Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1083 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Przedłużenie domen on-line

Ważność domeny możemy przedłużyć on-line, wykorzystując środki przedpłacone lub też można wygenerować fakturę proforma aby opłacić ją później. Wpłatę można dokonać najwygodniejszym dla siebie sposobem płatności - dane naszego konta oraz formularz wpłaty kartą płatniczą bądź przelewem online znajdą Państwo na stronie płatności.

W celu przedłużenia ważności domeny, zalogujmy się do swojego panelu administracyjnego w serwisie Domeny.tv.

przedluzanie waznosci domeny logowanie Domeny tv

Z zakładki "Ustawienia" wybieramy "Powiadomienia". Następnie w polu "Pokazuj na liście odnowień domeny wygasające w ciągu najbliższych" zmieniamy czas z domyślnie ustawionych 180 dni na 360 dni.

zmiana wyświetlanych dni wygasających domen

Z menu "Domeny" wybiamy opcję "Przedłuż ważność".

przedluzanie waznosci domeny wybor opcji

Alternatywną metodą przedłużenia jest wybranie zakładki "Domeny .pl" lub "Domeny zagraniczne", rozwinięcie menu domeny i kliknięcie przycisku "Przedłuż".

alternatywne przedłużanie ważności domeny

Możemy zaznaczyć domeny oraz wybrać okres na jaki chcemy je przedłużyć.

przedluzanie waznosci domeny wybor okresu rejestracji

W kolejnym oknie pojawia nam się możliwość wyboru tożsamości, której dane mają zostać użyte do wystawienia faktury. Pozwala to na uzyskanie faktury dla innego podmiotu, na przykład naszego kontrahenta, którego domenami administrujemy. Możemy również wprowadzić kod rabatowy jeżeli go posiadamy.

przedluzanie waznosci domeny wybor tozsamosci

Przechodzimy do kolejnego ekranu, w którym będziemy musieli opłacić nasze zamówienie.

przedluzanie waznosci domeny platnosc

W kolejnym etapie do wyboru będziemy mieli 5 metod płatności: Opłatę z salda, przelew bankowy, kartę płatniczą, przelew online oraz platność BLIKIEM.

Zachęcamy do zasilania konta i używania środków przedpłaconych do odnawiania domen - jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób. Jeśli chcemy jednak zapłacić na podstawie faktury proforma musimy pamiętać o prawidłowym wyborze tożsamości.

przedluzanie waznosci domeny wybor metody platnosci

Ostatni krok informuje nas o rezultacie wykonania zlecenia. Jeśli wybraliśmy przedłużenie domen on-line, uzyskamy informację o tym, czy domeny zostały przedłużone pomyślnie. Jeśli wybraliśmy fakturę proforma, pojawi się możliwość jej pobrania i wydruku, w celu dalszego opłacenia.

UWAGA! W przypadku wielu typów domen opłacamy je odpowiednio wcześniej przed ich wygaśnięciem, w przeciwnym wypadku ich przedłużenie może nie być możliwe. Ilość pozostałych dni do odnowienia w panelu administracyjnym oznacza graniczną datę, do której musimy opłacić przedłużenie ważności danej nazwy domeny, jeśli chcemy nadal z niej korzystać.

Automatyczne przedłużanie ważności domeny

W panelu administracyjnym zapewniamy dodatkową opcję automatycznego przedłużania domen. Włączenie tej funkcji spowoduje, że przedłużymy daną domenę na 3 dni przed datą jej przedłużenia. Jednak aby tak się stało, będziemy musieli posiadać wystarczającą ilość środków na saldzie lub podpiętą do konta kartę płatniczą.

Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu nie będziemy musieli pamiętać o corocznej konieczności przedłużania domen. Jeśli kiedyś w momencie wygasania domeny nie będziemy w stanie opłacić zamówienia, to dzięki automatycznym przedłużeniom nie stracimy dostępu do swoich domen i stron internetowych.

W celu uruchomienia opcji automatycznego przedłużania domen musimy zalogować się do panelu administracyjnego domen.

W zakładce “Domeny .pl” lub “Domeny zagraniczne” znajdujemy swoją domenę.

Rozwijamy dodatkowe menu domeny, klikając na jej nazwę.

W polu “Automatyczne przedłużanie” klikamy przycisk “Wyłączone”.

automatyczne przedluzanie waznosci domeny

Prawidłowe włączenie opcji potwierdzi komunikat: “Automatyczne odnawianie zostało włączone dla domeny: TWOJADOMENA”.

Do wykonania przedłużenia domeny niezbędne będą środki na saldzie. Zachęcamy do zasilenia konta z lekką nadwyżką w przypadku np. nieplanowanych zmian cen domen.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×