Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Norwegii
.co.no
Banner mobileBanner pc

Domeny .co.no - podstawowe informacje

domena co.no
 • Jak zarejestrować norweską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Tak
  Domeny .co.no to alternatywa dla domen .no. Domeny są zarządzane przez prywatny podmiot CoDNS B.V. Są dostępne dla osób i firm z dowolnego kraju.
 • Ile kosztuje domena norweska .co.no?

 • Cena rejestracji
  149,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  149,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  0 - 14 dni po dacie przedłużenia:
  120,00 zł netto
  14 - 30 dni po dacie przedłużenia:
  499,00 zł netto
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (10 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 30 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .co.no?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .co.no

Domeny .co.no to alternatywa dla domen .no. Domeny są zarządzane przez prywatny podmiot CoDNS B.V. Są dostępne dla osób i firm z dowolnego kraju.

Domena .co.no - informacja o rejestrze

.co.no - domena narodowa: Norwegia

Dostępna końcówka domeny: .co.no
Organizacja: CoDNS B.V.
Adres internetowy: http://domain.co.no/
Publiczny serwer WHOIS: whois.co.no

Gospodarka

Użytki rolne to zaledwie 3% powierzchni Norwegii - warunki nie są sprzyjające. Pomimo tak małego procenta dotacje do gospodarstw rolnych są tak wysokie, że należą do najwyższych w świecie.

Wielką wagę w gospodarce odgrywa rybołówstwo. Norwegia zajmuje 1 miejsce w Europie i 2 na świecie pod względem ilości łowionych ryb. Norwegia eksportuje ogromne ilości łososia atlantyckiego, z czego duża część trafia do Azji. W 2019 roku eksportowano ponad milion ton ryb.

Energię elektryczną Norwegia pozyskuje z energii rzek - co ciekawe, Norwegowie prawie nigdy nie gaszą światła w domach i mają dość luźne podejście do spraw energetycznych.

Główne kierunki importu to Holandia, WIelka Brytania, Dania, Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy i Szwecja. Najczęściej importowane towary to samochody, oleje ropy naftowej, aparaty telefoniczne, kamienie niklowe, maszyny do automatycznego przetwarzania danych.

Główne kierunki eksportu to Stany Zjednoczone, Francja, Szwecja, Holandia, Niemcy i Wielka Brytania. Najczęściej eksportowane towary to oleje ropy naftowej, gaz ziemny, ryby, nieobrobione aluminium.

Jedzenie w Norwegii

Norwegowie to nałogowi kawosze. Do kraju importuje się około 40 tysięcy ton kawy rocznie - to około 10 kg na jedną osobę. Popularnym dodatkiem do kawy są wypieki z dodatkiem cynamonu, dostępne w każdej norweskiej piekarni.

Inną popularną słodką przekąską jest Kvikk Lunsj, czekoladowy batonik, produkowany od 1937 roku. Jest nieodłącznym dodatkiem na wycieczkę w góry, narty czy każdej innej aktywności. Batonik potocznie nazywany jest „Hele Norges tursjokolade”, czyli „wycieczkową czekoladką wszystkich Norwegów”. W środku opakowania zazwyczaj znajduje się jakaś ciekawostka: opis i mapka polecanej trasy lub szlaku turystycznego albo zasady bezpieczeństwa w górach.

Inną popularnym przysmakiem jest brunost, czyli brązowy ser produkowany z serwatki mleka koziego i mleka krowiego. Norwegowie jedzą go zarówno na słodko, np z goframi i borówkami, jak i na słono. Co roku Norwegowie konsumują kilkanaście ton brązowego sera.

Alkohol powyżej 4,5 % można kupić wyłącznie w sklepach Vinmonopolet. W określonych godzinach w supermarketach można kupić piwo - od poniedziałku do piątku do 20, a w soboty do 18. Norwegowie mają nieco inne przepisy niż Polacy co do wieku, w jakim można pić alkohol. Mając 18 lat można zakupić piwo i wino, jednak każdy alkohol powyżej 22% zostanie sprzedany osobie 20 letniej. W 2020 roku sieć Vinmonopolet zaliczyła rekordowy wzrost sprzedaży, bo aż o 40% w stosunku do 2019 roku - sprzedano 115,5 miliona litrów alkoholu.

Stosunki Polski z Norwegią

Współpraca ekonomiczna

Współpracę pomiędzy Polską a Norwegią określa kilka umów gospodarczych:

 • Umowa o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji;
 • Unikanie podwójnego opodatkowania i zapobieganie uchylania się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu;
 • Protokół dotyczący sposobu opodatkowania wynagrodzeń z tytułu pracy na pokładach statków morskich eksploatowanych w transporcie międzynarodowym.

Handel zagraniczny

Najważniejszym sektorem w wymianie handlowej pomiędzy W handlu między Polską a Norwegią jest sektor stoczniowy. Importujemy głównie:

 • ryby,
 • nieobrobione aluminium i stopy żelaza,
 • paliwa i produkcja przemysłu chemicznego.
 • Polska zaś do Norwegii eksportuje materiały dla sektora budowlanego, urządzenia i maszyny, autobusy i ciężarówki.

  Współpraca naukowa

  Dla studiujących Norwegów najpopularniejszym kierunkiem studiów w Polsce jest medycyna - co roku ten kierunek gości ok.1500 studentów z tego kraju.

  Polska i Norwegia aktywnie prowadzą współpracę nad Arktyką. Na Svalbardzie (norweskiej prowincji w Arktyce) polscy naukowcy prowadzą badania naukowe - głównie o tym, jak globalne ocieplenie i towarzyszące mu zmiany klimatyczne wpływają na lodowce polarne. Od 2019 roku głównym celem badań jest obserwowanie, jak lód osadzony na lodowcu Sven reaguje na wzrastającą temperaturę.

  Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

  Zaufali nam

  Maciej Dutko

  Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

  Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

  Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

  Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

  Wystawiamy faktury pro forma i VAT

  uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

  Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

  Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

  Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

  Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

  Szukasz innej domeny?

  To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

  Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

  Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

  ×