Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Słowenii
.si
Banner mobileBanner pc

Domeny .si - podstawowe informacje

 • Jak zarejestrować słoweńską domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Ile kosztuje domena słoweńska .si?

 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  179,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  Bezpłatna
  Cesja musi być potwierdzona poprzez e-mail przez obydwie strony transakcji.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  249,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (6 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .si?

 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer musi być potwierdzony poprzez e-mail przez obecnego abonenta domeny, na którego adres zostanie wysłana wiadomość autoryzacyjna.
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.

Dodatkowe informacje o domenie .si

Rejestracja domen .si jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy do rejestracji domeny.

Domena .si - informacja o rejestrze

.si - domena narodowa: Słowenia

Dostępna końcówka domeny: .si
Organizacja: Academic and Research Network of Slovenia (ARNES)
Adres internetowy: https://www.register.si/en/
Publiczny serwer WHOIS: whois.arnes.si

Domena .si

Rozszerzenie .si krajowe rozszerzenie ccTLD (Top-Level Domain), czyli najwyższego poziomu, dla Republiki Słowenii. Funkcjonuje ono od 1993 roku. Nadzór nad domeną .dk sprawuje ARNES - Academic and Research Network of Slovenia.

Gospodarka Słowenii

Wśród krajów gdzie obecny był realny socjalizm, Słowenia jest uważana za najzamożniejszy i najlepiej rozwinięty kraj.

Głównymi gałęziami gospodarki jest przemysł tekstylny, drzewny,metalurgiczny, maszynowy i samochodowy. Dobrze działają również zakłady przemysłowe wspierane zagranicznym kapitałem. W Novo Mesto znajduję się fabryja Renault Clio, a w Gorenje fabryka akcesoriów samochodowych.

Importuje i eksportuje się głównie samochody, oleje, leki, części i akcesoria do ciągników. Partnerzy importowi to głównie Francja, Chorwacja, Chiny, Turcja, Niemcy, Włochy i Austria. Ponadto to eksportowana jest także energia elektryczna. Eksportuje się przede wszystkim do Węgier, Polski, Francji, Chorwacji, Włoszech, Niemczech, Austrii i Włoszech.

Turystyka

Szybko rozwija się turystyka, kraj jest popularny zarówno w lecie jak i w zimie. Miłośnicy jaskiniowych wycieczek z pewnością wrócą szczęśliwi ze Słowenii. To właśnie tu znajduje się bardzo popularna jaskinia Postojna - czyli niemal 20 kilometrów skalnych korytarzy. Dotychczas jaskinię odwiedziło ponad 38 milionów turystów. W okolicy wioski Laze znajduje się tzw. “cave walk”, czyli ścieżka w lesie, dookoła której znajdują się jaskinie - jest to jednak trasa dla zaawansowanych grotołazów.

Warto również obejrzeć skoki narciarskie organizowane w Planicy - kompleksie 4 skoczni w Alpach Julijskich. Znajduje się tu druga największa skocznia na świecie, Letalnica. To właśnie w Planicy w 2007 roku Adam Małysz sięgnął po 4 w karierze Kryształową Kulę.

Stosunki polsko-słoweńskie

Pierwsze kontakty polityczne między naszymi krajami można odnaleźć we wczesnym średniowieczu. Anna Cylejska, która w 1402 poprzez małżeństwo z Władysławem Jagiełło została królową Polski, była córką słoweńskiego hrabiego z miasta Celje.

W 2016 roku przy bocznym wejściu do jaskini Postojna odsłonięto pamiątkowy obelisk na cześć partyzantów prowadzonych przez Tomasza Sadowskiego. Była to akcja dywersyjna przeprowadzona 23 kwietnia 1944 roku. Wojska niemieckie wykorzystywały jaskinię jako magazyny paliw - a partyzanci wysadzili te składy, doprowadzając do ogromnego pożaru. Jego ślady są do dziś widoczne na ścianach jaskini. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Słowenii Borut Pahor.

Jan Paweł II jest ważną postacią dla Słoweńców - przez wielu z nich uważany jest za “syna narodu”. W Lublanie jedna z ulic nosi nazwę Jana Pawła II, a przy niej znajduje się Nuncjatura Apostolska.

Polskę i Słowację zbliża do siebie także kultura i sztuka. Na terenie Słowacji działa Polish Art Embassy, placówka promująca młodych artystów nie tylko z Polski,ale i z pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Regularnie odbywają się warsztaty artystycznych Symposium Caeramicum dla artystów z Polski a także edycje Międzynarodowego Obozu Filmowego dla młodych twórców, organizowane przez Fundację im. S. Furlana.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Marcin Bugalski Senior Brand Manager Farmio SA

Z Domeny.tv korzystamy od początku obecności marki Farmio w Internecie. Współpraca dzięki intuicyjnemu i czytelnemu panelowi do zarządzania domenami oraz automatycznym funkcjom powiadomień przebiega idealnie.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×