Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1094 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Aktywacja uwierzytelniania dwuskładnikowego w Domeny.tv

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe, nazywane również weryfikacją dwuetapową to dodatkowe zabezpieczenie konta na wypadek próby zalogowania się do niego przez nieznane urządzenie. Rozwiązanie sprawdzi się na przykład, gdy ktoś przechwyci Twoje hasło.

Tradycyjna metoda logowania polega na podaniu wyłącznie jednego składnika w postaci loginu i hasła. Metodę można rozbudować o dodatkowy składnik uwierzytelniający w postaci potwierdzenia logowania na urządzeniu mobilnym. Taką możliwość daje aplikacja Google Authenticator, którą można zintegrować z panelem administracyjnym Domeny.tv.

W celu aktywowania podwójnej autoryzacji, ze sklepu Google Play lub App Store pobierz i zainstaluj dedykowaną aplikację, np. Google Authenticator czy Microsoft Authenticator na swoim urządzeniu mobilnym.

Następnie przejdź na stronę Domeny.tv i zaloguj się do swojego panelu administracyjnego.

panel logowania dtv

Z zakładki Ustawienia wybierz Uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

wybierz 2fa

Kliknij w pole Wygeneruj kod QR.

wygeneruj qr

Zobaczysz kod QR, który należy zeskanować skanerem kodów QR dostępnym w urządzeniu mobilnym.

podgląd qr

Po wykonaniu czynności, automatycznie otworzy się aplikacja Google z 6 cyfrowym kluczem. W ciągu maksymalnie 60 sekund należy go wpisać do widocznego okna w panelu administracyjnym.

Po zatwierdzeniu operacji ujrzysz komunikat o skutecznym powiązaniu obydwu kont i o włączeniu podwójnej autoryzacji.

aktywuj 2fa

Od tej pory każde jednorazowe logowanie będzie wymagało dodatkowego składnika w postaci 6 cyfrowego klucza Google Authenticator. Do wygenerowania klucza przez aplikację nie jest wymagane połączanie z Internetem.

aktywowane 2fa

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×