Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Grecji
.ελ
Banner mobileBanner pc* Regulamin promocji

Domena .ελ Grecja

domena ελ
 • Cena rejestracji
  99,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  99,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  199,00 zł netto
  Cesja domeny jest płatna i trwa do 4 tygodni.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  Bezpłatny
  Transfer domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  2 lata
 • Czas rejestracji
  Natychmiast

Dodatkowe informacje o domenie .ελ

Domeny .ελ to alternatywa dla domen .gr dla wszystkich odbiorców posługujących się alfabetem greckim. Aby wyszukać dostępność nazwy domenowej w tym rozszerzeniu, musi być ona zapisana w całości w alfabecie greckim lub łacińskim.

Domena .ελ - pozostałe informacje

.ελ - domena narodowa: Grecja

Dostępna końcówka domeny: .xn--qxam
Organizacja: ICS-FORTH GR
Adres internetowy: http://www.gr
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka

Grecka gospodarka skupia się przede wszystkim na usługach, przemyśle, rolnictwie, turystyce i żegludze. Grecka marynarka handlowa jest największą na świecie, a wzmożone zainteresowanie transportem morskim pomiędzy Azją a Grecją zaprocentowało inwestycjami w ten sektor.

Grecja jest jednym z założycieli Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Organizacja Współpracy Gospodarczej Państw Morza Czarnego. Jest to też największa gospodarka na Bałkanach, a sama Grecja jest ważnym regionalnym inwestorem.

Grecja najczęściej eksportuje ropę naftową, leki, samochody osobowe, łodzie wycieczkowe, statki i liniowce pasażerskie. Import odbywa się z Hiszpanii, Holandii, Chin, Rosji, Niemczech, Iraku i Włoszech. Eksportowane się przede wszystkim oleje odpadowe, leki, blachy, czytniki magnetyczne i optyczne, oliwa. Grecja eksportuje głównie do WIelkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Bułgarii, Libanu, Włoszech, Niemczech, Turcji i Cypru.

Turystyka w Grecji

Turystyka w Grecji to jeden z filarów ekonomii. Bogata historia kraju i liczne zabytki - aż 18 obiektów jest wpisanych na listę UNESCO, a także niemal 300 słonecznych dni w roku - to wszystko sprawia,że Grecja najchętniej odwiedzany kraj w Europie, przyciągający co rok miliony turystów.

Będąc w Grecji warto odwiedzić m.in Peloponez, półwysep na którym znajduje się jeden z ważniejszych greckich zabytków - Olimpia. Znajdują się tu również nowoczesne miejscowości wypoczynkowe i jedne z piękniejszych plaż nad Morzem Śródziemnym. Turystów przyciąga także Korynt i Kreta, gdzie według legendy żył Minotaur - pół-człowiek, pół-byk. W górach Krety znajduje się także najdłuższy wąwóz Europy, Samaria. Warto także odwiedzić Rodos, gdzie niegdyś stał jeden z cudów świata, Kolos Rodyjski.

Współpraca Polski i Grecji

Polska i Grecja nawiązały współpracę dyplomatyczną w 1919 roku, a w czasach II wojny światowej kontakty pozostawały aktywne a nasze narody dalej łączyła przyjaźń. Po wojnie relacje trochę osłabły, za to punktem zwrotnym było przyjęcie w 1949 roku przez Polskę kilkunastu tysięcy greckich uchodźców. W 2019 roku wypadło stulecie relacji dyplomatycznych - w obydwu krajach odbył się szereg wydarzeń kulturowych, naukowych i gospodarczych.

Grecy doceniają polską sztukę filmową i teatralną - polskie produkcje często goszczą na greckich scenach a ich twórcy odnoszą sukcesy na festiwalach organizowanych m.in w Atenach czy Salonikach. Także polska muzyka cieszy się dużą popularnością - Grecy doceniają Chopina, Pendereckiego, Preisnera czy Leszka Możdżera.

Polska i Grecja współpracują również na polu naukowym - obydwa kraje oferują stypendia dla studentów i pracowników naukowych, oraz lekcje języka i kultury. Greccy studenci chętnie wyjeżdżają do Polski w ramach programu Erasmus. Najwięcej studentów jest z kierunków humanistycznych i ekonomicznych. W 2019 roku Ambasada Polski w Atenach zorganizowała Dni Nauki Polskiej w Grecji, których celem było zwiększenie zainteresowania Greków studiowaniem w Polsce oraz wzmocnić współpracę przy projektach badawczych.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Emilia Bukiewicz właścicielka Verbono – studio językowe

Od 7 lat korzystam z usług domeny.tv - to zespół profesjonalistów, którzy dbają o klientów. Polecam wszystkim właścicielom firm.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×