Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Irlandii
.ie
Banner mobileBanner pc

Domeny .ie - podstawowe informacje

domena ie
 • Jak zarejestrować irlandzką domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Do 7 dni roboczych
 • Restrykcje
  Tak
  Rejestracja domen .ie jest dostępna wyłącznie dla osób fizycznych i podmiotów z Irlandii, oraz podmiotów zagranicznych dokonujących regularnej sprzedaży do podmiotów lub konsumentów z Irlandii, co musi być potwierdzone przykładową dokumentacją.
 • Wymagane dokumenty
  Tak
 • Ile kosztuje domena irlandzka .ie?

 • Cena rejestracji
  149,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  299,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  199,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna, wymaga dostarczenia formularza cesji, który przygotujemy po otrzymaniu zlecenia cesji.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (40 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 30 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .ie?

 • Czas transferu
  7 dni
 • Cena transferu
  149,00 zł netto
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo.
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.

Dodatkowe informacje o domenie .ie

Rejestracja domen .ie jest dostępna wyłącznie dla podmiotów spoza Irlandii zgodnie z wymaganiami rejestracyjnymi rejestru domen .ie. Złożenie zamówienia na domenę .ie oznacza akceptację tych warunków.

Rejestracja na rzecz firm i organizacji

Rejestracja domen .ie jest możliwa na rzecz firm/organizacji irlandzkich oraz zagranicznych (również z Polski). Każda aplikacja podlega ocenie przez rejestr domen .ie i może zostać odrzucona.

Każda firma spoza Irlandii musi udowodnić, iż dokonuje regularnej sprzedaży towarów lub usług na rzecz firm lub konsumentów w Irlandii. Można tego dokonać przesyłając kopie faktur handlowych z podmiotem gospodarczym w Irlandii, broszury handlowe bądź pisma bankowe lub podatkowe potwierdzające fakt wymiany handlowej z podmiotem gospodarczym w Irlandii. W przypadku posiadania znaku towarowego, zgodnego z rejestrowaną nazwą domeny, ważnego na terytorium Irlandii (również znak wspólnotowy), nie jest to wymagane.

Wszystkie niezbędne dokumenty należy dostarczyć do nas w formie elektronicznej po złożeniu zamówienia na rejestrację nazwy domeny .ie.

Rejestracja na rzecz osób fizycznych

Rejestracja domen .ie na rzecz osób fizycznych jest możliwa tylko w przypadku obywateli i stałych rezydentów Irlandii. Wymagane jest dostarczenie dokumentu poświadczającego rezydencję lub irlandzki paszport lub prawo jazdy. Rejestracja domen .ie na rzecz osób fizycznych z innych krajów niż Irlandia nie jest możliwa.

Zakaz dalszej odsprzedaży

Zwracamy uwagę, iż rejestr domen .ie zabrania odsprzedaży domen .ie, jeśli nie jest związana ze sprzedażą całego biznesu. Próby oferowania nazw domen .ie do sprzedaży mogą skutkować usunięciem danej nazwy przez rejestr.

Domena .ie - informacja o rejestrze

.ie - domena narodowa: Irlandia

Dostępna końcówka domeny: .ie
Organizacja: University College Dublin
Adres internetowy: https://www.iedr.ie/
Publiczny serwer WHOIS: whois.domainregistry.ie

Domena .ie

Domena .ie to krajowe rozszerzenie ccTLD dla Republiki Irlandii. Zostało one zarejestrowane 27 stycznia 1988 roku a rok później rejestracja domen .ie została oddelegowana przez Jona Postela (nazwanego za życia bogiem Internetu) do Computing Services Computer Centre należącego do University College w Dublinie- na którego czele stał wtedy Dennis Jennings (jeden z twórców Internetu). W 2000 roku, administracja domeny .ie została przekazana nowej firmie, IE Domain Registry Limited.

Gospodarka

Gospodarka Irlandii ma bardzo mocną pozycję wśród państw Unii Europejskiej, w 2012 roku Irlandia miała najlepszy Wskaźnik Wolności i znalazła się w pierwszej dziesiątce najbardziej wolnych krajów na świecie.

