Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes na Węgrzech
.hu
Banner mobileBanner pc

Domeny .hu - podstawowe informacje Węgry

domena hu
 • Cena rejestracji
  99,00 zł 49,50 zł netto / rok Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 49,50 zł
  Cena przekreślona jest ceną regularną.
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  99,00 zł netto
  Cesja domeny wymaga dostarczenia formularza cesji, który przygotujemy po otrzymaniu zlecenia cesji.
  Cesja domeny powoduje przedłużenie jej ważności o 1 rok.
 • Cena transferu
  99,00 zł netto
  Transfer domeny wymaga wymaga dostarczenia formularza transferu, który przygotujemy po otrzymaniu zlecenia transferu.
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.
 • Przenieś domenę do Domeny.tv
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (10 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 24 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Do 14 dni roboczych
 • Restrykcje
  Tak
  Domeny .hu są dostępne dla wszystkich osób i podmiotów z terenu Unii Europejskiej. Rejestracja oznacza zgodę na warunki umieszczone na stronach rejestru domain.hu.
 • Czas transferu
  7 dni

Dodatkowe informacje o domenie .hu

Rejestracja domen .hu jest dostępna dla wszystkich rejestrujących z dowolnego kraju Unii Europejskiej.

Rejestracja domeny .hu trwa ok. 2 tygodni. Po otrzymaniu zlecenia rejestracji, rejestr umieszcza domenę na publicznej liście domen oczekujących na rejestrację. W przypadku braku sprzeciwu innych podmiotów odnośnie wnioskowanej nazwy domena jest automatycznie rejestrowana.

Serwery DNS, na które ma być wydelegowana domena .hu muszą być odpowiednio skonfigurowane. Sprawdzany jest m. in. rekord SOA, MX oraz istnienie skrzynki pocztowej postmaster. Należy zweryfikować poprawną konfigurację własnych serwerów. Zapewniamy również pełną obsługę domen .hu na naszych serwerach.

Rejestracja i utrzymanie domen .hu wiąże się z akceptacją regulaminu Domain Registration Rules and Procedures. Dla wszystkich domen .hu, zgodnie z wymaganiami rejestru, kontaktem administracyjnym jest nasz węgierski partner.

Domena .hu - pozostałe informacje

.hu - domena narodowa: Węgry

Dostępna końcówka domeny: .hu
Organizacja: Council of Hungarian Internet Providers (CHIP)
Adres internetowy: http://www.nic.hu
Publiczny serwer WHOIS: brak

Domena .hu

Domena .hu to krajowa domena ccTLD Węgier, powstała w 1990 roku. Ilość zarejestrowanych domen stale rośnie, czy przym wzrost nastąpił w styczniu 2000 roku. W tamtym momencie zarejestrowanych było 9 761 domen. Raport z końca 2019 roku pokazuje 769 136 domen.

Gospodarka Węgier

Ostatnimi czasy gospodarka Węgier należy do najdynamiczniej rozwijających się państw europejskich. W 2019 roku PKB wzrosło o 4,8%, był to najlepszy wynik w Europie. Węgierskie ziemie oferują różnorodne surowce mineralne, aczkolwiek nie są to bogate złoża. Wydobywa się przede wszystkim boksyt (skała osadowa, główne źródło aluminium na świecie). Eksploatuje się także niewielkie złoża manganu, miedzi, węgla brunatnego czy ropy naftowej.

Węgry są jednym z bardziej atrakcyjnych rynków dla inwestorów z centralnej i wschodniej Europy. Ich głównymi partnerami handlowymi jest Polska, Niemcy, Austria, Rumunia, Słowacja, Francja, i Czechy.

Główne filary przemysłu to przetwórstwo żywności, farmaceutyka, technologie informacyjne, środki chemiczne, motoryzacja, metalurgia i turystyka.

Turystyka Węgier

Węgry dysponują licznymi uzdrowiskami, pięknymi krajobrazami, licznymi zabytkami i cenioną na świecie kuchnią. Nic dziwnego więc, że turystyka przynosi znaczne dochody. W 2016 roku kraj odwiedziło 15,256 milionów turystów, generując przychody wysokości 5,653 miliarda dolarów.

Jedną z popularniejszych atrakcji Węgier jest stolica kraju, Budapeszt. Zamek Królewski, brzeg Dunaju czy Plac Bohaterów wpisano na listę UNESCO. Miasto oferuje również liczne uzdrowiska. W wielu punktach miasta znajdują się ciepłe źródła lecznicze. Wykorzystywane są od wieków do leczenia między innymi reumatyzmu i astmy.

Relacje polsko-węgierskie

“Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki” - tak głosi znane chyba wszystkim przysłowie o przyjaźni polsko-węgierskiej. Parlament węgierski uznał 23 marca za Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Deklarację poparło 324 posłów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. Polskie Radio 15 marca obchodzi Święto Narodowe Węgier. Wtedy udostępniane są relacje na żywo z Budapesztu, wywiady z politykami i rozmowy o relacjach polsko-węgierskich. Święto to upamiętnia Powstanie Węgierskie z 1848 roku, podczas którego Węgrom przysłużył się generał Józef Bem - postać pamiętana i szanowana do dziś. W niemal każdym większym węgierskim mieście znajduje się ulica lub plac imienia Bema, generał jest również patronem wielu szkół.

Jednak nie tylko przysłowie świadczy o dobrych stosunkach między naszymi państwami. Na korzyść wymiany handlowej między Polska a Węgrami działa: nieduża odległość, dobra infrastruktura i silne tradycje współpracy, tak bardzo niespotykane między innymi nacjami. Polska od paru lat jest 3. głównym dostawcą Węgier, po Austrii i Niemczech. W wymianie handlowej przeważa przemysł elektromaszynowy, wyroby metalurgiczne i przemysł chemiczny. Jesteśmy także drugim co do wielkości dostawcą artykułów rolno-spożywczych na rynek węgierski.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Tomasz P.H.U. SZCZEPAN

Szanowne Domeny.tv, wspaniałe wiadomości, dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie. Po długotrwałych bojach w końcu udało się dokończyć temat :) Jeszcze raz dziękuję. Doceniam Państwa starania, szybkość odpowiedzi i wytrwałość w dążeniu do rozwiązania tematu (co ostatnio jest rzadkością w usługach).

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×