Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Danii
.dk
Banner mobileBanner pc

Domeny .dk - podstawowe informacje

 • Jak zarejestrować duńską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Restrykcje
  Tak
  Po zleceniu rejestracji domeny .dk należy ją aktywować w ciągu 4 dni przy użyciu kodu wysyłanego przez rejestr domen do abonenta. W przypadku braku aktywacji domena nie zostanie zarejestrowana.
 • Ile kosztuje domena duńska .dk?

 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  99,00 zł netto
  Cesja domeny wymaga podpisania formularza przez obydwie strony transakcji.
  Cesja domeny powoduje ustawienie nowej daty ważności domeny od dnia cesji, tak jak dla nowej rejestracji.
 • Cena reaktywacji domeny
  299,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (30 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 30 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .dk?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny wymaga zatwierdzenia go przez abonenta w systemie DK-Hostmaster.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .dk

Domeny duńskie (.dk) są dostępne dla rejestrujących z dowolnego kraju.

Uwaga - obowiązkiem rejestrującego jest aktywacja domeny w ciągu 4 dni od momentu zlecenia jej rejestracji. Odbywa się to na podstawie kodu wysyłanego e-mailem na podany podczas rejestracji adres. W przypadku braku aktywacji rejestracja nazwy domeny nie zostanie dokonana. Do momentu aktywacji nazwa domeny pozostaje dostępna do rejestracji na rzecz osób trzecich.

W przypadku chęci zmiany delegacji domeny na własne serwery DNS należy się upewnić, iż są one uprzednio zarejestrowane w bazie "Hostmaster approved name servers" - "https://www.dk-hostmaster.dk/english/technical-administration/dns-server-contacts/approved-name-servers". Bezpłatnej rejestracji może dokonać wyłącznie administrator danych serwerów DNS.

Prosimy zapoznać się i zaakceptować zasady rejestracji i utrzymania domeny .dk.

Domena .dk - informacja o rejestrze

.dk - domena narodowa: Dania

Dostępna końcówka domeny: .dk
Organizacja: Dansk Internet Forum
Adres internetowy: http://www.dk-hostmaster.dk/
Publiczny serwer WHOIS: whois.dk-hostmaster.dk

Domena .dk

Rozszerzenie .be krajowe rozszerzenie ccTLD (Top-Level Domain), czyli najwyższego poziomu, dla Królestwa Danii. Funkcjonuje ono od 1987 roku. Nadzór nad domeną .dk sprawuje DK Hostmaster.

Gospodarka Danii

Królestwo Danii to wysoko rozwinięty kraj, z najwyższym Wskaźnikiem Wolności wśród krajów unijnych. Dania jest także w pierwszej dziesiątce najbardziej wolnych krajów na świecie. Podatki w Królestwie są najwyższe w Unii Europejskiej - aż 49% PKB pochodzi właśnie od nich.

Dobrze prosperuje przemysł spożywczy, maszynowy, celulozowo-papierniczy, metalurgiczny i budownictwo. Dużą rolę odgrywa także wydobywanie surowców energetycznych:

 • ropy naftowej,
 • gazu ziemnego,
 • węgla brunatnego,
 • torfu.

Dania jest samowystarczalna energetycznie - wydobycie ropy i gazu przekracza dwukrotnie własne zapotrzebowanie, a nadwyżka jest eksportowana.

Również rolnictwo w Danii jest dobrze rozwinięte - zajmuje jedno z czołowych miejsc na świecie pod względem wydajności. Grunty orne i sady zajmują 63% powierzchni kraju. Uprawiane są przede wszystkim zboża:

 • pszenica,
 • jęczmień,
 • żyto,
 • owies,

oraz buraki cukrowe i ziemniaki. Hodowane jest także bydło, trzoda chlewna i drób. Dania to światowa potęga pod względem produkcji i eksporcie mleka, masła, serów i mięsa. Udział duńskiego mięsa w handlu narodowym sięga 15%, co daje Danii pierwsze miejsce na świecie.Wytwarzana jest znaczna nadwyżka żywności, która podobnie jak gaz i ropa przekracza potrzeby kraju, dlatego jest eksportowana.

Eksport Danii, poza wyżej wymienionymi surowcami skupia się na lekach i zespołach prądotwórczych. Główni partnerzy eksportowi to Francja, Holandia, Stany Zjednoczone, Norwegia, Wielka Brytania, Szwecja i Niemcy.

Importowane są przede wszystkim samochody, liniowce pasażerskie, leki i oleje z minerałów bitumicznych. Główni partnerzy importowi to Polska, Norwegia, Chiny, Holandia, Niemcy i Szwecja.

Stosunki polsko-duńskie

Nasze kraje łączą zbliżone poglądy w kwestiach polityki europejskiej i bezpieczeństwa międzynarodowego. Są także bliskimi partnerami na forum UE, NATO i w regionie Morza Bałtyckiego.

W 2019 roku podpisano memorandum w Kopenhadze o współpracy przy realizacji projektu Baltic Pipe, czyli systemu gazociągów łączących Polskę, Danię i Norwegię. Celem Baltic Pipe jest utworzenie korytarza dostaw gazu ziemnego ze złóż norweskich na polski i duński rynek. W 2019 roku, podczas spotkania z księciem Fryderykiem, prezydent Duda wyraził nadzieję na współpracę z Danią przy budowie farm wiatrowych na Bałtyku.

Ambasada RP w Kopenhadze aktywnie działa - nawiązuje kontakty z duńskimi instytucjami kultury, organizuje wizyty studyjne w Polsce czy włącza polskich artystów do duńskich projektów. Szczególnym zainteresowaniem wśród Duńczyków cieszą się projekty związane z:

 • muzyką klasyczną,
 • muzyką jazzową,
 • filmem,
 • sztuką współczesną
 • teatrem lalkowym.

Do najważniejszych projektów które odbyły się na terenie Danii należy zaliczyć:

 • Rok Chopinowski z 15 koncertami - na ostatnim z nich pojawiła się królowa Małgorzata II wraz z członkami duńskiej rodziny królewskiej,
 • koncert Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, który odbył się w Sali koncertowej duńskiego radia, DR Koncerthuset
 • występy artystów jazzowych m.in Tomasza Stańko, Leszka Możdżera, kwartetu Adama Bałdycha,
 • odbywający się w Kopenhadze od 2012 roku doroczny przegląd nowego kina środkowoeuropejskiego “East by Southeast”, gdzie gościli m.in Krzyszof Krauze, Agnieszka Holland czy Jerzy Stuhr.
 • Pojawiają się też liczne przekłady literatury polskiej na język polski. Dzięki wsparciu polskiego Instytutu Książki Duńczycy mogą zapoznać się z twórczością m.in Olgi Tokarczuk, Czesława Miłosza czy Ewy Lipskiej.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Tomasz P.H.U. SZCZEPAN

Szanowne Domeny.tv, wspaniałe wiadomości, dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie. Po długotrwałych bojach w końcu udało się dokończyć temat :) Jeszcze raz dziękuję. Doceniam Państwa starania, szybkość odpowiedzi i wytrwałość w dążeniu do rozwiązania tematu (co ostatnio jest rzadkością w usługach).

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×