Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Rumunii
.ro
Banner mobileBanner pc

Domeny .ro - podstawowe informacje Rumunia

domena ro
 • Cena rejestracji
  199,00 zł 99,50 zł netto / rok Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 99,50 zł
  Cena przekreślona jest ceną regularną.
 • Cena przedłużenia
  199,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  199,00 zł netto
  Cesja domeny wymaga przesłania do rejestru formularza podpisanego przez starego abonenta domeny. Formularz przygotowujemy po otrzymaniu zlecenia cesji.
  Cesja domeny powoduje ustawienie nowej daty ważności domeny od dnia cesji, tak jak dla nowej rejestracji.
 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny wymaga podania kodu authinfo.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  Bezpłatna
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (12 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 28 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Czas transferu
  Natychmiast

Domena do transferu

{{ tc.domain }}

Dodatkowe informacje

 • Do transferu wymagany jest kod authinfo
 • Transfer nie powoduje przedłużenia domeny
 • Transfer powoduje przedłużenie domeny
 • Transfer domeny powoduje ustawienie ważności domeny jak dla nowej rejestracji domeny
 • Do transferu konieczne jest podanie danych właściciela domeny
 • Cena transferu: {{tc.info.price_net}} zł netto / {{tc.info.price_gross}} zł brutto
 • Transfer jest bezpłatny
 • {{tc.info.info_en}}

Dodatkowe informacje o domenie .ro

Domeny .ro mogą być rejestrowane przez dowolne osoby fizyczne i firmy z dowolnego kraju. Nie ma restrykcji odnośnie nazw domen. Procedura rejestracji domeny trwa do 5 dni roboczych.

Rejestracja domen .ro jest równoznaczna z akceptacją Rules of Registration oraz Registration Agreement.

Domena .ro - pozostałe informacje

.ro - domena narodowa: Rumunia

Dostępna końcówka domeny: .ro
Organizacja: National Institute for R&D in Informatics
Adres internetowy: http://www.rotld.ro/
Publiczny serwer WHOIS: whois.rotld.ro

Domena .ro

Domena .ro to krajowe rozszerzenie ccTLD, przedstawiona w 1993 roku. Domeną Rumunii zarządza National Institute for R&D in Informatics.

Wymagania przy rejestracji domeny .ro

Nie istnieją żadne ograniczenia rejestracji domen Rumuni. Domeny .ro mogą być rejestrowane przez dowolne osoby fizyczne i firmy z dowolnego kraju. Nie ma także żadnych zakazów czy wytycznych dotyczących nazw domen. Cała procedura rejestracji domeny zajmie do dni roboczych.

Gospodarka Rumunii

Filarami rumuńskiej gospodarki jest przede wszystkim przemysł, handel hurtowy i detaliczny, transport, usługi gastronomiczne czy administracja publiczna.

Eksport rumuński w 77% opiera się na handlu z krajami Unii Europejskiej- handel przeprowadza się głównie z Niemcami, Włochami i Francuzami.

Ważną gałęzią rumuńskiej gospodarki jest turystyka - generuje ona 5% PKB. W pierwszej połowie 2014 roku odnotowano wizytę ponad 3,5 milionów ludzi, a inwestycje w ten sektor wyniosły 400 milionów euro.

Jedną z bardziej znanych atrakcji Rumunii jest Zamek w Branie, reklamowany jako dom Draculi, postaci wykreowanej przez Brama Stokera. Dracula jest wzorowany na niesławnym Władzie Palowniku, znanym ze swego okrucieństwa rumuńskiego władcy. Najprawdopodobniej Palownik nigdy nie mieszkał w Zamku w Branie. Jego prawdziwą siedzibą jest za to Zamek Poenari, którego ruiny są teraz atrakcją turystyczną.

Delta Dunaju o powierzchni 5 tysięcy kilometrów kwadratowych jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jako jedyny tego typu obiekt w Rumunii. Delta tej rzeki została uznana za rezerwat biosfery.

Inwestowanie w Rumunii

Rumunia zachęca do inwestycji między innymi bardzo dobrymi warunkami prowadzenia przedsiębiorstwa. Zagraniczni inwestorzy dostają możliwość kupna ziemi, przysługują im także dodatkowe ulgi podatkowe, a także niskie podatki. Rumunia mocno stawia też na rozwój małych firm, oferując im niskie opodatkowanie i zwolnienia podatkowe dla programistów.

Rumunia jest otwarta na polskie towary, które cieszą się dobrą renomą. Cenieni są również polscy przedsiębiorcy, a kraj jest przyjazny Polakom. Według Anity Imbre, Dyrektor Zarządzającej Polsko-Rumuńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, polskie firmy mają kilka gałęzi gospodarki rumuńskiej, które można rozpatrzeć wchodząc na rynek. Należą do nich konstrukcje i materiały budowlane, podzespoły do maszyn i żywność. Warto też zwrócić uwagę na plany Rumunii co do rozwoju sieci autostrad i sieci kolejowej czy modernizację szpitali.

Warto również wspomnieć, że Rumunia może być idealnym punktem do otworzenia się na kraje bałkańskie, w tym Turcję, a rynek ciągle się rozwija i stwarza masę możliwości.

Stosunki polsko-rumuńskie

Od momentu przystąpienia Rumuni do Unii Europejskiej w 2007 roku, handel między Polską a Rumunią kwitnie. W 2018 roku polski eksport do Rumunii wyniósł 4,5 miliarda euro. Uplasowało to Rumunię na 14 miejscu odbiorców polskich produktów. Import też osiągnął imponującą liczbę, bo aż 8,7 miliarda złotych. Eksportujemy przede wszystkim maszyny i urządzenia mechaniczne, elektryczne i części do nich, pojazdy, samoloty, statki i ogólnie pojęte środki transportu, tworzywa sztuczne i artykuły z nich. Import skupia się głównie na środkach transportu, drutach, kablach i tworzywach sztucznych. Rośnie też zapotrzebowanie na rumuńskie wino.

Wejście Rumunii do Unii mocno ułatwiło zakładanie w tym kraju biznesu. Rynek rumuński odznacza się dużym potencjałem wzrostu, otwartością na inwestycję, rośnie także zainteresowanie polskimi produktami. Tu warto podkreślić, że odnotowano ponad 1165 zarejestrowanych firm z polskim kapitałem, a Polska jest na 17 miejscu wśród inwestorów w Rumunii.

Moja domena .ro jest zajęta - co w zamian?

Jeśli Twoja wybrana domena rumuńska jest już zajęta, sprawdź, czy wśród domen jej sąsiadów nie znajdziesz ciekawej opcji. Sąsiadami Rumunii są:

Ukraina - domena .ua
Mołdawia - domena .md
Węgry - domena .hu
Bułgaria - domena .bg
Serbia - domena .rs

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Przemysław Tesz Specjalista SEM Meblik Sp. z o.o.

Korzystamy z usług serwisu domeny.tv już od wielu lat i ani razu się nie zawiedliśmy na ich usługach i produktach. Zawsze prezentują oni najwyższy poziom obsługi klienta i natychmiastowo rozwiązują napotkane problemy. Godny polecenie jest również ich panel administracyjny, który jest bardzo przyjaznym i wygodnym interfejsem. Gorąco zachęcam do skorzystania z usług domeny.tv.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×