Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes na Litwie
.lt
Banner mobileBanner pc

Domeny .lt - podstawowe informacje

 • Ile kosztuje domena litewska .lt?

 • Cena rejestracji
  99,00 zł 69,30 zł netto / rok Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 69,30 zł
  Cena przekreślona jest ceną regularną.
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  99,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna i resetuje okres ważności domeny na 1 rok.
  Cesja domeny powoduje ustawienie nowej daty ważności domeny od dnia cesji, tak jak dla nowej rejestracji.
 • Cena reaktywacji domeny
  249,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (10 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .lt?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny wymaga zatwierdzenia go przez abonenta na stronach rejestru. Należy zalogować się pod adresem https://www.domreg.lt/registrant, wybrać opcję Registrar Transfer a następnie Ascio Technologies Inc.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .lt

Domeny .lt rejestrowane są w czasie rzeczywistym. Mogą je rejestrować dowolne osoby prywatne i firmy.

Podczas rejestracji sprawdzana jest konfiguracja podanych serwerów DNS. Jeśli nie są one skonfigurowane, rejestracja nie powiedzie się.

Domena .lt - informacja o rejestrze

.lt - domena narodowa: Litwa

Dostępna końcówka domeny: .lt
Organizacja: Kaunas University of Technology
Adres internetowy: http://www.domreg.lt
Publiczny serwer WHOIS: whois.domreg.lt

Domena .lt

Rozszerzenie krajowe ccTLD dla Republiki Litewskiej, administrowane przez Kaunas University of Technology Internet Service Centre.

Gospodarka Litwy

Po wyjściu spod zaborów ZSRR gospodarka Litwy była w stanie kryzysu. W ciągu pierwszych lat po odzyskaniu niepodległości przeprowadzono częściową prywatyzację własności państwowej - zlikwidowano kołchozy, sowchozy, a także przeprowadzono liberalizację cen.

Litwie brak własnych surowców mineralnych, a gospodarka paliwowo-energetyczna oparta jest na imporcie. Głównym partnerem Litwy jest Rosja, która zaopatruje kraj w ropę naftową i gaz ziemny. Poza gazem importowane są: samochody, leki, ciągniki i oleje odpadowe. Kraje importowe Litwy to: Szwecja, Holandia, Włochy, Łotwa, Rosja, Niemcy i Polska.

Eksportowane są natomiast: meble, wyroby tytoniowe, żywice epoksydowe i leki. Główne kierunki eksportu to: Białoruś, Estonia, USA, Niemcy, Rosja, Łotwa i Polska.

Republika jest bogata w torf, surowce budowlane i drewno. Lasy dostarczają surowce dla przemysłu papierniczego i drzewnego.

Główne sektory litewskiego przemysłu to: przemysł spożywczy, włókienniczy, hutniczy, elektryczny, maszynowy i petrochemiczny. Dobrze jest również rozwinięte rzemiosło, np. wyroby ceramiczne czy z bursztynu.

Stosunki polsko-litewskie

Polska i Litwa jest od lat połączona politycznie. Już za panowania Jagiellonów nasze kraje współpracowały, a w 1569 utworzyły Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Pomimo tego, że w XX wieku stosunki te się rozluźniły, to pamięć o kilkusetletniej współpracy pozostała.

Odnowienie stosunków politycznych nastąpiło w 1994 roku, po podpisaniu traktatu o przyjaznych stosunkach i dobrosąsiedzkiej współpracy. Trzy lata później powstało parę instytucji i, zgromadzeń i komitetów które stanowią ramy dla współpracy pomiędzy naszymi krajami. Niektóre z nich to: Komisja ds. Współpracy Gospodarczej, Komisja ds. Oświaty Kultury i Wspólnego Dziedzictwa Kulturowego, Komitet Konsultacyjny Prezydentów RP i RL, Grupa Ekspertów ds. Zachowania Dziedzictwa Kulturowego. Przedstawiciele Litwy i Polski wielokrotnie się spotykają by rozwijać współpracę międzypaństwową na polu infrastrukturalnym, gospodarczym i kwestiach bezpieczeństwa. W 2019 roku prezydenci podpisali deklarację ws. wzmocnienia polsko-litewskiego partnerstwa na rzecz bezpieczeństwa. Ponadto podpisano porozumienie o ustanowieniu bezpiecznej łączności do wymiany informacji radiolokacyjnych.

Wspólpraca kulturowa

Polska i Litwa aktywnie działają również w sferze kultury i edukacji. W 2007 roku powstał Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, który wspiera i organizuje wydarzenia na rzecz młodzieży na terenie obydwu krajów. Premierzy Polski i Litwy zostali honorowymi patronami Funduszu.

W Wilnie od 1996 roku działa Instytut Polski, który do tej pory zorganizował setki wydarzeń, m.in: koncerty, wystawy sztuki, pokazy polskich filmów czy wydawanie publikacji. Instytut współpracuje nie tylko z Wilnem, ale także z innymi najważniejszymi litewskimi instytucjami kultury. Instytut posiada również bibliotekę i wideotekę, które oferują olbrzymi wybór:

 • polskiej literatury współczesnej,
 • polskie filmy fabularne,
 • dokumentalne,
 • a także klasykę kina polskiego.

Instytut wspiera również współpracę naukową, organizując konferencje naukowe, prelekcje i spotkania ze znanymi naukowcami. Dodatkowo, ambasada polska i Instytut angażują się w szereg projektów popularyzujących polskich naukowców. Od 2005 roku obowiązuje Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Litewskiej o wzajemnym uznawaniu dokumentów upoważniających do podejmowania studiów wyższych oraz uznawaniu okresów studiów czy tytułów zawodowych.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Marcin Bugalski Senior Brand Manager Farmio SA

Z Domeny.tv korzystamy od początku obecności marki Farmio w Internecie. Współpraca dzięki intuicyjnemu i czytelnemu panelowi do zarządzania domenami oraz automatycznym funkcjom powiadomień przebiega idealnie.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×