Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Szwecji
.com.se

Domena .com.se Szwecja

 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  99,00 zł netto
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (12 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok

Dodatkowe informacje o domenie

Rejestracja nazw domen w rozszerzeniu .com.se odbywa się na zasadach organizacji CentralNic. Firma CentralNic nie jest powiązana z oficjalnym rejestrem domen szwedzkich IIS.

Pozostałe informacje

.com.se - domena narodowa: Szwecja

Dostępna końcówka domeny: .com.se
Organizacja: CentralNIC
Adres internetowy: http://www.centralnic.com/
Publiczny serwer WHOIS: whois.centralnic.net

Gospodarka Szwecji

Główne sektory szwedzkiej gospodarki to :

 • hutnictwo,
 • przemysł maszynowy,
 • metalowy, elektrotechniczny,
 • chemiczny,
 • oraz drzewny.

Również eksport broni i technologii wojskowych odgrywa dużą rolę w gospodarce - głównymi odbiorcami jest Pakistan, Arabia Saudyjska i Chiny.

Szwecja w XX wieku została jednym z największych eksporterów rudy żelaza, której bogate zasoby znajdują się na terenie Królestwa. Wydobywana jest również ruda cynku, ołowiu, miedzi, wolframu, tytanu i uranu i stanowi to ważną gałąź szwedzkiej gospodarki.

Równie ważne jest produkcja drewna - Szwecja jest jednym z głównych państw eksportujących celulozę. Choć grunty orne stanowią jedynie 7% powierzchni kraju, to rolnictwo jest wysoko zmechanizowane.

Większość energii pochodzi z odnawialnych źródeł, m.in ze spalania metany, wytwarzanego z odpadów organicznych. Pomimo zapowiedzi inwestycji w energetykę jądrową w 2009 roku, po katastrofie w Fukushimie kraj stopniowo wyłącza kolejne reaktory. Przewiduje się zamknięcie wszystkich reaktorów do 2045 roku.

Turystyka w Szwecji

Szwecja co roku przyciąga rzesze turystów, nie tylko pięknymi miastami, ale także krajobrazami. Około 97% terytorium Szwecji jest niezamieszkane, a na terenie Królestwa znajduje się 29 parków narodowych i niemal 4000 rezerwatów przyrody.

Poza chronionymi obszarami obowiązuje wyjątkowe prawo o publicznym dostępie do natury, dzięki któremu można swobodnie rozbijać biwaki, zbierać owoce, grzyby i florę - o ile nie są gatunkami chronionymi. Prawo to nazywane jest allemansrätten, czyli prawo wszystkich ludzi. Poza Szwecją obowiązuje ono również w Norwegii i Finlandii.

Stosunki polsko-szwedzkie

Kontakty polsko-szwedzkie nasiliły się po roku 1989. Ministrowie Spraw Zagranicznych obydwu krajów podpisali Deklarację o współpracy politycznej między Polską a Szwecją w 2011 roku. Deklaracja obejmuje m.in kooperację w obszarach polityki, bezpieczeństwa, obrony, zagadnień klimatycznych, handlu i rozwoju regionu Morza Bałtyckiego.

Działa również szereg innych umów regulujących polsko-szwedzką współpracę, m.in Umowa między Rządem PRL a Rządem Królestwa Szwecji w sprawie popierania i wzajemnej ochrony inwestycji, Konwencja między Rządem RP a Królestwem Szwecji w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania w zakresie podatków od dochodu czy Umowa między Rządem RP a Rządem Królestwa Szwecji o współpracy w zwalczaniu poważnej przestępczości.

Od 1974 roku w Sztokholmie działa Instytut Polski, który skupia się na budowaniu wizerunku Polski i pogłębianiu współpracy gospodarczej, naukowej i kulturowej.

Warto wspomnieć, że Polska to jeden z bardziej popularnych kierunków dla absolwentów szkół średnich chcących studiować medycynę i weterynarię.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Paweł Pesz Kierownik działu IT InsERT S.A.

Domeny.tv wybraliśmy ze względu na obsługę DNSSEC oraz wsparcie dla szerokiego wachlarza domen międzynarodowych. Dzięki temu mogliśmy zebrać całe nasze portfolio u jednego rejestratora. Ich panel administracyjny jest wygodny, opcje przedłużania elastyczne, a usługi dodatkowe adekwatne.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×