Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Czechach
.cz

Domena .cz Republika Czeska

domena cz
 • Cena rejestracji
  59,00 zł 41,30 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  59,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny wymaga potwierdzenia e-mail przez obydwie strony transakcji.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny można zlecić nie później niż 5 dni przed wygaśnięciem domeny, w przeciwnym wypadku domena może być usunięta.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  Bezpłatna
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny. Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Nie
 • Wymagane dokumenty
  Nie
 • Czas transferu
  Natychmiast

Dodatkowe informacje o domenie

Domeny .cz są dostępne dla osób fizycznych i firm z dowolnego kraju.

Rejestracja domen .cz wiąże się z akceptacją postanowień dokumentu .cz registration rules oraz umieszczonych tam zasad rozwiązywania sporów.

Transfer

Transfer domeny należy zlecić nie później niż 5 dni przed wygaśnięciem domeny. Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Pozostałe informacje

.cz - domena narodowa: Republika Czeska

Dostępna końcówka domeny: .cz
Organizacja: CZ.NIC, z.s.p.o
Adres internetowy: http://www.nic.cz/
Publiczny serwer WHOIS: whois.nic.cz

Domena .cz

Domena .cz to krajowe rozszerzenie ccTLD dla Republiki Czeskiej, zarządzana jest przez CZ.NIC, które działa od 1998 roku. Rozszerzenie .cz weszło w życie w 1993 rokiem, wraz z rozpadem Czechosłowacji. CZ.NIC dodatkowo koordynuje działania CSIRT.CZ- podmiotu dbającego o cyberbezpieczeństwo w Czechach.

Liczba domen rejestrowanych pod .cz konsekwentnie rośnie od 2000 roku. W raporcie podsumowującym 2019 rok CZ.NIC chwali się zarejestrowanymi niemal 1,33 milionami domenami drugiego poziomu, z czego 93% właścicieli mieszka w Czechach. 94,062 posiadaczy domen zlokalizowanych jest poza Republiką - najwięcej domen pochodzi ze Słowacji, na drugim miejscu są Niemcy. Polska wylądowała na miejscu 5 z ilością 4,785 domen. Co ciekawe, domena .cz odnalazła nabywców nawet w Salwadorze, Madagaskarze czy Antarktyce.

Gospodarka Czech

W 2018 roku Czechy uplasowały się na 26 miejscu pod względem aktywów finansowych, zaś rok wcześniej kraj zaliczył 4,5% wzrost PKB, co było jednym z wyższych wyników w Unii Europejskiej. Czechy wyróżniają się wysoko rozwiniętym przemysłem i rolnictwem, są również mocno nastawione na eksport. Do Czech należy jedna z największych firm ze Środkowej Europy produkująca samochody, czyli Škoda. Czeskie ziemie są również dobrze zaopatrzone w bogactwa naturalne - szczególnie ważny jest węgiel. Czeska Ostrava jest przedłużeniem polskiego zagłębia górnośląskiego.

Co ciekawe, Czechy są największym producentem płyt winylowych na rynku światowym, a czeskie zakłady zbrojeniowe znajdują się w top 5 producentów broni automatycznej i w top 10 największych sił zbrojnych na świecie. Warto wspomnieć, że dwie firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem zostały założone w Czechach: Avast i AVG.

Internet w Czechach

W 2017 roku w Czechach odnotowano 9 323 428 użytkowników Internetu, co stanowi 88% populacji Czech. Nasi sąsiedzi znajdują się również wśród 10 krajów z największą średnią szybkością Internetu, wylądowali na 10. miejscu, gdzie na 1. znalazła się Korea Południowa.

W 2016 roku Czesi posiadali największą ilość użytkowników Wi-Fi w Unii Europejskie, sieć bezprzewodowa jest pierwszym wyborem Czechów do przeglądania internetu. Zarejestrowanych jest również ponad 2000 dostawców bezprzewodowych usług internetowych.

Czech Free Net

W Czechach również działa grupa pasjonatów pracująca nad stworzeniem niemal darmowego Internetu. Czech Free Net zostało zbudowane od zera przez grupę pasjonatów, teraz stoi na profesjonalnym poziomie i łączy niemal 60 000 gospodarstw. Głównym założeniem jest pobieranie opłat tylko na pokrycie kosztów utrzymania sieci. Dodatkowo grupa dostarcza informacje jak można zbudować osobiste łącza, omijając dostawców usług internetowych. Łącze nazywa się Ronja (Reasonable Optical Near Joint Access) i może zapewnić darmowy Internet, bez konieczności korzystania z usług dostawcy. Dzięki temu omija się również ewentualne ingerencje ze strony rządowych jednostek. Adam Golecký, dyrektor zarządzający NIXa (największy czeski punkt wymiany ruchu internetowego, czyli IXP) mówi, że to fenomen na skalę światową.

Jednym z lepiej strzeżonych sekretów Czechów jest położenie kabli światłowodowych.Łączą one Czechy z resztą świata, a ich dokładna lokacja i liczba nie jest dokładnie znana. Informacja jest tak ważna i poufna, że nie jest dostępna dla wszystkich ekspertów od czeskiego cyberbezpieczeństwa czy urzędników od telekomunikacji.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Przemysław Tesz Specjalista SEM Meblik Sp. z o.o.

Korzystamy z usług serwisu domeny.tv już od wielu lat i ani razu się nie zawiedliśmy na ich usługach i produktach. Zawsze prezentują oni najwyższy poziom obsługi klienta i natychmiastowo rozwiązują napotkane problemy. Godny polecenie jest również ich panel administracyjny, który jest bardzo przyjaznym i wygodnym interfejsem. Gorąco zachęcam do skorzystania z usług domeny.tv.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×