Domeny .org.uk są powszechnie używane w Wielkiej Brytanii, głównie przez organizacje niekomercyjne. Rejestracja nazw jest dostępna bez żadnych restrykcji.
Gospodarka Wielkiej Brytanii
Gospodarka Wielkiej Brytanii to gospodarka rynkowa, o silnej pozycji na rynku światowym. Jest trzecia pod względem PKB w Europie (za Niemcami i Rosją), a ósma na świecie (po Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Japonii, Niemczech, Rosji i Brazylii).
Pomimo tego, że użytki rolne zajmują większość powierzchni kraju, pracuje na nich jedynie mała część społeczeństwa. Zaspokaja to ok. połowy potrzeb żywieniowych Brytyjczyków. Przez to rolnictwo ma podrzędne znaczenie w gospodarce Wielkiej Brytanii.
Wielka Brytania jest bogata w złoża węgla, ropy naftowej i gazu ziemnego. W 2019 roku ogłoszono budowę pierwszej od 30 lat kopalni węgla, pomimo protestów ekologów. Firma która planuje wydobycie złoża, West Cumbria Mining, zapowiedziała produkcję koksu, który zostanie wykorzystany m.in w hutach. Przekonuje również, że produkowane na miejscu paliwo zastąpi paliwo importowane.
Największy udział w brytyjskim PKB biorą usługi bankowe i ubezpieczeniowe, zaś przemysł traci na znaczeniu.
Trzeba też wymienić znane na całym świecie brytyjskie luksusowe marki samochodów osobowych, czyli Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin czy Jaguar.
Import Wielkiej Brytanii skupia się na pojazdach, maszynach, artykułach elektronicznych, lekarstwach i paliwie. Główne kraje importowe to: Niemcy, Chiny, USA, Holandia, Francja, Belgia, Włochy, Hiszpania, Norwegia i Irlandia.
Eksportowane są przede wszystkim paliwa, maszyny, pojazdy, lekarstwa, artykuły elektroniczne, samoloty i plastik. Główne kierunki eksportu to: USA, Niemcy, Szwajcaria, Chiny, Francja, Holandia, Irlandia, Belgia, Hiszpania i Włochy.
Muzyka
Wielka Brytania to ojczyzna wielu znanych muzyków, i to z wielu gatunków muzycznych. To stąd pochodzi William Byrd, Henry Purcell czy Benjamin Britten - pionier nowoczesnej brytyjskiej opery.
To również z Wysp Brytyjskich wywodzą się takie zespoły jak: Queen, Pink Floyd, The Beatles, Bee Gees czy The Rolling Stones.
Wielka Brytania zapoczątkowała również wiele gatunków muzyki elektronicznej, m.in: drum and bass, trip hop i dubstep.
Stosunki polsko-brytyjskie
Ponad 980 tysięcy Polaków znalazło dom na Wyspach Brytyjskich, założyli ponad 30 tysięcy przedsiębiorstw, a język polski jest tu drugim najczęściej używanym językiem.
Polska i Wielka Brytania ściśle współpracują na wielu płaszczyznach, m.in kulturowej i naukowej. Powstała inicjatywa Polsko-Brytyjskie Forum Belwederskie. Gromadzi ona specjalistów ze świata m.in: nauki, biznesu, polityki i mediów. Edycja w 2018 roku skupiała się na przyszłości polsko-brytyjskich relacji w zmieniającej się Europie.
Działa również Polsko-Brytyjskie Forum Nauki, Polsko-Brytyjski Rok Przedsiębiorczości, Nauki i Innowacji. Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sebastian Skuza podkreśla, że “(..) możemy mówić o bliskim partnerstwie. Podstawą naszej współpracy są: mocne związki gospodarcze, silne relacje międzyludzkie, w tym również studentów i naukowców oraz podobieństwo wyznawanych systemów wartości”.