Irlandzką gospodarkę uważa się też za najbardziej liberalną w Europie, zaś 5 na świecie- za Hongkongiem, Singapurem, Australią i Nową Zelandią. Jest również jedną z najbardziej innowacyjnych gospodarek w Europie, a także jest krajem o najwyższym PKB per capita w Europie. Inne kraje to Luksemburg, Norwegia i Szwajcaria.

Gospodarka Irlandii jest skupiona przede wszystkim na handlu- głównymi partnerami są Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone.

Filarami irlandzkiej gospodarki jest przemysł elektroniczny, informatyczny, chemiczny, farmaceutyczny, metalurgiczny, poligraficzny i włókienniczy. Irlandia skupia się również na usługach związanych z handlem elektronicznym, telekomunikacją i oprogramowaniem komputerowym. Dzięki pomocy Unii Europejskiej, mocno rozwinął się przemysł zbożowo-młynarski, mleczarski, browarnictwo oraz produkcja alkoholi- przede wszystkim whisky. Najbardziej znane marki irlandzkiej whisky to :

 • Jameson,
 • Bushmills,
 • Tullamore Drew,
 • Powers.

Dzień św.Patryka

17 marca Irlandczycy świętują dzień swojego patrona, św.Patryka. W Irlandii, Irlandii Północnej, Nowej Fundlandii, Labradorze i Montserracie jest to dzień wolny od pracy. Organizowane są pochody i festyny, gdzie wszyscy są ubrani na zielono - narodowy kolor Irlandii. Symbolem święta jest trójlistna koniczyna, którą według legend o św.Patryka, posłużyła mu za wytłumaczenie pierwszym irlandzkim chrześcijanom dogmatu Trójcy Świętej.

Dzień św.Patryka jest też popularny poza granicami Irlandii, także w Polsce. Serwuje się wtedy przede wszystkim zielone piwo oraz organizuje pokazy irlandzkiej muzyki i tańców. W Stanach Zjednoczonych Dzień św.Patryka obchodzi się od 1737 roku - to wtedy Charytatywne Irlandzkie Stowarzyszenie w Bostonie zorganizowało pierwszą paradę. Za to w Chicago barwi się przepływającą przez miasto rzekę na zielono.

Stosunki polsko-irlandzkie

Polska i Irlandia nawiązały silne powiązania, zarówno ekonomiczne jak i kulturowe. W Dublinie od 1991 roku istnieje polska ambasada, a nasze relacje zacieśniły się po przystąpieniu Polski do Unii Europejskiej. W 2015 roku handel pomiędzy Polską a Irlandią wyniósł 3,1 miliardy euro i co roku rośnie. Tygodniowo z terytorium Polski odbywa się 63 lotów tygodniowo, zapewniając świetną łączność z Irlandią. Otwarcie przez irlandzki rząd rynku pracy dla Polaków tuż po przystąpieniu Polski do UE miało duże znaczenie- ogromna ilość polskich obywateli wyemigrowała do Irlandii, by edukować się i pracować.

Społeczność Polaków w Irlandii (około 150 000 osób) odgrywa istotną rolę w zacieśnianiu więzi pomiędzy tymi krajami. To na jej cześć w marcu 2015 roku odbył się pierwszy festiwal Polska Éire, który obejmował 150 wydarzeń zorganizowanych w całej Irlandii.

Nasze kraje łączą podobne poglądy w zakresie polityki zagranicznej i europejskiej. Ministrowie oraz parlamentarzyści obydwu krajów regularnie się spotykają, aby omówić dalsze działania. Rozmowy te dotyczą m.in współpracy naukowo-akademickiej, dobrego traktowania Polaków przebywających w Irlandii czy utrzymania dodatniego dla Polski bilansu we wzajemnych obrotach handlowych.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Daniel Stalica właściciel Stalica Ltd

Najlepszy rejestrator domen z jakim miałem do czynienia w ciągu 9 lat posiadania własnych domen. Szybka reakcja BOK i komunikacja na wysokim poziomie. Panel administracyjny bardzo przyjazny i intuicyjny. Elastyczne metody płatności oraz ogromna ilość obsługiwanych końcówek. Zdecydowanie polecam!

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×