Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes we Francji
.fr
Banner mobileBanner pc

Domeny .fr - podstawowe informacje

 • Jak zarejestrować francuską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Tak
  Do rejestracji tej domeny wymagany jest adres zamieszkania/siedziby na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej. W przypadku osób fizycznych należy podać datę urodzenia oraz kraj urodzenia abonenta.
 • Ile kosztuje domena francuska .fr?

 • Cena rejestracji
  59,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  59,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .fr?

 • Cena transferu
  59,00 zł netto
  Transfer domeny trwa do 8 dni i przebiega pod warunkiem nie odrzucenia go przez poprzedniego rejestratora.
  Transfer domeny powoduje ustawienie ważności domeny jak dla nowej rejestracji domeny.

Dodatkowe informacje o domenie .fr

Domeny .fr mogą być rejestrowane przez wszystkie osoby oraz firmy z terytorium dowolnego kraju Unii Europejskiej. Zapraszamy do rejestracji domen .fr bez restrykcji.

W przypadku osób fizycznych w celu rejestracji domen .fr należy podać dodatkowo kraj oraz datę urodzenia abonenta.

Domena .fr - informacja o rejestrze

.fr - domena narodowa: Francja

Dostępna końcówka domeny: .fr
Organizacja: AFNIC (NIC France) - Immeuble International
Adres internetowy: http://www.nic.fr/
Publiczny serwer WHOIS: whois.nic.fr

Domena .fr

Domena .fr to krajowe rozszerzenie ccTLD Francji, administrowane przez AFNIC (fr. Association française pour le nommage Internet en coopération), stworzone w 1997 roku.

Gospodarka Francji

We Francji dominuje sektor prywatny, ze zmniejszającą się ingerencją państwa w gospodarkę. Francuski rząd mocno wpływa na infrastrukturę, posiada większość udziałów w przedsiębiorstwach kolejowych, lotniczych, energetycznych i telekomunikacyjnych. Następuje jednak powolna prywatyzacja firm ubezpieczeniowych, banków czy firm zbrojeniowych.

We Francji jest mocno rozwinięty przemysł lotniczy, jest też właścicielem kosmodromu jako jedyny kraj w Europie. Francja jest także najbardziej niezależnym energetycznie krajem na zachodzie. Wszystko to dzięki inwestycjom w energetykę nuklearną. Kraj ten też skutecznie podnosi efektywność energetyczną i rozwija odnawialne źródła energii.

Dotacje z Unii Europejskiej i duże obszary żyznych ziem sprawiły, że Francja stała się gigantem produkcji i eksportu żywności. Eksport obejmuje głównie wina, drób, nabiał, mięso i zboża.

Również turystyka odgrywa ogromną rolę w gospodarce Francji. W 2017 roku kraj odwiedziło 89 milionów cudzoziemców. Turystyka odpowiada na niemal 11% zatrudnienia całego kraju. Na listę UNESCO jest wpisanych 46 obiektów. Pod tym względem Francja ustępuje tylko Włochom, które posiadają 51 takich obiektów.

Jedną z głównych atrakcji turystycznych jest oczywiście Paryż, miasto zakochanych. Stolica Francji jest 2. najchętniej odwiedzanym miastem na świecie. Nic dziwnego, bo ma dużo do zaoferowania. Najczęściej odwiedzana przez turystów są: katedra Notre Dame, Disneyland, Pałac Wersalski, Luwr, wieża Eiffla, Centre Georges Pompidou i muzeum Orsay.

Równie chętnie odwiedzane jest Lazurowe Wybrzeże, które gości ponad 10 milionów turystów rocznie. To również tu znajduje się Cannes, gdzie od 1946 roku odbywa się słynny Festiwal Filmowy.

Inwestowanie we Francji

Rynek dynamicznie się rozwija, co roku powstaje tu około 230 tysięcy nowych firm. Ponadto, francuski rynek jest mocno otwarty na inwestorów. Ponad 20 tysięcy zagranicznych przedsiębiorców zainwestowało w kraju swoje środki. W 2016 roku Francja była głównym celem zagranicznych inwestycji. Francuzi to doceniają i starają się jeszcze bardziej zachęcić inwestorów, między innymi programem “French Tech Ticket”. Jest to program nastawiony na start-upy. Najlepszym kandydatom oferuje się rozwój w jednym z inkubatorów przedsiębiorczości na terenie Francji. Projekt obejmuje stypendia dla zwycięzców, uproszczoną procedurę wydawanie karty pobytu, wsparcie administracyjne i mentoring. W 2015 roku zgłoszono 700 kandydatur, z czego wybrano 23 projekty.

Współpraca polsko-francuska

4 kwietnia 1919 Eugène Pralon złożył listy uwierzytelniające podpisane przez prezydenta Republiki Francuskiej na ręce Józefa Piłsudskiego. Oznaczało to wznowienie stosunków dyplomatycznych pomiędzy obydwoma krajami. By uczcić stulecie tego wydarzenia, zorganizowano Polsko-Francuski Rok Nauki. Miało to pomóc w pogłębieniu współpracy pomiędzy polskimi i francuskimi szkołami wyższymi i instytucjami badawczymi. Nacisk postawiono na naukową współpracę i wymianę doświadczeń.

Na początku lutego 2020 roku Polska i Francja podpisały deklarację na rzecz wzmocnienia współpracy do spraw cyberbezpieczeństwa. "W obliczu światowych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem, a przede wszystkim w celu zapewnienia skutecznej reakcji, potrzebujemy szerokiej współpracy międzynarodowej. Polska i Francja podzielają podobne poglądy na ten temat." - powiedział Marek Zagórski, polski minister cyfryzacji. Oba kraje zobowiązały się między innymi do wymiany informacji o potencjalnych zagrożeniach czy zdarzeniach sugerujących cyberataki na sektory gospodarki.

Rejestracja domen w krajach sąsiednich

Klientom rozważającym rejestrację domeny .fr, proponujemy również możliwość rejestracji domeny .de w atrakcyjnej cenie. Wejdź na domena .de i zarejestruj niemiecką domenę w kilka minut!

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Piotr Jasiński Ultra-Trail® Małopolska Fundacja 4 Alternatywy

"Atrakcyjne ceny, intuicyjny i nowoczesny panel zarządzania, kompetentni pracownicy, solidny support - to wszystko jest ważne. Ale Domeny.tv dają coś jeszcze - SPOKÓJ. Coś, czego szuka każdy człowiek z branży IT. Dlatego właśnie wszystkie swoje domeny od 2004 roku rejestruję w Domeny.tv"

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×