Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes w Chorwacji
.hr
Banner mobileBanner pc

Domeny .hr - podstawowe informacje

domena hr
 • Jak zarejestrować chorwacką domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  1 dzień roboczy
 • Restrykcje
  Tak
  Domena .hr jest obecnie dostępna dla wszystkich podmiotów prawnych z siedzibą na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej z ważnym numerem EUVAT.
 • Wymagane dokumenty
  Nie
 • Ile kosztuje domena chorwacka .hr?

 • Cena rejestracji
  499,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  499,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  149,00 zł netto
  Cesja wymaga zatwierdzenia operacji przez e-mail przez obydwie strony transakcji.
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  199,00 zł netto
  + cena przedłużenia
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (30 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 40 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .hr?

 • Czas transferu
  1 dni
 • Cena transferu
  499,00 zł netto
  Transfer domeny wymaga odblokowania jej przez obecnego rejestratora oraz zatwierdzenia przez e-mail abonenta.
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.

Dodatkowe informacje o domenie .hr

Domena .hr jest obecnie dostępna dla wszystkich podmiotów prawnych z siedzibą na terenie dowolnego kraju Unii Europejskiej z ważnym numerem EUVAT.

Istnieje również możliwość rejestracji domeny com.hr dla podmiotów z dowolnego kraju.

Domena .hr - informacja o rejestrze

.hr - domena narodowa: Chorwacja

Dostępna końcówka domeny: .hr
Organizacja: CARNet - Croatian Academic and Research Network
Adres internetowy: http://www.dns.hr
Publiczny serwer WHOIS: brak

Gospodarka Chorwacji

Gospodarka opiera się głównie na usługach oraz na przemyśle lekkim. Dobrze rozwinięte jest rolnictwo. Ponad 50% terytorium Chorwacji to grunty orne, łąki i pastwiska. Uprawia się przede wszystkim pszenicę, kukurydzę, buraki cukrowe, słonecznik, len, konopie, tytoń, a także drzewa owocowe.

Popularna jest również uprawa winorośli, a najbardziej cenione są wina dalmackie. W Dalmacji i Istrii rozwija się uprawa oliwek, figowców i drzew cytrusowych.

Główną rolę w gospodarce Chorwacji zajmuje przemysł:

 • hutniczy,
 • stoczniowy,
 • chemiczny i petrochemiczny,
 • maszynowy,
 • elektrotechniczny,
 • cementowy,
 • włókienniczy,
 • i spożywczy, głównie winiarski.

Produkcja energii elektrycznej oparta jest na wyzyskiwaniu hydroenergetycznych zasobów rzek górskich. Działa również elektrownia atomowa w Krško, wybudowana we współpracy ze Słowenią. Odkryte w 1960 roku złoża ropy naftowej i gazu ziemnego w pełni zaspokajają potrzeby kraju, dzięki czemu Chorwacja jest samowystarczalna energetycznie.

Chorwacja najczęściej importuje oleje ropy naftowej, samochody, leki i energię elektryczną. Główni partnerzy importowi to Holandia, Polska, Austria, Węgry, Słowenia, Włochy, Niemcy.

Eksportuje się przede wszystkim leki, drewno, krew ludzką preparowaną do celów terapeutycznych i transformatory elektryczne. Eksportuje się głównie do Węgier, Serbii, Austrii, Bośni i Hercegowiny, Słowenii, Niemiec i Włoch.

W okresie letnim także turystyka staje się źródłem przychodów. Głównym punktem podróży jest wybrzeże Adriatyku i nadmorskie kurorty. W Chorwacji przeważają plaże żwirowe i kamieniste, a plaż piaszczystych jest ledwo kilkanaście.

W ostatnich latach turystów przyciąga wybrzeże Dalmacji i Splicie i Dubrowniku - a to dzięki serialowi HBO, Gra o Tron. To właśnie w Dubrowniku znalazła się Stolica Siedmiu Królestw, Królewska Przystań. Popularność Gry o Tron sprawiła, że Dubrownik stał się bardzo popularny - a w mieście pojawiły się sklepy z gadżetami z serialu.

Jednak Dubrownik warto zobaczyć nie tylko ze względu na przebój HBO. Miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i każdy miłośnik historii znajdzie tu coś dla siebie. Nie na darmo Dubrownik nazywany jest perłą Adriatyku.

Stosunki polsko-chorwackie

W 2013 roku Chorwacja wstąpiła do Unii Europejskiej, co utwierdziło przyjacielskie stosunki pomiędzy Polską i Chorwacją. Oba kraje łączy podobne postrzeganie sytuacji międzynarodowej. Prezydenci Polski i Chorwacji są pomysłodawcami Inicjatywy Trójmorza, i aktywnie uczestniczą w tzw. Procesie Berlińskim.

Współpraca Polski i Chorwacji w dziedzinie kultury i edukacji określana jest umową określającą zakres współpracy w wymienionych aspektach. W lipcu 2020 roku w Krakowie Ministrowie Kultury obydwu krajów podpisali program o polsko-chorwackiej współpracy w obszarze kultury na lata 2020-2023. Nowy program doprycozywowuje formy i obszary wspólnych działań na szczeblu resortów kultury.

Jak powiedział Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotr Gliński: “Po to między innymi budujemy pomyślność narodów, by mogły one kultywować swoją kulturę, a w odpowiednich warunkach także wymieniać się różnymi treściami, ideami, żeby budować dobrą współpracę. Współpraca przekłada się na wspieranie naszych instytucji kultury po obu stronach. Stwarza lepsze możliwości dla działania menadżerów kultury, którzy umożliwiają różnego rodzaju kontakty, wspólne przedsięwzięcia.”

Polscy artyści są stałymi gośćmi w Chorwacji. Tutejsze wydawnictwa ciągle wydają nowe tłumaczenia. W ostatnim czasie po chorwacku wydano dzieła m.in. Szymborskiej, Twardocha, Sapkowskiego czy niedawnej noblistki, Olgi Tokarczuk.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Paweł Pesz Kierownik działu IT InsERT S.A.

Domeny.tv wybraliśmy ze względu na obsługę DNSSEC oraz wsparcie dla szerokiego wachlarza domen międzynarodowych. Dzięki temu mogliśmy zebrać całe nasze portfolio u jednego rejestratora. Ich panel administracyjny jest wygodny, opcje przedłużania elastyczne, a usługi dodatkowe adekwatne.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×