Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH

Menu:

959 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata

Serwer przekierowań

Serwer przekierowań to usługa polegająca na utrzymywaniu dowolnej domeny na naszych szybkich serwerach DNS wraz z możliwością zarządzania. Usługa pozwala na tworzenie dowolnych rekordów DNS i przekierowań dla domeny i jej dowolnych subdomen. Jest to rozwiązanie idealne zarówno dla użytkowników niezaawansowanych, którzy chcą jak najprościej skonfigurować domenę, jak i dla użytkowników doświadczonych, którzy domenę chcą wykorzystać w najlepszy możliwy sposób.

W panelu administracyjnym wybieramy opcję "Lista domen .pl" bądź "Lista domen zagranicznych". Na danym widoku będziemy mieć możliwość uruchomienia serwera przekierowań bądź przejścia od razu do edycji jego ustawień.

Serwer przekierowań

Na początek wymagane jest wydelegowanie domeny na serwery DNS Domeny.tv. Aby móc aktywować serwer przekierowań, wykonujemy owe czynności zgodnie z zaznaczonymi na czerwono wskazówkami. Mamy również możliwosć wybrania opcji "Aktywuj" która automatycznie wydeleguje domenę na odpowiednie serwery DNS oraz aktywuje serwer przekierowań.

Serwer przekierowań

Po wykonaniu wcześniej opisanych czynności delegacja domeny zmieni się jak na załączonym obrazku.

Serwer przekierowań

Po wybraniu zaznaczonej opcji "Edytuj" przejdziemy do edycji serwera przekierowań.

Przechodzimy do kolejnego ekranu, na którym mamy możliwość konfiguracji serwera przekierowań, zgodnie z naszymi wymaganiami.

Serwer przekierowań

Do wyboru mamy kilka typów rekordów do ustawienia, tj. A, AAAA, CNAME, MX, TXT (SPF), URL Frame, URL Redirect, SRV.

Przykładowe, najczęściej wykorzystywane ustawienia serwera przekierowań:

Poniżej ukazane jest zwyczajne przekierowanie domeny głównej oraz subdomeny www na adres "http://www.domeny.tv/" za pomocą rekordu "URL Frame", który wyświetla w ramce zawartość strony www.domeny.tv, zaś w pasku adresu naszą domenę, dla której ustawiamy przekierowanie.

Serwer przekierowań

Przekierowanie jak wyżej, natomiast różni się tym, iż rekord "URL Redirect" po wejściu na naszą domenę będzie przenosił pod docelowy adres "http://www.domeny.tv/".

Serwer przekierowań

Poniższe przekierowanie korzysta z rekordu A w celu zmapowania nazwy domeny oraz jej wszystkich subdomen (został użyty symbol * w subdomenie) DNS na jej adres IPv4 (jak w przykładzie "93.159.16.132").

Serwer przekierowań

Poniższe ustawienie serwera przekierowań są przystosowane do obsługi poczty przy pomocy serwisu Gmail (Google Apps) we własnej domenie. Wprowadzone rekordy DNS są zgodne z zaleceniami firmy Google. Należy pamiętać o dodaniu kropki na końcu nazwy hosta.

Serwer przekierowań

Następnie mamy do czynienia z kombinacją wykorzystania rekordu A oraz MX, gdzie oba rekordy wskazują na serwer podany w adresie docelowym tj. "93.159.16.132". Tak ustawiony rekord MX oznacza, iż cała poczta dla naszej domeny będzie obsługiwana przez serwer pocztowy w subdomenie mail, który znajduje się pod danym adresem IP.

Serwer przekierowań

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×