Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes we Włoszech
.it
Banner mobileBanner pc

Domeny .it - podstawowe informacje

domena it
 • Jak zarejestrować włoską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Tak
  Domeny .it są dostępne dla wszystkich osób i podmiotów z adresem na terenie Unii Europejskiej.
 • Ile kosztuje domena włoskiej .it?

 • Cena rejestracji
  59,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  59,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja domeny jest bezpłatna, jest wykonywana automatycznie przez rejestr.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  120,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .it?

 • Cena transferu
  59,00 zł netto
  Transfer domeny trwa 5 dni i przebiega pod warunkiem nie odrzucenia go przez poprzedniego rejestratora.
  Transfer domeny powoduje ustawienie ważności domeny jak dla nowej rejestracji domeny.

Dodatkowe informacje o domenie .it

Domeny .it są dostępne dla wszystkich osób i podmiotów z adresem na terenie Unii Europejskiej. Dla firm wymagane jest podanie numeru NIP / EU VAT, a dla osób fizycznych numeru dokumentu tożsamości. Jeśli dane te nie zostały uprzednio podane, należy je do nas przesłać po złożeniu zamówienia na domenę w celu umożliwienia nam jego realizacji.

Przed rejestracją domeny .it należy zaakceptować zasady rejestracji i utrzymania.

Domena .it - informacja o rejestrze

.it - domena narodowa: Włochy

Dostępna końcówka domeny: .it
Organizacja: IIT - CNR
Adres internetowy: https://www.nic.it/en
Publiczny serwer WHOIS: whois.nic.it

Domena .it

Domena .it to krajowe rozszerzenie ccTLD dla Republiki Włoskiej, administrowane przez Consiglio Nazionale delle Ricerche (CNR), wprowadzone w 1987 roku. CNR powstał w 1923, a jego pierwszym przewodniczącym był Vito Volterra. Ten włoski matematyk był jednym z twórców analizy funkcjonalnej, a w 1920 sprzeciwił się Mussoliniemu, przez co stracił katedrę na uniwersytecie w Pizie.

Co ciekawe, przez to, że “it” w języku angielskim oznacza to, często stosuje się włoskie rozszerzenie domeny do gier słownych, jak np. helpmelearn.it czy play.it.

Gospodarka Włoch

Gospodarka Włoch co do wielkości jest ósmą na świecie, a czwartą w Europie, z PKB w wysokości 32 tysięcy dolarów na głowę.

Włoskie ziemie są obfite w bogactwa naturalne i mineralne. Wydobywane są różne gatunki węgla kamiennego, obecnie głównie na Sardynii. Gdy po II wojnie światowej odkryto ogromne zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego znacząco wzrósł bilans energetyczny kraju. By zaspokoić potrzeby energetyczne wykorzystuje się także energię wód płynących. Wynika to między innymi z niechęci Włoch do budowy elektrowni jądrowych, o czym obywatele zdecydowali w ogólnokrajowym referendum.

Hutnictwo ma się szczególnie dobrze- zaspokaja ono w całości potrzeby przemysłu stoczniowego i samochodowego. Włosi są także jednymi z najważniejszych producentów maszyn, pojazdów i elektrotechniki. Większość samochodów produkuje Fiat, który ma zakład w Turynie.

Turystyka we Włoszech

Również turystyka ma ogromny wkład w rozwój gospodarki Włoch- w 2018 roku kraj odwiedziło 63,2 miliona turystów- co plasuje Włochy na piątym miejscu najchętniej odwiedzanych krajów.

Turystów przyciągają liczne zabytki, piękne krajobrazy, sztuka i znana na całym świecie kuchnia. Głównymi odwiedzającymi byli Niemcy(12,184,502 turystów), tuż przed Stanami Zjednoczonymi i Francją. Polska uplasowała się na 11 miejscu, z liczbą 1,472,832 odwiedzających.

Zainteresowanie turystów przyciąga głównie Wenecja, Rzym, Mediolan, Neapol, Florencja czy Turyn. W każdym z tych miast znajdują się znane zabytki, jak chociażby Bazylika św.Marka, Koloseum, Galeria Uffizi czy Fontanna di Trevi.

Należy oczywiście wspomnieć o Watykanie- najmniejszym państwie na świecie, które znajduje się w Rzymie. Dla samego Watykanu warto odwiedzić Włochy- jest to miejsce doprawdy piękne i każdy szanujący się miłośnik sztuki powinien je zobaczyć. Niektóre z ważniejszych zabytków watykańskich to Pinakoteka, Kaplica Sykstyńska, Pieta Michała Anioła i Konfesja świętego Piotra dłuta Gianlorezo Berniniego.

Stosunki polsko-włoskie

Współpraca gospodarcza naszych krajów sięga aż lat 20, zaś ich rozwój nastąpił po II wojnie światowej, a prawdziwy boom nastąpił po polskich reformach w 1989 roku. Ta długoletnia tradycja sprawia,że Polska i Włochy odgrywają ważną rolę w swojej gospodarce. Włochy są czwartym co do wielkości dostawcą towarów do Polski, a piątym odbiorcą naszych produktów. Według szacunków, około 2 tysięcy włoskich firm utrzymuje regularne kontakty z Polską.

Na terenie Polski działają między innymi tacy giganci jak Fiat Chrysler Automobiles, UniCredit, Ferrero czy Pirelli & C. S.P.A. Pomimo braku większych inwestycji ze strony polskiej, we Włoszech sukcesy odnoszą takie firmy jak Oknoplast, Drutex, Solaris, FM Group, In Post, Polimex –Mostostal, Grupa Boryszew, czy Bioton.

Naszą wymianę handlową cechuje niewielkie zróżnicowanie. Włoski eksport skupia się głównie na maszynach, urządzeniach mechanicznych, pojazdach i stali. Polska głównie zaś importowała pojazdy wraz z częściami i akcesoriami do nich, produkty spożywcze i urządzenia mechaniczne.

Polacy chętnie sięgają również po włoskie dobra luksusowe, odzież, obuwia czy produkty spożywcze. Sektor marek luksusowych na polskim rynku jest w 22% zajęty przez włoskie marki. Należą do nich m.in MaxMara, Armani, Bottega Venetta, Ferrari i Lamborghini.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Tomasz P.H.U. SZCZEPAN

Szanowne Domeny.tv, wspaniałe wiadomości, dziękuję bardzo za Wasze zaangażowanie. Po długotrwałych bojach w końcu udało się dokończyć temat :) Jeszcze raz dziękuję. Doceniam Państwa starania, szybkość odpowiedzi i wytrwałość w dążeniu do rozwiązania tematu (co ostatnio jest rzadkością w usługach).

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×