Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Holandii
.co.nl
Banner mobileBanner pc

Domeny .co.nl - podstawowe informacje

 • Jak zarejestrować holenderską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Ile kosztuje domena holenderska .co.nl?

 • Cena rejestracji
  49,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  49,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  49,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, nie zmienia jednak okresu ważności domeny.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .co.nl?

 • Cena transferu
  49,00 zł netto
  Transfer domeny .co.nl przebiega pod warunkiem zatwierdzenia go przez poprzedniego rejestratora.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .co.nl

Domeny .co.nl dostępne są bez ograniczeń dotyczących ich nazwy, również dla podmiotów zagranicznych, bez restrykcji dotyczących kraju pochodzenia rejestrującego.

Prosimy zwrócić uwagę, iż obsługuje je prywatny rejestr domen, niezwiązany z SIDN (rejestrem domen .nl). Regulacje dotyczące rejestracji nazw w .co.nl są dostępne na stronach CoDNS.

Domena .co.nl - informacja o rejestrze

.co.nl - domena narodowa: Holandia (Niderlandy)

Dostępna końcówka domeny: .co.nl
Organizacja: CoDNS B.V.
Adres internetowy: http://domain.co.nl
Publiczny serwer WHOIS: whois.co.nl

Gospodarka Niderlandów

Gospodarka Niderlandów jest wysoko rozwinięta, zajmuje 16 miejsce na rynku światowym. W rozwoju gospodarki sporą rolę odegrało korzystne położenie i przekształcenie po II wojnie światowej państwa rolniczego na przemysłowe.

Gospodarka skupia się głównie na przedsiębiorstwach prywatnych, a udział rządu sukcesywnie się zmniejsza. Najmocniejsze sektory to przemysł, budownictwo, usługi transportowe i telekomunikacyjne, rolnictwo, leśnictwo i rybołówstwo.

Eksport niderlandzki skupia się przede wszystkim na maszynach, samochodach i produktach rolnych.

Intensywny eksport produktów rolnych dał Niderlandom 3 miejsce na świecie. Eksportuje ona przede wszystkim pomidory, ogórki, papryki i cebulki kwiatowe mieczyków, narcyzów, hiacyntów i oczywiście tulipanów.

Tulipany, skarb Niderlandów

Tulipany, tuż obok sera i wiatraków są symbolem Holandii.Trafiły one do kraju w XVI wieku, jako dar od tureckiego sułtana Sulejmana dla flamandzkiego kupca Busbecq.Tulipany szybko stały się symbolem statusu i bogactwa, a z cebulki Holendrzy byli w stanie dać fortunę.

Niderlandczycy są specjalistami w hodowli tulipanów - obecnie jest zarejestrowanych 120 gatunków i 15 tysięcy odmian. Dużo z nich ma dość osobliwe nazwy, np. Rambo, Pink Floyd, Stanisław Maczek i Irena Sendler.

Jedną z większych holenderskich atrakcji jest Keukenhof, ogród kuchenny, znajdujący się w Lisse. Tereny ogrodu były częścią posiadłości holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii. Często tu polowała, ale przede wszystkim zbierała zioła do kuchni stąd też wzięła się nazwa. Wraz ze swoimi 7 milionami hiacyntów, krokusów, narcyzów i tulipanów jest największym ogrodem na świecie z kwitnącymi roślinami cebulowymi.

Polska - Niderlandy

Stosunki dyplomatyczne naszych krajów sięgają XVI wieku - od tego punktu aż do 3 rozbioru Polski 30 posłów/ambasadorów podróżowało do Niderlandów (dawniej Holandii). Oficjalnie jednak współpraca dyplomatyczna została podjęta dopiero w 1919 roku.

W 2019 roku wypadło 100-lecie zawiązania relacji dyplomatycznych, a także 75 rocznica wyzwolenia Niderlandów - polscy żołnierze brali udział w walkach z Niemcami o wyzwolenie Niderlandów.

Polska i Niderlandy aktywnie współpracują, mają podobne podejście do rozwoju Jednolitego Rynku, bezpieczeństwa energetycznego, czy nieproliferacji. W 1999 roku powołano Konferencję Utrechcką, która wspiera integrację Polski z Unią Europejską oraz rozwój stosunków bilateralnych. Sesje Konferencji odbywają się na przemian w obydwu krajach i służą wzmacnianiu współpracy w zakresie politycznym, gospodarczym, społecznym i obronnym.

Również na polu gospodarczym nasze stosunki są więcej niż dobre. Jedną z największych polskich inwestycji w Niderlandach jest fabryka puszek Grupy Canpack, warta ponad 100 milionów euro. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zaopatrują znaczną część holenderskich szpitali.

Podejmowane są również liczne wspólne inicjatywy, które mają za zadanie rozwijać kontakty gospodarcze i promować szanse inwestycyjne.

Współpraca kulturowa

Podpisanie w 1967 roku Umowie kulturalnej pomiędzy rządem Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i rządem Królestwa Holandii rozpoczęło współpracę kulturalną. Umowa obejmuje współpracę w sferze oświaty, kultury i nauki.

Aktywnie promowane są polskie instytucje i wydarzenia kulturalne oraz artyści indywidualni. Polska współorganizuje wydarzenia, dzięki którym Niderlandczycy mogą zapoznać się z polską historią i kulturą. W Niderlandach zorganizowane były także koncerty chopinowskie, kampania internetowa z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę i festiwal filmów niepodległościowych. Na terenie Królestwa działa również kampania „Ik spreek Pools” (Mówię po polsku), która promuje język polski.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Maciej Dutko

Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×