Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Menu:
1083 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata
Banner mobileBanner pc

Transfer domen zagranicznych

Transfer domeny to opcja, która pozwoli ci przenieść dowolną domenę od innego rejestratora do serwisu Domeny.tv. W większości przypadków niezbędne będzie uzyskanie kodu authinfo od aktualnego rejestratora. Czasami będzie on również musiał odblokować domenę do transferu - dotyczy to głównie domen globalnych.

Authinfo to unikalny dla każdej nazwy domeny ciąg znaków umożliwiający przeniesienie obsługi domeny do innego rejestratora. Procedura wydawania kodu powinna znajdować się na stronie obecnego operatora.

W celu przetransferowania domeny, zaloguj się do swojego panelu administracyjnego w serwisie Domeny.tv.

transfer domen zagranicznych logowanie

Z menu "Domeny" wybierz opcję "Transfer domeny".

transfer domen zagranicznych wybór opcji

Następnie w dostępne pole wpisz nazwę domeny, którą chcesz przetransferować.

transfer domen zagranicznych wybór domeny

Po wybraniu rozszerzenia domeny ukażą Ci się informacje, jakie czynności są wymagane do wykonania transferu danej domeny. Możesz się tu dowiedzieć, czy transfer jest operacją płatną oraz czy przedłuża on ważność domeny.

Popularne domeny, czyli com, net, eu czy tv, wymagają odnowienia domeny w momencie transferu. Dodatkowy rok jest dopisywany do aktualnego okresu ważności domeny, co oznacza, że transfer możesz zlecić dużo szybciej. Z wielu względów nie zalecamy czekać z transferem do ostatnich dni ważności domeny.

W większości przypadków wymagane będzie uzyskanie kodu authInfo od poprzedniego rejestratora do transferu domeny. Kod authinfo musisz wpisać w dostępne pole.

transfer domen-zagranicznych authinfo

Dla części domen wymagane będzie również podanie danych abonenta domeny. Po wybraniu tożsamości kliknij w Zleć transfer.

transfer domen zagranicznych wybór tożsamości

Dla niektórych domen zagranicznych może być wymagana opłata za transfer, która w określonych przypadkach spowoduje przedłużenie ważności domeny. Na poczet transferu, wykorzystywane są środki znajdujące się na saldzie konta.

transfer domen zagranicznych saldo prepaid

Po zatwierdzeniu przycisku "Zleć transfer". Transfer zostanie zainicjowany i w zależności od domeny, może być wykonany natychmiast, bądź po pewnym czasie.

Jeżeli do transferu potrzebne będą wnioski bądź dodatkowe dokumenty, nasze Biuro Obsługi Klienta przygotuje odpowiednie formularze i skontaktuje się celem ich uzupełnienia.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×