Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH

Menu:

1147 Dostępnych rozszerzeń
domen z całego świata

Cesja on-line domen .pl i zagranicznych

Kupując lub sprzedając domenę często nie zdajemy sobie sprawy, jak ważne jest wykonanie jej formalnej cesji. Tylko wówczas mamy pewność,że prawa i obowiązki wynikające z umowy na utrzymanie nazwy domeny rzeczywiście przechodzą z jednej strony na drugą.

Cesja on-line

Cesja wykonywana tym sposobem jest prosta i bezpieczna. Potwierdzenie dokonywane jest przez obydwie strony w bezpieczny sposób, na szyfrowanej stronie, dostępnej wyłącznie poprzez link zawierający unikalny dla danej transakcji identyfikator.

Jak wykonać cesję on-line domeny .pl

Aby zlecić cesję on-line, domena musi znajdować się na Twoim koncie w Domeny.tv. W przypadku domen .pl, znajdź domenę na liście domen polskich, zmień widok na profesjonalny, pojawi się wówczas ikonka "Cesja domeny".

Cesja domeny .pl na liście domen

Kliknij w tę ikonę. Zostaniesz przeniesiony do formularza cesji. Zostanie on wstępnie wypełniony danymi aktualnie zapisanymi przy domenie. Uzupełnij dokładnie wszystkie pozostałe pola i zatwierdź formularz.

Cesja domeny formularz

Następnie system wygeneruje i wyśle e-maile na adresy obecnego oraz nowego abonenta. Każdy e-mail będzie zawierał indywidualny link do strony, na której będzie można potwierdzić lub odrzucić cesję.

Cesja domeny potwierdzenie

Każda ze stron musi potwierdzić cesję. Jeśli obydwie strony wyrażą zgodę, zmiana abonenta nastąpi automatycznie. W przypadku braku zgody obydwu stron w ciągu 5 dni, wniosek cesji zostanie automatycznie anulowany.

Zastrzegamy sobie prawo do zażądania wypełnionego oraz podpisanego przez obydwie strony transakcji wniosku cesji w uzasadnionych przypadkach. Brak dostarczenia wymaganego dokumentu może skutkować anulowaniem cesji.

Cesja poprzez formularz

Honorujemy również standardowy wniosek cesji, dostarczony do nas pocztą, faxem lub pocztą elektroniczną. Jeśli chcesz skorzystać z takiej drogi zmiany abonenta, wypełnij standardowy wniosek cesji.

Jak wykonać cesję on-line domeny zagranicznej

Wejdź do panelu administracyjnego. Następnie wyświetl listę domen zagranicznych i znajdź nazwę domeny. Zmień widok na profesjonalny. Pojawi się wówczas ikonka "Cesja domeny", bądź "Dane abonenta". Wchodząc w jedną z tych opcji poznasz warunki zlecenia cesji bądź aktualizacji danych abonenta dla danego typu domeny.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×