Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH

Menu:

967 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata

Serwer przekierowań

Chcę skorzystać z usługi utrzymywania serwerów DNS. Co oferujecie?

Oferujemy możliwość skorzystania z utrzymywania DNS na naszych serwerach. Są to szybkie serwery, wpięte do międzynarodowej sieci szkieletowej, umieszczone fizycznie w dwóch różnych lokalizacjach w Polsce i w Niemczech. Zapewnia to działanie usługi bez żadnych przestojów.

Dla jakich domen jest dostępny Serwer Przekierowań?

Usługa jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich domen utrzymywanych w naszym serwisie.

Jakie są najważniejsze cechy serwera przekierowań?

Czy wszystkie usługi dodatkowe wymienione w ofercie są w tym pakiecie bezpłatne?

Tak. W ramach opłaty za domenę otrzymujesz pełną konfigurowalność i utrzymanie domeny na szybkich serwerach DNS. Możesz ją przekierować na dowolny adres WWW czy adres IP. Możesz zdefiniować do 100 subdomen. Wszystkie zmiany wprowadzone w panelu administracyjnym są aktywne w czasie rzeczywistym, co oznacza że nie ma żadnych przestojów w działaniu domeny kiedy zmieniasz jej parametry.

Czy mogę ustawić domenę tak aby wskazywała na adres na darmowym serwerze?

Tak. Można ustawić przekierowanie dla domeny jak i dla wszystkich subdomen na dowolne adresy WWW. Co więcej, możesz ukryć adres docelowy w pasku adresu przeglądarki. W ten sposób ktoś odwiedzający Twoją stronę nie pozna jej prawdziwego adresu a jedynie zobaczy krótki adres Twojej domeny.

Co oznaczają opcje przekierowań w panelu?

Wszystkie opcje są dokładnie opisane po zalogowaniu się w panelu. Ich opis znajduje się również w demonstracji systemu dostępnej tutaj.

Mam stałe łącze i serwer WWW. Czy mogę podpiąć domenę pod mój adres IP?

Oczywiście. Możesz ustawić tzw. rekord A, który będzie wskazywał Twoją domenę na dowolny adres IP. Wtedy każdy wchodząc pod adres Twojej domeny będzie zamiast twojego IP lub dotychczasowej nazwy hosta (np. ppp200.neoplus.tpnet.pl) widział dokładnie Twoją domenę na wszystkich podstronach.

Na czym dokładnie polega podpięcie domeny?

W rejestrze domeny tworzony jest tzw. rekord A, który przypisuje domenę (lub dowolną subdomenę) pod podany adres IP. Stąd też wchodząc z zewnątrz na taką domenę, komputer łączy się właśnie z podanym adresem IP. Przykładowo jeśli posiadasz Neostradę i masz postawiony serwer HTTP (czyli serwer stron WWW) wykupując domenę i tworząc rekord A możesz wyświetlać swoje strony zarówno pod domeną Neostrady jak i nowo zakupioną. Specyfika tego przypisania wyklucza niestety możliwość ustawienia revDNS (przypisania zwrotnego).

Czy mogę korzystać jednocześnie z przekierowań WWW oraz konfiguracji DNS przez edycję rekordów A, MX, CNAME ?

W usłudze serwera przekierowań jak najbardziej. Dla różnych subdomen można ustawiać różne warianty przekierowań.

Co oferujecie z bardziej zaawansowanych opcji DNS ?

Jeśli korzystasz z naszych DNSów możesz przypisać domenę pod konkretny IP, zdefiniować do 100 subdomen, a także dowolnie modyfikować rekordy A, AAAA, MX, MX, CNAME, TXT, CAA i SRV.

Czy oferujecie usługę dynamicznego IP (dynIP) ?

Tak, jest to funkcja dołączona bezpłatnie do serwera przekierowań. Jeśli więc posiadasz łącze z okresowo zmieniającym się adresem IP (np. Neostrada) możesz w pełni podpiąć domenę pod swój adres, nie tylko poprzez przekierowania w ramce. Z domeną współpracuje wiele darmowych programów do uaktualniania adresu na naszym serwerze pod różne platformy.

Zapoznaj się też koniecznie z naszymi poradnikami.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×