Zacznij swój biznes w Irlandii
.ie

Domeny .ie - Irlandia

Rejestracja domen .ie jest dostępna wyłącznie dla podmiotów i osób spełniających należących do jednej z kategorii uprawnionych podmiotów opisanych w Polityce Rejestracyjnej rejestru domen .ie. Złożenie zamówienia na domenę .ie oznacza akceptację tych warunków.

Rejestracja na rzecz firm i organizacji

Rejestracja domen .ie jest możliwa na rzecz firm/organizacji irlandzkich oraz zagranicznych (również z Polski). Każda aplikacja podlega ocenie przez rejestr domen .ie i może zostać odrzucona.

Wnioskowana nazwa domeny musi zgodna lub zbliżona z nazwą firmy lub nazwą posiadanego znaku towarowego (kraj rejestracji dowolny, akceptowane są również wnioski będące w toku).

Nazwa domeny może też odpowiadać nazwie publikacji bądź produktu firmy. W takim wypadku należy sporządzić pismo na papierze firmowym, uzasadniające wybór danej nazwy.

Każda firma spoza Irlandii musi udowodnić, iż dokonuje regularnej wymiany handlowej z Irlandią. Można tego dokonać przesyłając kopie faktur handlowych z podmiotem gospodarczym w Irlandii, wysokiej jakości broszury handlowe bądź pisma bankowe lub podatkowe potwierdzające fakt wymiany handlowej z podmiotem gospodarczym w Irlandii. W przypadku posiadania znaku towarowego, zgodnego z rejestrowaną nazwą domeny, ważnego na terytorium Irlandii (również znak wspólnotowy), nie jest to wymagane.

Wszystkie niezbędne dokumenty należy dostarczyć do nas w formie elektronicznej po złożeniu zamówienia na rejestrację nazwy domeny .ie.

Rejestracja na rzecz osób fizycznych

Rejestracja domen .ie na rzecz osób fizycznych jest możliwa tylko w przypadku stałych rezydentów Irlandii, którzy chcą zarejestrować nazwę domeny zgodną z własnym nazwiskiem lub nazwą prowadzonego bloga. Wymagane jest dostarczenie dokumentu poświadczającego rezydencję a w przypadku aplikowania o nazwę domeny zgodną z nazwą prywatnego bloga list wyjaśniający motywy wybrania danej nazwy.

Zakaz dalszej odsprzedaży

Zwracamy uwagę, iż rejestr domen .ie zabrania odsprzedaży domen .ie, jeśli nie jest związana ze sprzedażą całego biznesu. Próby oferowania nazw domen .ie do sprzedaży mogą skutkować usunięciem danej nazwy przez rejestr.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Zaufali nam

Paweł Pesz Kierownik działu IT InsERT S.A.

Domeny.tv wybraliśmy ze względu na obsługę DNSSEC oraz wsparcie dla szerokiego wachlarza domen międzynarodowych. Dzięki temu mogliśmy zebrać całe nasze portfolio u jednego rejestratora. Ich panel administracyjny jest wygodny, opcje przedłużania elastyczne, a usługi dodatkowe adekwatne.

Dodatkowe informacje o domenie:

domeny

.ie - domena narodowa: Irlandia

Dostępna końcówka domeny: .ie
Organizacja: University College Dublin
Adres internetowy: http://www.domainregistry.ie
Publiczny serwer WHOIS: whois.domainregistry.ie

Cena rocznej rejestracji domeny: 299,00 zł netto.
Cena rocznego przedłużenia ważności domeny: 299,00 zł netto.
Cena cesji domeny: 199,00 zł netto  
Cena transferu domeny: 299,00 zł netto  

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen

Powrót do spisu wszystkich typów domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.