Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Szwecji
.com.se
Banner mobileBanner pc

Domeny .com.se - podstawowe informacje

 • Ile kosztuje domena szwedzka .com.se?

 • Cena rejestracji
  129,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  129,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (12 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .com.se?

 • Cena transferu
  129,00 zł netto
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.

Dodatkowe informacje o domenie .com.se

Rejestracja nazw domen w rozszerzeniu .com.se odbywa się na zasadach organizacji CentralNic. Firma CentralNic nie jest powiązana z oficjalnym rejestrem domen szwedzkich IIS.

Domena .com.se - informacja o rejestrze

.com.se - domena narodowa: Szwecja

Dostępna końcówka domeny: .com.se
Organizacja: CentralNIC
Adres internetowy: https://www.centralnicgroup.com/
Publiczny serwer WHOIS: whois.centralnic.net

Gospodarka Szwecji

Główne sektory szwedzkiej gospodarki to :

 • hutnictwo,
 • przemysł maszynowy,
 • metalowy, elektrotechniczny,
 • chemiczny,
 • oraz drzewny.

Również eksport broni i technologii wojskowych odgrywa dużą rolę w gospodarce - głównymi odbiorcami jest Pakistan, Arabia Saudyjska i Chiny.

Szwecja w XX wieku została jednym z największych eksporterów rudy żelaza, której bogate zasoby znajdują się na terenie Królestwa. Wydobywana jest również ruda cynku, ołowiu, miedzi, wolframu, tytanu i uranu i stanowi to ważną gałąź szwedzkiej gospodarki.

Równie ważne jest produkcja drewna - Szwecja jest jednym z głównych państw eksportujących celulozę. Choć grunty orne stanowią jedynie 7% powierzchni kraju, to rolnictwo jest wysoko zmechanizowane.

Większość energii pochodzi z odnawialnych źródeł, m.in ze spalania metany, wytwarzanego z odpadów organicznych. Pomimo zapowiedzi inwestycji w energetykę jądrową w 2009 roku, po katastrofie w Fukushimie kraj stopniowo wyłącza kolejne reaktory. Przewiduje się zamknięcie wszystkich reaktorów do 2045 roku.

Turystyka w Szwecji

Szwecja co roku przyciąga rzesze turystów, nie tylko pięknymi miastami, ale także krajobrazami. Około 97% terytorium Szwecji jest niezamieszkane, a na terenie Królestwa znajduje się 29 parków narodowych i niemal 4000 rezerwatów przyrody.

Poza chronionymi obszarami obowiązuje wyjątkowe prawo o publicznym dostępie do natury, dzięki któremu można swobodnie rozbijać biwaki, zbierać owoce, grzyby i florę - o ile nie są gatunkami chronionymi. Prawo to nazywane jest allemansrätten, czyli prawo wszystkich ludzi. Poza Szwecją obowiązuje ono również w Norwegii i Finlandii.

Stosunki polsko-szwedzkie

Kontakty polsko-szwedzkie nasiliły się po roku 1989. Ministrowie Spraw Zagranicznych obydwu krajów podpisali Deklarację o współpracy politycznej między Polską a Szwecją w 2011 roku. Deklaracja obejmuje m.in kooperację w obszarach polityki, bezpieczeństwa, obrony, zagadnień klimatycznych, handlu i rozwoju regionu Morza Bałtyckiego.

Działa również szereg innych umów regulujących polsko-szwedzką współpracę, m.in Umowa między Rządem PRL a Rządem Królestwa Szwecji w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, Konwencja między Rządem RP a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu czy Umowa między Rządem RP a Rządem Królestwa Szwecji o współpracy w zwalczaniu poważnej przestępczości.

Od 1974 roku w Sztokholmie działa Instytut Polski, który skupia się na budowaniu wizerunku Polski i pogłębianiu współpracy gospodarczej, naukowej i kulturowej.

Warto wspomnieć, że Polska to jeden z bardziej popularnych kierunków dla absolwentów szkół średnich chcących studiować medycynę i weterynarię.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Maciej Dutko

Być "Numerem 1" to niekoniecznie "mieć najwięcej klientów". Moim Numerem 1 jak do tej pory są Domeny.tv, które dystansują większych rywali troską o mniejszych klientów:)

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×