Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1094 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Serwer przekierowań

Serwer przekierowań to usługa polegająca na utrzymywaniu dowolnej domeny na naszych szybkich serwerach DNS wraz z możliwością zarządzania. Usługa pozwala na tworzenie dowolnych rekordów DNS i przekierowań dla domeny i jej dowolnych subdomen. Jest to rozwiązanie zarówno dla użytkowników niezaawansowanych, którzy chcą jak najprościej skonfigurować domenę, jak i dla użytkowników doświadczonych, którzy domenę chcą wykorzystać w najlepszy możliwy sposób.

W celu przekierowania domeny, zaloguj się do swojego panelu administracyjnego w serwisie Domeny.tv.

serwer przekierowań logowanie

W panelu administracyjnym wybierz opcję "Domeny .pl" bądź "Domeny zagraniczne", aby przejść do listy domen.

Serwer przekierowań - menu lista domen .pl

Serwer przekierowań - lista domen

W kolejnym oknie będziesz mieć możliwość uruchomienia serwera przekierowań lub przejść do edycji jego ustawień.

Aby móc skorzystać z serwera przekierowań, wymagane jest wydelegowanie domeny na serwery DNS Domeny.tv, czyli dns1.domeny.tv oraz dns2.domeny.tv. Możesz to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy - kliknij w interesującą Cię nazwę domeny żeby rozwinąć pola edycji. W polu "Aktualna delegacja" zaznacz "Edytuj DNS".

Serwer przekierowań - edytuj DNS

W oknie edycji wybierz zapisany profil DNS "Domeny.tv".

Serwer przekierowań - wybierz profil DNS

Drugim sposobem jest skorzystanie z opcji masowej edycji. Zaznacz nazwę domeny, dla której chcesz zmienić delegację. Wybierz zalecany profil DNS "Domeny.tv" i zapisz zmiany.

Serwer przekierowań - hurtowa zmiana delegacji

Po wykonaniu wcześniej opisanych czynności, delegacja domeny zmieni się na serwery DNS właściwe dla tej usługi.

Serwer przekierowań - delegacja na DNS domeny

Po wybraniu opcji "Zarządzaj" przejdziesz do edycji serwera przekierowań.

Serwer przekierowań - zarządzaj

W nowym oknie masz możliwość konfiguracji serwera przekierowań, zgodnie z Twoimi wymaganiami.

Po kliknięciu "Dodaj rekord" otworzy się okno z możliwością wybrania nowego rekordu i wprowadzenia jego ustawień:

Serwer przekierowań - dodaj rekord

Typy rekordow DNS:

Rekordy A i AAAA

Rekord A wskazuje adres IPv4 serwera, na przykład "93.159.16.132".

Serwer przekierowań - rekord A

Rekord AAAA z kolei wskazuje na adres IPv6 serwera, na przykład "1234:0:0:0:1:200:300a:456b".

Serwer przekierowań - rekord AAAA

Rekord MX

>Rekord MX wskazuje serwer, który będzie obsługiwać pocztę e-mail dla danej domeny lub subdomeny. Może być nazwą hosta w Twojej domenie, lub zewnętrzną nazwą serwera. Jeśli wpisujesz pełny adres hosta w polu Adres docelowy na końcu adresu musi znaleźć się kropka (na przykład "alt1.aspmx.l.google.com."). Jeśli ustawiasz kilka rekordów MX dla tej samej subdomeny, możesz wpisać priorytet ich używania (im niższy numer, tym wyższy priorytet).

Serwer przekierowań - rekord MX

Rekord CNAME

Służy do tworzenia aliasów domeny. Aliasy to domeny, które są Twoją własnością, ale które nie zawierają żadnych treści. Zamiast tego wskazują na zawartość innej domeny lub poddomeny na Twoim koncie. Na końcu adresu zawsze musi znaleźć się kropka oraz niemożliwe jest przekierowanie dla domeny głównej.

Serwer przekierowań - rekord CNAME

Rekord TXT służy do dodania informacji tekstowych dla domeny lub subdomeny

Przykładowe ustawienie serwera przekierowań dla rekordu TXT.

Serwer przekierowań - rekord TXT

Przekierowania REDIRECT i FRAME

Są to najbardziej uniwersalne warianty przekierowań. Przekierowanie REDIRECT przekierowuje odwiedzającego na adres docelowy.

Serwer przekierowań - REDIRECT

Przekierowanie FRAME działa podobnie jak REDIRECT z tą różnicą, że otwiera adres docelowy w ramce strony, a na pasku adresowym pozostaje cały czas adres Twojej domeny.

Serwer przekierowań - FRAME

Dla przekierowań REDIRECT i FRAME należy wpisać docelowy, pełny adres URL, na przykład "https://www.domeny.tv/". Przekierowania nie będą jednak działać w przypadku, gdy adres pierwotny wpisany jest przy użyciu HTTPS.

Rekord CAA

Celem rekordu CAA jest deklaracja, które urzędy certyfikacji mogą wydać certyfikat SSL dla domeny. Nie jest on obowiązkowy. Brak skonfigurowanego rekordu CAA dla domeny zezwala na wydanie certyfikatów przez wszystkich wystawców.

Na przykładzie zapisu twojadomena.pl. IN CAA 0 issue "sectigo.com" rekord powinien wyglądać następująco:

Serwer przekierowań - CAA

Rekord SRV

Rekord SRV (service record) wskazuje serwer, port i rodzaj protokołu, na którym uruchomiona jest konkretna usługa. Rekord SRV najczęściej jest używany przez usługi telefoniczne Lync, VoIP, Jabber - XMPP (Extensible Messaging and Presence Protocol), SIP (Service Initiation Protocol). Przeważnie ustawienia rekordu dostępne są na stronie internetowej serwisu. Aktualnie w naszym systemie możesz ustawić rekordy SRV wyłącznie dla domeny głównej (nie dla subdomen). Opis pól dla rekordu SRV:

Serwer przekierowań - SRV

Przykładowe ustawienia serwera przekierowań

Poniżej ukazane jest zwyczajne przekierowanie domeny głównej oraz subdomeny www na adres "http://www.domeny.tv/" za pomocą rekordu "URL Frame", który wyświetla w ramce zawartość strony www.domeny.tv, zaś w pasku adresu naszą domenę, dla której ustawiamy przekierowanie.

Serwer przekierowań - FRAME przykład

Przekierowanie jak wyżej, natomiast różni się tym, iż rekord "URL Redirect" po wejściu na naszą domenę będzie przenosił pod docelowy adres "http://www.domeny.tv/".

Serwer przekierowań - REDIRECT przykład

Poniższe przekierowanie korzysta z rekordu A w celu zmapowania nazwy domeny oraz jej wszystkich subdomen (został użyty symbol * w subdomenie) DNS na jej adres IPv4 (jak w przykładzie "93.159.16.132").

Serwer przekierowań - A przykład

Poniższe ustawienie serwera przekierowań są przystosowane do obsługi poczty przy pomocy serwisu Gmail (Google Apps) we własnej domenie. Wprowadzone rekordy DNS są zgodne z zaleceniami firmy Google.

Serwer przekierowań - ustawienia pod Gmail

Następnie mamy do czynienia z kombinacją wykorzystania rekordu A oraz MX, gdzie oba rekordy wskazują na serwer podany w adresie docelowym tj. "93.159.16.132". Tak ustawiony rekord MX oznacza, iż cała poczta dla naszej domeny będzie obsługiwana przez serwer pocztowy w subdomenie mail, który znajduje się pod danym adresem IP.

Serwer przekierowań - A i MX przykład

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×