Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes na Słowacji
.sk
Banner mobileBanner pc

Domeny .sk - podstawowe informacje

 • Jak zarejestrować słowacką domenę internetową?

 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Nie
 • Wymagane dokumenty
  Nie
 • Ile kosztuje domena słowacka .sk?

 • Cena rejestracji
  79,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  179,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  79,00 zł netto
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena reaktywacji domeny
  Bezpłatna
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Jak przebiega transfer domeny .sk?

 • Czas transferu
  1 dni
 • Cena transferu
  79,00 zł netto
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.

Dodatkowe informacje o domenie .sk

Abonentem domeny .sk może być dowolna osoba bądź firma z terytorium dowolnego kraju, o ile posiada adres do doręczeń na terytorium dowolnego kraju Unii Europejskiej, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EEC) oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA).

Jesteśmy bezpośrednio akredytowanym rejestratorem domen .sk. W związku z tym starsze zarejestrowane domeny będą przez nas przenoszone do bezpośredniej akredytacji przy okazji ich odnowienia.

Domena .sk - informacja o rejestrze

.sk - domena narodowa: Słowacja

Dostępna końcówka domeny: .sk
Organizacja: SK-NIC, a.s.
Adres internetowy: http://www.sk-nic.sk
Publiczny serwer WHOIS: brak

Domena .sk

Domena .sk jest krajową domeną, administrowaną przez SK-NIC a.s. Do 1993 roku, czyli do rozpadu Czechosłowacji, w użyciu była domena .cs.

Wymagania przy rejestracji słowackiej domeny .sk

Rejestracja domeny .sk nie wymaga spełnienia szczególnych warunków. Wystarczy, aby przyszły abonent (osoba fizyczna bądź firma) posiadał adres do doręczeń na terytorium dowolnego kraju Unii Europejskiej, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EEC) lub Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA).

Dlaczego warto zarejestrować domenę .sk

Słowacja to nieustająco rozwijający się rynek e-commerce, którego przychód w 2020 roku wyniósł około 1 miliarda dolarów. Istnieje parę sektorów, które są szczególnie popularne na Słowacji: moda, elektronika i media, zabawki, jedzenie.

Jeśli działasz w jednej z tych dziedzin i chcesz wprowadzić swoją firmę na rynek międzynarodowy, domena .sk będzie świetnym wyborem.

Dowiedz się więcej o słowackim rynku e-commerce z artykułu:

Moda na e-commerce, czyli słowacki rynek, który wciąż możesz zagospodarować

Gospodarka Słowacji

Przemysł odgrywa dużą rolę w gospodarce Słowacji - szczególnie dobrze jest rozwinięte hutnictwo. Dzięki temu Słowacja jest na 32 miejscu producentów stali w skali światowej. Również przemysł mechaniczny ma się dobrze. Znajdują się tu zakłady produkcyjne takich marek jak Volkswagen, Kia Motors czy Jaguar Land Rover.

Również polskie marki wchodzą na słowacki rynek - na przełomie marca i kwietnia 2019 roku Orlen zaczął funkcjonować na terenie Słowacji, a z początkiem 2020 roku PKO otworzyło pierwszą placówkę.

Dodatkowo, według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z 2015 roku, 10 firm słowackich jest wśród największych zagranicznych inwestorów w Polsce.

Biznes na słowackiej ziemi

Ze swoimi ulgami podatkowymi Słowacja jawi się jako miejsce przyjazne dla inwestorów, a załatwianie formalności związanych z firmą w jeden dzień i niższe podatki niż w Polsce skutecznie przyciągają polskich przedsiębiorców.

Dodatkowo na korzyść polskiego biznesu w Słowacji działa bliskość obydwu państw, podobny język i niemal brak różnic kulturowych. Możliwe jest również odliczenie VATu od paliwa z samochodu firmowego.

Zachowanie Słowaków w biznesie

Słowacy uchodzą za pokojowo nastawionych, nawet w biznesie. Specjaliści zauważają ich skłonność do unikania konfliktów. Wiedeńska Izba Gospodarcza instruuje Austriaków i Niemców, że Słowacy uznają za awanturę coś, co według reszty nacji byłoby ożywioną dyskusją. Należy też starać się o spokojny ton i jak najtaktowniejsze wyjaśnienie swojego punktu widzenia.

Współpraca polsko-słowacka

Polska i Słowacja nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1939 roku. Od tej pory nasze kraje intensywnie współpracują na polu gospodarczym, kulturowym i naukowym. W 2000 roku podpisano Umowę o współpracy kulturalnej, oświatowej i naukowej.

Regularnie powstają różne inicjatywy i działania, umacniające więzi między naszymi krajami. Powstaje gazociąg Polska-Słowacja, na mocy kontraktu podpisanego przez Ferrum i Gaz System w sierpniu 2019 roku. Lasy Państwowe w Katowicach pracowały wspólnie ze Słowakami nad projektem Rewitalizacja beskidzkich lasów na polsko-słowackim pograniczu w celu poprawy ich społecznych, ekologicznych i przeciwpowodziowych funkcji. Jak mówi Maria Łabno z Dyrekcji Lasów Państwowych: “Spotkania robocze były okazją do wymiany doświadczeń, poznawania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszych partnerów, a także zawiązywały się przyjaźnie znajomości pomiędzy nami.” W 2012 ukończono projekt ochrony drewnianych cerkwi, obejmujący 16 świątyń - 8 po stronie słowackiej i 8 po stronie polskiej.

Co roku organizowane jest również Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze, podczas którego uczestnicy dyskutują o formach finansowego i niefinansowego wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz warunków i różnic w prowadzeniu biznesu w obydwu krajach. Poruszany jest również temat dobrych przykładów firm wykorzystujących sąsiedztwo Polski i Słowacji.

Co zamiast domeny .sk?

Co jeśli Twoja wybrana domena Słowacji została już zarejestrowana? Warto sprawdzić, czy interesujące Cię nazwy są dostępne u sąsiadów Słowacji:

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Bartosz Langa Szaman Marketingu balanGo.pl

Domeny.tv to nowa jakość świadczonych usług z zakresu domeniarni i hostingu :) Przenieśliśmy wszystkie domeny i serwery do domeny.tv od tego czasu skończyły się nasze problemy które co jakiś czas świadczyli nam inni dostawcy, tak tak mówię tu również o tych dużych.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała! / Your browser is out of date!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. / Update your browser to view this website correctly. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×