Domeny z całego świata w jednym miejscu
ENGLISH
Zacznij swój biznes na Słowacji
.sk

Domena .sk Słowacja

 • Cena rejestracji
  179,00 zł netto / rok
 • Cena przedłużenia
  179,00 zł netto / rok
 • Cena cesji
  99,00 zł netto
  Cesja domeny nie powoduje przedłużenia jej ważności.
 • Cena transferu
  99,00 zł netto
  Transfer domeny powoduje przedłużenie ważności domeny o 1 rok.
 • Cena reaktywacji domeny
  Bezpłatna
  Opłata dodatkowa pobierana w przypadku zlecenia po terminie odnowienia domeny (4 dni przed dniem wygaśnięcia). Reaktywacja na tych warunkach możliwa nie później niż w ciągu 14 dni po tym terminie.
 • Minimalny okres rejestracji i przedłużenia
  1 rok
 • Czas rejestracji
  Natychmiast
 • Restrykcje
  Nie
 • Wymagane dokumenty
  Nie
 • Czas transferu
  1 dni

Dodatkowe informacje o domenie

Abonentem domeny .sk może być dowolna osoba bądź firma z terytorium dowolnego kraju, o ile posiada adres do doręczeń na terytorium dowolnego kraju Unii Europejskiej, Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (EEC) oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EEA).

Jesteśmy bezpośrednio akredytowanym rejestratorem domen .sk. W związku z tym starsze zarejestrowane domeny będą przez nas przenoszone do bezpośredniej akredytacji przy okazji ich odnowienia.

Pozostałe informacje

.sk - domena narodowa: Słowacja

Dostępna końcówka domeny: .sk
Organizacja: SK-NIC, a.s.
Adres internetowy: http://www.sk-nic.sk
Publiczny serwer WHOIS: brak

Domena .sk

Domena .sk jest krajową domeną, administrowaną przez SK-NIC a.s. Do 1993 roku, czyli do rozpadu Czechosłowacji, w użyciu była domena .cs.

Gospodarka Słowacji

Przemysł odgrywa dużą rolę w gospodarce Słowacji - szczególnie dobrze jest rozwinięte hutnictwo. Dzięki temu Słowacja jest na 32 miejscu producentów stali w skali światowej. Również przemysł mechaniczny ma się dobrze. Znajdują się tu zakłady produkcyjne takich marek jak Volkswagen, Kia Motors czy Jaguar Land Rover.

Również polskie marki wchodzą na słowacki rynek - na przełomie marca i kwietnia 2019 roku Orlen zaczął funkcjonować na terenie Słowacji, a z początkiem 2020 roku PKO otworzyło pierwszą placówkę.

Dodatkowo, według danych Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych z 2015 roku, 10 firm słowackich jest wśród największych zagranicznych inwestorów w Polsce.

Biznes na słowackiej ziemi

Ze swoimi ulgami podatkowymi Słowacja jawi się jako miejsce przyjazne dla inwestorów, a załatwianie formalności związanych z firmą w jeden dzień i niższe podatki niż w Polsce skutecznie przyciągają polskich przedsiębiorców.

Dodatkowo na korzyść polskiego biznesu w Słowacji działa bliskość obydwu państw, podobny język i niemal brak różnic kulturowych. Możliwe jest również odliczenie VATu od paliwa z samochodu firmowego.

Zachowanie Słowaków w biznesie

Słowacy uchodzą za pokojowo nastawionych, nawet w biznesie. Specjaliści zauważają ich skłonność do unikania konfliktów. Wiedeńska Izba Gospodarcza instruuje Austriaków i Niemców, że Słowacy uznają za awanturę coś, co według reszty nacji byłoby ożywioną dyskusją. Należy też starać się o spokojny ton i jak najtaktowniejsze wyjaśnienie swojego punktu widzenia.

Współpraca polsko-słowacka

Polska i Słowacja nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1939 roku. Od tej pory nasze kraje intensywnie współpracują na polu gospodarczym, kulturowym i naukowym. W 2000 roku podpisano Umowę o współpracy kulturalnej, oświatowej i naukowej.

Regularnie powstają różne inicjatywy i działania, umacniające więzi między naszymi krajami. Powstaje gazociąg Polska-Słowacja, na mocy kontraktu podpisanego przez Ferrum i Gaz System w sierpniu 2019 roku. Lasy Państwowe w Katowicach pracowały wspólnie ze Słowakami nad projektem Rewitalizacja beskidzkich lasów na polsko-słowackim pograniczu w celu poprawy ich społecznych, ekologicznych i przeciwpowodziowych funkcji. Jak mówi Maria Łabno z Dyrekcji Lasów Państwowych: “Spotkania robocze były okazją do wymiany doświadczeń, poznawania dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego naszych partnerów, a także zawiązywały się przyjaźnie znajomości pomiędzy nami.” W 2012 ukończono projekt ochrony drewnianych cerkwi, obejmujący 16 świątyń - 8 po stronie słowackiej i 8 po stronie polskiej.

Co roku organizowane jest również Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze, podczas którego uczestnicy dyskutują o formach finansowego i niefinansowego wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz warunków i różnic w prowadzeniu biznesu w obydwu krajach. Poruszany jest również temat dobrych przykładów firm wykorzystujących sąsiedztwo Polski i Słowacji.

Narzędzie do generowania raportu dostępności wybranych domen Wszystkie domeny

Zaufali nam

Bartosz Langa Szaman Marketingu balanGo.pl

Domeny.tv to nowa jakość świadczonych usług z zakresu domeniarni i hostingu :) Przenieśliśmy wszystkie domeny i serwery do domeny.tv od tego czasu skończyły się nasze problemy które co jakiś czas świadczyli nam inni dostawcy, tak tak mówię tu również o tych dużych.

Dlaczego warto zarejestrować domenę w Domeny.tv

Największy w Polsce wybór domen z całego świata – w jednym miejscu

Wygodne metody płatności: przelew, PayU, karta płatnicza

Wystawiamy faktury pro forma i VAT

uproszczony proces zamawiania i natychmiastowy dostęp do domeny

Przypominamy o przedłużeniu domeny , aby nikt nie przejął Twojej domeny

Przedłużenie wszystkich domen nawet na rok z góry - na jednej fakturze

Stabilny rejestrator z długą historią na rynku. Brak ukrytych kosztów!

Liczne usługi dodatkowe: ID protect, serwer przekierowań, parking domen

Szukasz innej domeny?

To proste, sprawdź ją w wyszukiwarce domen, bądź zobacz listę wszystkich domen zagranicznych, jakie możesz zarejestrować.

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×