliśmy ze względu na obsługę DNSSEC oraz wsparcie dla szerokiego wachlarza domen międzynarodowych. Dzięki temu mogliśmy zebrać całe nasze portfolio u jednego rejestratora. Ich panel administracyjny jest wygodny, opcje przedłużania elastyczne, a usługi dodatkowe adekwatne.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×