Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Hiszpanii
.es
Banner mobileBanner pc

Domeny .es - podstawowe informacje

domena es
 • Ile kosztuje domena hiszpańska .es?

 • Cena rejestracji
  59,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  59,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  199,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, może wymagać dostarczenia formularzy i dokumentów tożsamości.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  149,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (18 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 24 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .es?

 • Cena transferu
  39,00 zł netto
  Transfer domeny należy potwierdzić zgodnie z e-mailem, który wysyłany jest na adres kontaktu administracyjnego od rejestru. Operacja musi być zlecona nie później niż 15 dni przed wygaśnięciem domeny.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .es

Rejestracja domen .es jest dostępna zarówno dla firm jak i osób fizycznych z dowolnego kraju. Osoby fizyczne są proszone o podanie numeru identyfikacyjnego (PESEL lub jego odpowiednik) lub numeru dowodu osobistego po złożeniu zamówienia.

Rejestracja domeny .es wymaga akceptacji regulaminu rejestracji tych domen, dostępnego do pobrania pod adresem https://www.domeny.tv/files/ES_TelematicConsent_ES.pdf. Obowiązuje wersja językowa hiszpańska. Nieoficjalne angielskie tłumaczenie jest dostępne pod adresem: https://www.domeny.tv/files/ES_TelematicConsent_ENGSample.pdf.

Domena .es - informacja o rejestrze

.es - domena narodowa: Hiszpania

Dostępna końcówka domeny: .es
Organizacja: Red.es
Adres internetowy: https://www.dominios.es/
Publiczny serwer WHOIS: brak

Domena .es

To krajowe rozszerzenie ccTLD dla Królestwa Hiszpanii, administrowane przez Network Information Centre of Spain.

Domena jest popularna również poza granicami Hiszpanii ze względu na możliwość tworzenia “hacków domenowych”, p geociti.es, adspac.es, czy broni.es ( zrzeszająca fanów kreskówki “My Little Pony”).

Gospodarka Hiszpanii

W hiszpańskiej gospodarce wielką rolę odgrywa kapitał zagraniczny - to właśnie inwestycje amerykańskie, brytyjskie i francuskie przyczyniły się do szybkiego uprzemysłowienia Hiszpanii.

Podstawą gospodarki jest przemysł. Królestwo jest znaczącym producentem samochodów osobowych (m.in SEAT) i ciężarowych. Również tak wielkie koncerny jak Volkswagen czy Ford mają tu swoje zakłady. Rozwinięty jest także przemysł stoczniowy i metalurgiczny.

Hiszpania jest jednym z liderów produkcji energii słonecznej i ciągle powstają nowe elektrownie. Wytwarzana jest również energia wiatrowa oraz wodna. Wszystko to sprawiło, że Hiszpania jest jednym z najbardziej atrakcyjnych krajów na świecie do inwestowania w odnawialne źródła energii.

Turystyka w Hiszpanii

Turystyka jest jednym z filarów hiszpańskiej gospodarki, a liczba turystów stale rośnie. Hiszpania przyciąga ludzi śródziemnomorskim klimatem, zabytkami, muzeami i krajobrazami. Popularnością cieszą się m.in Wyspy Kanaryjskie, Słoneczne Wybrzeże i Złote Wybrzeże. Wśród najchętniej odwiedzanych miast znajduje się Madryt, Toledo, Barcelona, Saragossa, Sewilla czy Kordoba.

Hiszpania jest drugim najchętniej odwiedzanym krajem na świecie (Francja jest pierwsza), a także jako druga ma największe przychody z turystyki ( wyprzedza ją USA).

Sport

Hiszpania znana jest ze swojej ligi w piłce nożnej, Primera Division - UEFA uznała ją za najlepszą ligę w europejskich rozgrywkach. Wśród najbardziej utytułowanych klubów hiszpańskich znajduje się m.in Real Madryt CF, FC Barcelona, Athletic Bilbao i Sevilla FC. Duże sukcesy odnosi reprezentacja narodowa, zdobywając mistrzostwo świata i trzykrotne mistrzostwo Europy.

Z Hiszpanii pochodzi znany tenisista Rafael Nadal, a także Fernando Alonso, kierowca F1, dwukrotny mistrz świata.

Stosunki polsko-hiszpańskie

Relacje polsko-hiszpańskie rozpoczął Traktat o Przyjaźni i Współpracy z 1992 roku, a zyskały uprzywilejowany status na mocy Wspólnej Polsko-Hiszpańskiej Deklaracji w 1998 roku. Doprowadziło to do wzmożenia kontaktów naszych krajów. W 2003 w życie weszły konsultacje międzyrządowe, czyli Polsko-Hiszpańskie Szczyty, od 2009 roku odbywają się także sesje Polsko-Hiszpańskiego Forum Parlamentarnego.,/p>

Od 1977 roku oba rządy prowadzą współpracę kulturalną, opartą o "Umowę między Polskim Rządem a Rządem Hiszpanii o współpracy kulturalnej i naukowej". W 2002 roku w Hiszpanii obchodzono Rok Polski, podczas którego promowano polską kulturę i gospodarkę. Rok później w Polsce zorganizowano Rok Hiszpanii. W Warszawie i Krakowie działa Instytut Cervantesa ( propaguje kulturę Hiszpanii, Hispanoameryki i krajów hiszpańskojęzycznych), a w Madrycie działa Instytut Polski. Regularnie na terenie obydwu krajów odbywają się przeglądy filmowe czy wystawy sztuki.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Emilia Bukiewicz właścicielka Verbono – studio językowe

Od 7 lat korzystam z usług domeny.tv - to zespół profesjonalistów, którzy dbają o klientów. Polecam wszystkim właścicielom firm.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×